Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak kíváncsi vagyok , Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vikica Bernadett kérdése:

Csak kíváncsi vagyok , Az esküvőhöz minden féle képen kell konfirmálnom vagy anélkül is lehet?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok meg konfirmálva de a párom igen és nem tudom hogy az esküvőhöz minden féle képen meg kell konfirmálnom-e vagy sem? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 29. 15:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
73%
Én pont azt tapasztalom, hogy falu helyen még több a gyöpös gondolkozású katolikus pap, ők ragaszkodnak a szabályokhoz, a legkevésbé sem rugalmasak. :) Városokban már lazábban veszik, de ott is mentalitás kérdése sok minden. Mi pl. azért mondtunk le az egyházi esküvőről, mert én ugyan voltam bérmálkozó, de a helyszínünkhöz legközelebb eső templom papja nem tudott eltekinteni a keresztlevelek bekérésétől (személyesen nekünk kellett volna vidékről elhozni - munkaidőben), illetve a jegyesoktatástól, amire szintén olyan időintervallumokat adott meg, ami munkaidőben lett volna. Ha összesítem, akkor legalább 1 hét szabink erre ment volna el. :) Más meg azt mondja simán, gond nélkül, esti online oktatás után összeadta őket a pap, a keresztleveleket pedig hivatalból bekérte a pár korábbi lakhelyeiről.
2020. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
86%

"Egyházjogilag érvényes házassághoz igenis kell bérmálkoznia legalább az egyik félnek."


Na, ezen azért pontosítsunk:

"1086. kán. 1. §. Érvénytelen a házasság két olyan személy között, akiknek egyikét a katolikus egyházban keresztelték, vagy oda fölvették, és abból formális aktussal nem távozott el, másik pedig nincs megkeresztelve.

2. §. Ez alól az akadály alól csakis az 1125. és 1126. kán.-ban előírt feltételek teljesítése után adjanak felmentést.


Tehát bár valóban érvénytelen (lenne) egy megkeresztelt és egy megkereszteletlen házassága, de gyakorlatilag van felmentés. Ezt a helyi ordinárius adja meg, ha a megkeresztelt fél ígéretet tesz a gyerekek katolikus nevelésére, a másik fél meg nyilatkozik, hogy erről tudomása van.


Szó sincs az egyházjogban bérmálkozásról. Katolikusnak keresztelt személynek kell lennie az egyik félnek, vagy ha nem katolikusnak keresztelték, akkor olyan, aki később áttért.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a bérmálkozás nem fontos. :)) De nem köti ki az egyházjog. Ha megvan a két félben a házassági szándék, akkor a házasság létrejön.

Az más kérdés, hogy valóban vannak nem kevesen, akik díszletnek használják a templomot és esetleg, ha az egyik fél bérmálkozott, akkor talán erre kisebb az esély, bár szerintem nem...

2020. szept. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!