Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illik nászajándékot kérni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik nászajándékot kérni?

Figyelt kérdés
33 hetes terhes vagyok. Augusztus közepe felé lesz az esküvönk. Nem vagyunk eleresztve anyagilag (nagyon nem), így nem tudtunk nekem orvost biztosítani a szülésre, mert az orvosom 80 ezerért vállal csak. Édesanyám elöállt azzal az ötlettel, hogy mi lenne ha a két család összedobná rá a pénzt, nászajándék gyanánt. Én picit húzom a számat, utálok kérni. Szerintetek illik ezt? Hogyan lehet ezzel elöállni párom rokonságának? (nekem csak anyukám tud adni mivel nincsenek rokonaim)
2010. júl. 23. 11:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
ha adnak fogadd el, ha ütnek szaladj el..;) :-)
2010. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha már felajánlotta, azzal nincs gond. A párod szüleivel meg csak le lehet ülni beszélni értelmesen. "Nem állunk jól anyagilag, ezt ti is tudjátok, ezért nászajándék gyanánt pénzt kérnénk, hogy legyen orvos a szüléshez" Ezt meg kell érteniük.
2010. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
beszéljen a párod a szüleivel..
2010. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mások is szoktak pénzt kérni nászajándéknak. Nincs ezzel semmi gond, most erre van a legnagyobb szükségetek és kész. :) Szerintem fogadd el.
2010. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez úgy illik,meg úgy ésszerű,hogy megkérdezik a vendégek mire is van szüksége igazán a párnak. És akkor meg simán mondhatjátok ezt. erre van szükségetek,nem kell 5 tányérkészlet. Biztos ők is meg fogják. És ez végülis nem kérés, így is úgy is ráköltenének ennyit az ajándékotokra.
2010. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
És igen, szerintem is a párod mondja meg nekik.
2010. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Esküvő lesz? Mert arra biztos kapnátok ajándékot, jó esetben meg is kérdezik, mit kértek. Kérjetek pénzt, dokira.

Anyukádtól meg fogadd el.

2010. júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd lány 2 éve ment férjhez, ők is pénzt kértek nászajándékba. Ki mennyit szánt rá, annyit adott.
2010. júl. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
64%
Olyan is van, hogy a pár listát ír, hogy mi mindenre lenne szükségük, a rokonság meg úgy válogat a listáról, hogy mindenki a saját anyagi lehetőségei szerint és úgy, hogy ne legyen ütközés. Szerintem ez a legésszerűbb.
2010. júl. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

ööö lehetne egy megjegyzésem?ha nem vagytok nagyon eleresztve anyagilag, akkor miért a dokira akarod költeni a pénzt?Mármint eddig azért jártál hozzá magánrendelésre?Gondolom igen, de csak azért írom ezt, mert mostanság annyi embertől hallom, hogy fölösleges volt a magándoki...ráadásul, ha így előre megmondja, hogy ennyi és kész...én lehet másra költeném azt a pénzt, ami összejön, mondjuk a babára...nem tudom, mindent sikerült-e megvennetek.

De ez csak az én véleményem, nem akarok beleszólni, de szerintem a dokinak te tizedannyira sem vagy fontos, mint neked ő...

2010. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!