Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A református egyháznál összees...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A református egyháznál összeesketnek egy reformátust és egy más vallásút?

Figyelt kérdés

Megoszlottak a válaszok ezen a téren, sokan mondták, hogy igen, és sokan mondták, hogy csak áldást adnak. Én református vagyok, a párom más vallásbeli )igazság szerint nincs is odakeresztelkedve -felnőttkeresztséget gyakorolnak-). Nincs szándékában konfirmálni.

Összeesketnek így minket?


2010. júl. 26. 14:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A Református Egyház Isten áldását adja a párra, ha az egyik fél református vallású, s úgy döntenek, hogy református szertartás szerint kötik össze az életüket. Ha a másik fél ragaszkodik hozzá, hogy egyházának szolgálattevője (lelkésze, papja) is vegyen részt a szertatásban, akkor ökumenikus esküvőről beszélünk.
2010. júl. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem esketnek össze, csak áldást adnak?
2010. júl. 26. 14:42
 3/21 anonim ***** válasza:
Szerintem összeesketnek...
2010. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak a katolikusoknál van esketés (de jogilag ez se házasság, csak egyházilag), a többi vallásnál áldáskérés van az ifjú párra.

Egyébként a protestáns egyházak lazábbak ezen tekintetben, nem kell átkersztelkedni, meg ilyenek.

2010. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Áldást adni nem egyenlő azzal hogy valakiket összeesketnek. Ajánlom, hogy nézz utána mielőtt beszólsz. Ökumenikus esküvő pedig nem lehetséges, mert mint már mondtam: nincs megkeresztelkedve még a saját gyülekezetébe...
2010. júl. 26. 14:57
 6/21 A kérdező kommentje:

Nálunk ez úgy megy, hogy normális templomi esküvő esetén a pap mondja elől az esküt, a fiatal pár pedig utána stb. Az áldásadás ez után van, majd végül beírják őket a nagykönyvbe, hogy egyházilag is elismerték őket házastársaknak.

Valaki mondta, hogy ha nem egy vallásúak vagyunk tehát valamelyikünk nem református, akkor csak ez az áldásadás rész lesz a templomban, és abba a bizonyos "nagykönyvbe" sem írnak be. Ezért kérdeztem, hogy akkor hogy is van ez.

2010. júl. 26. 15:01
 7/21 anonim ***** válasza:

Ismétlem magam:) Csak a Katolikus egyháznál (Róm . kat) van egyházilag hivatalosan elismerve a szertartás, tehát bejegyzik a nagykönyvükbe.

Más vallásnál pedig áldáskérés van. A Katolikusoknál több helyen még mindig szigorúan veszik, hogy nem lehet a menyasszony/vőlegény protestáns (más vallású) vagy úgymond "ateista" (nincs megkeresztelkedve). De a többi már liberálisabb, én úgy tudom.

2010. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én református vagyok, és református esküvőm volt. Vagyis a lelkész megáldotta a házasságunkat. Egyébként is jogilag ma Magyarországon házasságkötésnek csak a polgári esküvő számít. Tehát annak meg kell előznie a templomit.

Utána mindenki a hite szerint cselekszik

Igen, valóban áldásnak hívják, de nekem ez ugyan úgy, tehát az én hitemben ez Isten színe előtti egyházi házasságkötés volt.

2010. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy átkeresztelkedés?
2010. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem nem a hivatalos dolog része érdekel, mert lesz a polgári úgyis. Az érdekel csak, hogy akkor mi mondhatjuk azt a jól megszokott kedvesen csengő eskü szöveget a templomban vagy nem vagyunk felhatalmazva rá, mivel a párom nem konfirmált?
2010. júl. 26. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!