Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a szerepük a koszorúslányok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szerepük a koszorúslányoknak?

Figyelt kérdés
Igazából én azt nem értem,hogy esküvőre miért kell koszorúslány?Ők szimbolizálnak valamit vagy mi?Előre is köszi
2010. júl. 21. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyoszonyólányok a menyasszony társnői, barátnői, testőrei, kísérői voltak. Velük századunkban többnyire koszorúslány néven találkozunk. A menyasszony oltalmazása, őrzése, a kelengye körüli segítés volt a feladatuk.
2010. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

díszletnek, a nagyobb felhajtás kedvéért


nekem nem volt, azt akartam, rólunk szóljon az esküvő, ne magukat illegető kosz.lányokról

a gyűrűt a keresztfiam vitte

2010. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

A koszorúslányoknak régen az volt a szerepe, hogy ők maguk is férjet találjanak, szép ruhába öltözzenek, szépen legyenek, így keltsék fel a nőtlen fiatal férfiak figyelmét. A menyasszony segítsék. Ők is díszes, szép ruhában vannak, bár a menyasszonyt nem múlhatják felül.

Az oltárhoz a vőlegényt az első koszorúslány kíséri és a menetben is, a menyasszonyt a párja.

Mifelénk nem volt és most sem szokás egyforma egyenruhába öltöztetni őket, nem elcsúfítani, gyerekessé kell őket varázsolni. Sok menyasszonynál azt tapasztalom, hogy csak azért is valami borzadály ruhát adnak rájuk, nehogy az ő szépségét elrontsák...véleményem szerint a koktélruha, nem koszorúslány ruha, és asszony már nem lehet koszorúslány.

2010. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2010. júl. 21. 16:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ma 15:40-nek igaza van, csak megerősíteni tudom.


"A koszorúslányok a menyasszony falujából (városából) származó hajadonok voltak, akiknek az esküvőn nyílt lehetőségük a menyasszony mellett a figyelem középpontjába kerülni és így maguknak férjet találni."

Angolszász szokásoknak megfelelően, a filmek hatására egyre elterjedőben van nálunk az szülők általi kísérés a templomba, házasságkötő teremben, nászmenet meg sokszor egyáltalán nincs.

Errefelé még nagyrészt, a koszorúslány párja kíséri a menyasszonyt, koszorúslány (a legközelebbi rokon, felnőtt) kíséri a vőlegényt, a nászmenetben és az oltárhoz is, aztán az esküvő után mindenki az eredeti párjához áll. A koszorúslányoknak párja is van, velük vonulnak a menetben, kivéve ugye a legközelebbi rokon pár, mert ők a menyasszonyt és a vőlegényt kísérik.

Ők veszik a ruhát, ők is választják, nem a menyasszony, ez felénk régen is így volt, most is csak egy-két ara van aki ezt az újabb forma szerint csinálja, arra ügyelni kell azért, hogy azért ne legyen "túl díszes", de nem kell elbujtatni őket, én meghagyom nekik a választás lehetőségét, mindegyik külön személyiség, egyéniség, ízlés, ráadásul a kinézetük is különböző, nem mindenkinek áll jól ugyanaz a szín. Szerintem nem rajtuk van elsősorban a figyelem, és a legtöbb fiatal és kislány örül egy szép ruhának, nem kell önzőnek lenni. Én el sem tudnék képzlni egy lagzit koszorúslányok a párjaik nélkül..

2010. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!