Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illik nászajándékot kérni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik nászajándékot kérni?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok. Augusztus közepe felé lesz az esküvönk. Nem vagyunk eleresztve anyagilag (nagyon nem), így nem tudtunk nekem orvost biztosítani a szülésre, mert az orvosom 80 ezerért vállal csak. Édesanyám elöállt azzal az ötlettel, hogy mi lenne ha a két család összedobná rá a pénzt, nászajándék gyanánt. Én picit húzom a számat, utálok kérni. Szerintetek illik ezt? Hogyan lehet ezzel elöállni párom rokonságának? (nekem csak anyukám tud adni mivel nincsenek rokonaim)
2010. júl. 23. 11:24
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) igen, anyu úgy gondolta, hogy mindenki a saját anyagi lehetöségei szerint támogasson. De mégis kínosnak érzem valahogy, mert ez nem egy érdem, amiért pénz járna. Mindenképpen párom mondaná hiszen az ö családjáról van szó.

Sajnos nem tudtam járni a doki magánrendelésére mert egy alkalom 10.000 ft lett volna, pedig az elején szerettem volna de nem álltunk soha úgy anyagilag, így csak a kötelezö SZTK-s vizsgálatokon voltam. Csak nagyon szimpatikus lett, ezért örülnék ha nála szülnék, meg már ismerem és nem kapnék pánikrohamot egy vadidegennél. Csak a dokim mondta, hogy 80 ezer, ha nem tudom kifizetni, akkor maximum örülhetek ha éppen ö van ügyeletben mikor rámjönnek a fájások.

2010. júl. 23. 12:16
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

őszinte leszek....én tuti nem fizetnék úgy a dokinak, hogy nem is jártál hozzá!Szimpatikus, de nem ismered annyira, mármint nem ismered jobban mint egy olyat aki éppen ügyeleten van.

És sajnálom hogy ezt kell mondanom, de biztos van egy csomó olyan kismamája akik eddig rendszeres fizették a 10est,szóval akárhogy is, de ők tuti előtérben lesznek veled szemben, aki "csak" a szülésért fizetsz.

Én tuti átgondolnám!

Amúgy meg nem ciki pénzt kérni, mi is ezt tettük, abból mentünk nászútra utána:)

És a dokiról sem lebeszélni akarlak hidd el, úgy döntesz, ahogy neked, nektek jó, de én átgondolnám.

2010. júl. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%
Az én véleményem is az, hogy a dokinak nem fizetnék 80.e forintot. Az nagyon sok. Inkább a babára költeném, ha tényleg ilyen anyagi gondjaitok vannak.
2010. júl. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
tényleg, főleg úgy fölösleges neki kifizetni 80at, hogy nem is hozzá jártál magánra...de mondom, nem lebeszélni akarlak:)
2010. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

Keress egy másik orvost, én két éve fizettem 35ezret, és végiig hozzá jártam.


Egyébként ha rám hallgatsz, nem orvost, hanem szülésznőt keresel magadnak, nekik kb 15-20-at szoktak adni, de sokkal többet csinál, mint az orvos!


A nászajándékot pedig én nem kérném el.Adnak annyit, amennyit gondolnak, biztos, h nem kérnék tőlük egy fix összeget.

Ha többet gondoltak, akkor ciki, ha kevesebbet, akkor még jobban...

2010. júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%

Hívd meg a dokit is az esküvőre.


80 egész biztos, hogy arra vonatkozik, aki végig hozzá is járt gondozásra. - Tehát 80 + sokszor 10.

2010. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

Hogy micsoda orvosok vannak manapság....pénz...pénz...pénz

Elnézéstnem akarok offolni így válaszolok a kérdésre is csak feldühített ez a 80ezer vagy örülhetsz ha éppen én ügyelek dolog...

Szóval nekünnk is nemsokára lesz az esküvőnk és mindenkinek azt mondtuk, hogy pénzt szeretnénk mert nagyjából minden felszerelésünk megvan viszont anyagilag nagyon kellene a támogatás. Mindenki örült hiszen nem kell gondolkodnia mit vegyen:):):)

A mai világban szerintem egyáltalán nempofátlanság pénzt kérni...így is úgy is elköltenék azt a pénzt..most ajándékra vagy egy borítékba teszik szerintem mindegy.

2010. júl. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem kell előre orvos sok pénzért. Vagy odaér, vagy nem. Bepánikolni ismeretlen orvostól sem fogsz, legkisebb gondod is nagyobb lesz a pánikolásnál.(mondjuk én még nem is hallottam ilyent.)

Pénhajhász lyukturkász ha nincs a közeledben, baba bent akkor sem marad. Költsétek azt a 80-at másra.

Amúgy lehet a vendégekkel tudatni, hogy nem tárgyi ajándékot, hanem kp-t kértek.

2010. júl. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg nagyon sok a 80 ezer:( kb. 80-120 között kérnek. Azért szerettem volna felfogadni, mert pánikbeteg vagyok és rettegek az idegenektöl, hallottam már olyat, hogy ha nincs valakinek orvosa, az ügyeletes nem hagyta, hogy a családtag végig ott legyen, söt fájdalomcsillapítót sem kérhetett.

Köszönöm a válaszokat, akkor lehet keresek olyan orvost aki kevesebbért is vállalja!

2010. júl. 25. 13:17
 20/20 anonim ***** válasza:
56%

Annyi rémtörténet kering arról, hogy mit tesznek az orvosok!

Hazudik, aki azt mondja, hogy az apát nem engedték egy szülést végigkísérni.Hazudik az, aki azt állítja, hogy az ügyeletes szülész nem enged fájdalomcsillapítást. Hazudik, aki aki azt mondja, hogy az ügyeletes nem rendesen vezeti le a szülést.Ha hanyag, akkor nem csak az állását kockáztatja, hanem a hivatását.Ha hanyag, mert tudatlan, akkor 80 ezerért is ugyanolyan.

2010. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!