Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illene, vagy ti hogy...

Hogyan illene, vagy ti hogy csinálnátok: részvétet nyilvánítani egy régi ismerősnek?

Figyelt kérdés
akivel nem igazán beszéltetek, csak ha néha összefutottatok az utcán.
2010. nov. 18. 13:53
 1/8 A kérdező kommentje:
kimaradt: viszont régebben jó barát volt, csak egyszerűen megszakadt a kapcsolat.
2010. nov. 18. 13:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

személyesen: szia bélám, hallom, mi történt, fogadd részvétemet.

írásban, bélám, fogadd együttérzésemet juli halála miatti gyászodban, aláírás

2010. nov. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én elveim szerint személyesen illik részvétet nyilvánítani. Régi módi dolog, de a dísztávíratot is erre találték ki. Én személy szerint falra tudok mászni a részvét sms-ektől.

Ha olyan a szitu, akkor azért a telefon is lehet megfelelő. Bár, ha nincs távolság, akkor azt is hanyagolnám.

2010. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
sms biztos nem, fölhívni nincs erőm, de talán azt kéne. én is egy dísztáviraton gondolkodom, de az meg személytelen, de talán mégis a gesztus látszódik.
2010. nov. 18. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos nem rég nekem is ez volt a "gondom"!!!

Én képeslapot vettem már lehet részvétnyilvánitó lapot kapni és ezt írtam bele"Mély együttérzéssel osztozunk fájdalmadban!!!"

Aláirás.

Sajnos ennél többet az ember nem tud tenni,hisz a fájdalmat úgysem csökkenti semmi....majd egyszer az idö!!!

2010. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Én pedig amióta tudom, hogy milyen az igazán közelről átélni, hogy elveszítesz egy nagyon közeli hozzátartozódat, azóta tudatosan csak annyit mondok valakinek,aki éppen gyászolja valaki közeli családtagját, vagy szerelmét, hogy nagyon sajnálom, hogy ez így történt.Hogy miért?Mert akkor amikor én éppen benne voltam és gyászoltam útáltam, hogy jöttek többszázan és azt mondták, hogy együttéreznek velem.Ez nem igaz.Senki nem érzi azt a fájdalmat, amit akkor te érzel.Senkinek nincs ott az a mázsás kő a mellkasában, mint neked ott akkor(és még utána évekig, mire kopni kezd a fájdalmas űr)Részvétet nyílvánítani számomra azt jelenti, hogy osztozom egy közeli hozzátartozóm nagyon nagy fájdalmában, amit egy közeli hozzátartozója, barátja, családtagja elvesztése miatt érez.Ezzel a közeli hozzátartozómmal azért azért osztozom a fájdalmában, mert szinte napi kapcsolatban vagyok vele, akár telefonon, vagy személyesen.Akivel "nemigazán beszélgetek"-mint ahogyan azt írod annak nem tudom átélni a fájdalmát sem.
2010. nov. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

valamennyire azért át tudom érezni, nyilván nem úgy, mintha a helyében lennék, de ez azt hiszem nem is elvérható. képzeld csak el, ha most heteken át kisírt szemmel mászkálnék és így tennék minden egyes ismerős elvesztésekor.

de értem nagyjából, hogy mit akartál mondani,de ennél egy kicsit jobban vele érzek, attól még, hogy régen beszéltünk.


nehéz ez a helyzet, mert azt szeretném, ha tudná, hogy együtt érzek vele, ugyanakkor se nem akarok tolakodó, se nem akarok felszínes lenni.

2010. nov. 18. 14:37
 8/8 anonim válasza:
100%

Ilyenkor szerintem a gyászoló nem törődik azzal, hogy milyen módon mutatod ki az együttérzésedet. Amikor nemrég elvesztettem a nagymamámat, küldtek képeslapot is, és már a tudatnak is "örültem", hogy gondolt rám az az illető.

Én is küldtem már részvét-képeslapot is, gyásztáviratot is, de ha lehet, inkább személyesen fejezem ki a részvétet.

2010. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!