Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen régi és ujj dolgok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen régi és ujj dolgok kellenek a menyasszonyra? És van olyan amit nem szabad felvenni a nagy napra?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 17:00
 1/7 A kérdező kommentje:
*Új
2010. júl. 16. 17:01
 2/7 anonim ***** válasza:

Az új lehet például a ruha,ha nem anyukádét vagy a nagyszülőét veszed fel,ami manapság már ritka.Régi lehet egy családi ékszer például.Kék általában a harisnyakötő szokott lenni,a kölcsön kapott pedig bármilyen kiegészítő,ékszer vagy fátyol vagy bármi.

Nekem azt mondták,hogy gyöngyöt nem szabad viselni.Ez persze babona.

2010. júl. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget:)
2010. júl. 16. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont, hogy a gyöngy a menyasszonyok ékszere, aranyat nem szabad húzni, csak a gyűrű lehet abból!

Kék lehet a harisnyakötő, régi valami régebbi ékszer, új a ruha, kölcsön kérhetsz például pelerint, stólát, vagy kis szütyőt a ruhához, ez nem annyira megkötött. (Amúgy ez angolszász szokás ugye tudod, a magyar hagyományokban ilyen nincs, a filmek hatására terjedt el az utóbbi évtizedekben.)

2010. júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gyöngy a könnyeket szimbolizálja,ezért nem szabad viselni:


[link]

2010. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Menyasszonyok ékszere: a gyöngy

Sírós lesz a menyasszony, ha gyöngyöt visel esküvőjén - tartja a mondás. Egyik ékszerész ismerősöm viccesen megfenyített: ne merjek ilyet mondani, netán leírni, mert bezárhatja a boltot. Félre a tréfával, a mondás ellenére a gyöngy a menyasszonyok igazi ékszere. Egy arának ugyanis szigorúan tilos jegygyűrűjén (és kísérőgyűrűjén) kívül más aranyékszert viselnie esküvőjén, kivéve, ha régi családi örökségről van szó. A vőlegényünktől kapott gyönyörű fülbevalót is tegyük el a nagy nap utánra, ha az aranyból van. A gyöngy legyen szó nyakékről vagy fülbevalóról, kiemeli a nőiességet, a menyasszonyi ruha tökéletes kiegészítője lehet, ha figyelünk az árnyalatokra. Nemcsak fehér gyöngy létezik ugyanis, hanem rózsaszín, barackszínű, de még zöld és sötétszürke is! A menyasszony pedig egyáltalán nem baj, ha sír, feltéve, hogy örömkönnyekről van szó!"

Palásti Andrea: Az esküvő (1999) c. könyvből

2010. júl. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel én is tartottam a babonát,hogy valami újat,régit,kölcsönt,kéket és hogy a vőlegénynek nem szabad látnia a ruhát csak az adott pillanatban,ezért én tartottam azt a babonát is,hogy a gyöngy azt jelenti,hogy ahágy szem van rajtam,annyi év sírás vár rám.Az ékszerészeknek persze ez nem jó üzlet,de ez nem érdekel.A nagymamám nyakláncát viseltem,ami a régi volt rajtam és anyukám fülbevalóját,ami a kölcsön.Mindenki döntse el,hogy bevállalja-e a gyöngyöt vagy sem.Én nem kockáztattam és elmondhatom,hogy jólműködik a házasságom.Aki hisz a babonákban,az úgyis meggondolja.Aki pedig nem,annak úgyis mindegy. :)
2010. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!