Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek oda kell adni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek oda kell adni a pénzt ilyenkor is?

Figyelt kérdés
Egyik kolléganőm esküvőjére vagyunk hivatalosak,illetve hívott a lakodalomba is,de oda nem megyünk.Ha elmegyünk az esküvőre,a nászajándékot akkor is oda kell adni?
2010. júl. 23. 12:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
azért tettem fel a kérdést,mert nálunk azok akik nem jöttek a lakodalomba,de az esküvőre igen,nem hoztak ajándékot.csak ez egy pár éve volt és nem tudom,most mi a szokás.de miért kell rögtön a rosszat feltételezni a másikról?miért fröcsög belőletek a rosszindulat?
2010. júl. 23. 18:43
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia! Ha gondolod vigyél, ha nem akarsz akkor nem. Én láttam olyan esküvőt, ahol csak a szertartáson voltak ott, s nem vittek ajándékot. Az volt az ajándék, hogy elmentek, megtisztelték a házaspárt. Ez inkább szokás, vagy egy gesztus. Fogalmam sincs minek nevezzem. Én inkább azt mondom, ahogy a szíved diktálja tégy úgy! :)
2010. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Előtte vidd el, ne az esküvőn szerencsétlenkedj vele!
2010. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy máshol mi a szokás?Ha én olyan közeli viszonyban vagyok a kolléganőmmel,hogy meghív az esküvőjére,akkor nekem egyértelmű,hogy viszek ajándékot.

Ha neked nem az,akkor ne vigyél,te tudod.

Az tuti,hogy sóherságból nem tenném meg,hogy ne menjek el a vacsorára annak reményében,hogy akkor nem kell adnom semmit.

Te figyi!Miért is mész el egyáltalán arra az esküvőre?

2010. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szokások kérdése. Van olyan hely ahol csak a szertartáson résztvevők nem visznek ajándékot. Van olyan aki úgy gondolja, hogy neki adnia kell. Van akik listát írnak amiből választhatsz, van aki nem vár semmit.

Legyen ez a te döntésed! Nézz körbe a meghívottak között ki mit akar, fog csinálni.

2010. júl. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
az esküvőre el szeretnék menni,mert kíváncsi vagyok rá.a vacsorára pedig nem sóherségből nem megyek,hogy ne kelljen fizetni,hanem a kisfiamat nem tudjuk kire bízni.
2010. júl. 24. 07:48
 17/18 anonim ***** válasza:

Esküvői szertartásra mész, lagziba nem -nem kell ajándékot adni, feltéve, hogy megmondtátok, hogy nem mentek.

Ha nem szóltatok, akkor jár az ajándék, mert a terítékeknél benneteket is számoltak.

2010. júl. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
megmondtuk természetesen.
2010. júl. 25. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!