Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem vagyok vallásos, de meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem vagyok vallásos, de meg vagyok keresztelve. Attól lehet templomi esküvőm? Konfirmálva se vagyok. Kell fizetnem a papnak? (református)

Figyelt kérdés

2015. aug. 18. 13:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha telibe leszarod az egész vallást, mi a rézfán fütyülős rézangyalnak akarsz templomi esküvőt??? Képmutatás? "De jó lesz majd mutogatni a templomi képeket a gyerekeknek"? Minek?
2015. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom református esküvőd lehet, akkor is ha nem vagy megkeresztelve. Egy alkalommal kell előtte a lelkésszel találkozni, elbeszélgetésre a mennyasszonnyal/vőlegénnyel együtt. Díja van az egyházi szertartásnak, ez településenként teljesen változó 5 ezerről, de 30 ezerről is hallottam már.
2015. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet. Díja szerintem lesz, de nem tudom, mennyi. Mondjuk azt én sem értem, hogy ha nem vagy vallásos, minek a templomi esküvő, de te tudod.
2015. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Főleg, hogy náluk lelkész van, nem pap... :D
2015. aug. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, mert elég, ha meg vagy keresztelve, viszont nem tudom, hogy mi értelme, ha nem vagy vallásos. Ott olyan dolgokat is megfogadsz, és esküszöl, amiben amúgy nem hiszel.
2015. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Lehet akar hindu vagy busbus is

de ne feled mit ir az ige

,,aki erdemtelenul eszi es issza az en testemet az iteletet vesz magahoz,,

figyelj es ertelmed jezus ezt a mondatat

es arra is gondolj ha kesobb el akarsz valni nem lehet az egyhazi eskuvo halalig szol

2015. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A párom is es én is reformatus vagyok...a párom vallásos nagyon én pedig egyáltalán...de a kedvéért szivesen belemegyek egy templomi esküvőbe...viszont ő nekem azt mondta hogy konfirmálnom kell ha esküvőt szeretnék a templomba...az sok ifőbe telik?
2015. aug. 19. 11:40
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Ha ő nagyon vallásos, akkor ezekre a kérdéseidre mind tudnia KELL válaszolni. Hiszen benne van. Miért nem tőle kérdezed meg????

Nekem mondjuk alap, hogy egy ilyen kijelentésre, hogy konfirmálnom kell, azonnal rákérdeznék, hogy ez hogy zajlik, mennyi idő, mit kell tennem érte stb. Mondjuk én használom az eszemet, nem csak dísznek hordom a fejemben...

2015. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Paptól függ, de elvileg nem kell konfirmálni, az egyházjog szerint jogod van hozzá, ha meg vagy keresztelve. Férjem katolikus, én református vagyok, én sem konfirmáltam, katolikus esküvőnk volt, nem volt gond belőle (igaz, hogy nem minden pap ad össze ilyen esetben, de pl. akkor is összead a pap az egyházjog szerint, ha csak az egyikőtök van megkeresztelve, a másik nincs).
2015. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem kell konfirmálni, "csak" egy amolyan jegyestréning kell (fogalmam sincs, mi a hivatalos neve sajnos, hasonló cipőben vagyok, mint te), többszöri elbeszélgetés a pappal, tanácsadás, ilyesmik. Azt hiszem, egy-két hónapos procedúra.

Persze lehet, hogy ez is változik helyenként, és nem egységes. :)

2015. aug. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!