Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak kíváncsi vagyok , Az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vikica Bernadett kérdése:

Csak kíváncsi vagyok , Az esküvőhöz minden féle képen kell konfirmálnom vagy anélkül is lehet?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok meg konfirmálva de a párom igen és nem tudom hogy az esküvőhöz minden féle képen meg kell konfirmálnom-e vagy sem? Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. szept. 29. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Szia. Mivel a katolikus kulcsszót használtad, csak érdeklődésképp.. nem bérmálkozást akartál kérdezni? Konfirmálás a reformátusoknál van(azt hiszem).

Katolikus vallásban bérmálás nélkül nem házasodhatsz. :)

2020. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a lelkész egészen biztosan meg tudja mondani. Szerintem nem kell, de én nem vagyok protestáns.
2020. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
1-es: katolikus vagyok, elég megkeresztelkedni. Nem kell bérmálás.
2020. szept. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

#3-as: bocsi, nekem így tanították :)

Na, ezek szerint modernizálódunk.

2020. szept. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
4-es, aha csomót lazítottak, mert így a vegyes hitű párok nem tudtak esküdni. Sógornőm pl protestáns, bátyám katolikus, már ezt is engedik.
2020. szept. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk én konfirmaltam, párom nem. Nem volt feltétele a házasságkötésnek, legalábbis nem említette a lelkész. örült hogy végre valaki megházasodik,mert felénk kevés a református esküvő. Amúgy én is úgy tudtam anno,hogy feltétele,de manapság már az csoda,ha a gyereket megkeresztelik.
2020. szept. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem kötelező, sem a konfirmáció, sem a bérmálkozás (ha esetleg katolikus felekezetről van szó).

De ezeket be lehet pótolni esküvő előtt, általában fel szokták ajánlani. De nem kötelező.

Katolikus és protestáns esketés esetén is elegendő, hogy az egyik legyen megkeresztelve (a másik fél akár lehet kereszteletlen is, vagy teljesen más vallású).

2020. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

"Katolikus vallásban bérmálás nélkül nem házasodhatsz."

De igen, ha legalább az egyik fél meg van keresztelve és találnak olyan papot, akinek ez így elég.

2020. szept. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Na ez paptól függő. Nálunk a városban is különbözik. Az egyik pap kéri, nem elég neki a megkeresztelkedés, a másik városrész katolikus papja meg nem.
2020. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Csak a katolikusokról tudok nyilatkozni. Egyházjogilag érvényes házassághoz igenis kell bérmálkoznia legalább az egyik félnek. A másik fél automatikusan jogosult lesz az egyházi esküvőre, azonban ha más felekezethez tartozik, vagy meg sincs keresztelve, püspöki engedélyt kell kérni ahhoz, hogy összeházasodjanak (ezt megadják gond nélkül).

Az viszont tény, hogy falvakban elég lazán veszik (már ahol), és sajnos egyre több olyan pap van, aki jópénzért összead bárkit bárkivel. Viszont az attól nem lesz hivatalos egyházi szertartás, csak egy csilivili cirkusz a népnek a szép templomban :)

2020. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!