Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A református egyháznál összees...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A református egyháznál összeesketnek egy reformátust és egy más vallásút?

Figyelt kérdés

Megoszlottak a válaszok ezen a téren, sokan mondták, hogy igen, és sokan mondták, hogy csak áldást adnak. Én református vagyok, a párom más vallásbeli )igazság szerint nincs is odakeresztelkedve -felnőttkeresztséget gyakorolnak-). Nincs szándékában konfirmálni.

Összeesketnek így minket?


2010. júl. 26. 14:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Konkrétan kérdezzétek meg a lelkészt erről. Lehet hogy a saját vallásában egy felnőtt-keresztség szükséges (de ezt nem biztosra írom), viszont nem kell konfirmálnia. /Református keresztelő nélkül nem is konfirmálhat, igaz-e?!:)/
2010. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Keresztanyám református, férje katolikus mégis ugyanúgy zajlott az templomi esküvő. A jól megszokott szöveggel.
2010. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Na végre valaki! Köszönöm :)
2010. júl. 26. 15:16
 14/21 anonim ***** válasza:

református szertartásotok lehet, de mivel nem szentség a házasság a reformátusoknál (de ez nem kisebbíti, sőt !!)

oda mentek a templomhoz, ott vár a lelkész, előre megy,

majd behív titeket

bibliai köszöntést mond, igehirdetés a házasságról,

utána kézfogás (házasfelek) elmondjátok az eskü szövegét

(de nem egyezik meg a katolikussal)

aztán apostoli áldás.

Miatyánk, Himnusz

Így zajlik. Gyűrűhúzás nincsen. Némileg apróbb dolgokban el lehet térni.

2010. júl. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. júl. 26. 15:33
 16/21 anonim ***** válasza:
Ismerőseinknél a feleség volt református, a férj holott katolikus lett volna mivel meg sem volt keresztelve de minden gond nélkül meg volt az esküvő. szerintem probléma nem lesz belőle, egyébként személy szerint nem vagyok vallásos, katolikus lennék ha lennék de a református vallás a legjobb. Ott semmihez nem kötnek feltételt, úgy fogad el az egyház ahogyan vagy.
2010. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

15.15 amiről te beszélsz az Katolikus esküvő volt.

Katolikus esküvőt egy református és egy (más vallású) nem tarthat. Legalább az egyik félnek katolikusnak kell lennie.

Így a kérdező református esküvőt tarthat.

2010. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

csak a katolikusoknál szentség a házasság, de tulajdonképp ott is a házasulandók szolgáltatják ki maguknak a pap jelenlétében, aki aztán meg is áldja.

a reformátusoknál tényleg áldás van, ami amúgy így szinonim szava az esketésnek


ezt találtam még ebben a témában:

Hogyan zajlik a szertartás?

Az esküvő napján a pár polgári értelemben már mint férj és feleség érkezik a templomba, s kérik házasságukra a Szentháromság Isten áldását.

Az esküvőnél megvan a kötött szertartás, a liturgia. Természetesen kisebb változtatásokat lehet kérni,

ami a Református Egyház tanításával nem ütközik, ezt a lelkésszel kell megbeszélni.

A Református Egyháznál rendkívül fontos, de nem szentség a házasság. Nem a lelkész és nem az egyház köti meg a házasságot (mint ahogy ilyesmiről a Bibliában sem olvasunk), hanem az két felnőtt ember tudatos szeretet-szövetsége. Azért mennek a templomba, hogy e felelősségteljes döntésükre kérjék Isten áldását, s Benne bízva járják végig („holtomig vagy holtodig”) a közös utat.

A református esküvői szertartásra ugyanaz a puritánság a jellemző, mint magára a református istentiszteletre.


A református házasságmegáldó istentisztelet szertartása :

• A lelkipásztor a templom kapujában (Budai út, Maroshegy) vagy a templom melletti Gyülekezeti

Központban (Széchenyi utca) fogadja a házaspárt és orgonaszó vagy a gyülekezet éneklése közben

bevezeti őket a templomba.

• Az áldást kérő házaspár a násznagyokkal (tanukkal) az Úr asztala elé áll.

• A lelkipásztor bibliai idézettel köszöntést mond, majd elhangzik egy ének.

• Az ének elhangzása után a lelkipásztor egy bibliai ige alapján igehirdetést tart a házasság bibliai

értelméről, azaz elmondja, milyen ígéretei vannak Istennek a hívő házastársak részére, továbbá miért

hivatás a keresztyén házasság, illetve mit vár a házasság Alkotója a házastársaktól?

• Az igehirdetés után következik a házasfelek kézfogása („Fogjátok meg egymás jobb kezét”) és a

református házassági esküszöveg hangos elmondása a lelkipásztor után, aki azt mondatonként előre

mondja.

• Az eskü elmondása és ahhoz kapcsolódó rövid pásztori intelem után kerül sor a hálaadó és

könyörgő imádságra, melyet a Miatyánk közös elmondása zár le.

• Ekkor felhangzik a lelkipásztor ajkán az apostoli áldás.

• Következik a Biblia vagy egy bibliai üzenetű könyv, illetve az emléklap átadása.

• A gyülekezet éneke vagy orgonaszó közben a házaspár - esetleg a lelkész vezetésével kivonul a

templomból és a templomajtóban fogadja a rokonok, barátok jókívánságait.

2010. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, mert ez egy hagyományos református-reformátussal való házasságra lépésének folyamata. Engem az érdekel, hogy ugyanígy járnak-e el egy más vallású és egy református esetében is.
2010. júl. 26. 16:53
 20/21 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb az lenne, ha felkeresnéd, felhívnád az adott templom lelkészét, s rákérdeznél!
2010. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!