Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Számítanátok eljegyzésre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számítanátok eljegyzésre, mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés

Nyáron leszünk 4 évesek, eddig távkapcsolatba működtünk a távolság 250 km köztünk, de nem éreztük ennek a távolságát, hiszen igyekeztünk hétvégéket együtt tölteni.


Most az összeköltözést tervezzük.

Igaz, nem kettesbe, hanem én mennék hozzájuk, vagyis ott lenne az anyukája.

De több mint a semmi.

Bár sokan mondják, hogy ezek a dolgok nem jók.

S mi sem kényelemből tesszük, hanem mert nincs más lehetőségünk. Számunkra az albérlet nem egy kifizető dolog, de már nem akarunk távkapcsolatba lenni.


Nem tudom, hogy az összeköltözés után vajon várható e az eljegyzés vagy mennyi idő után?


Témának téma köztünk, s van hogy én hozom fel inkább kettőnk közül.

Gyerek is téma, de Ő azt mondja hogy 30 év előtt nem igazán szeretne ilyen dolgokat (most 27)

Előbb az anyagi dolgokat kell megteremteni és utána jöhetnek ezek.

Igaz most kezdet el dolgozni, de talán egy eljegyzés "nem annyira anyagias"

Mostanság láttam, akciókat xy összegért/pár gyűrűket.


Szoktunk elmenni ékszer bolt előtt, és nézegetem őket, ekkor Ő mindig azt mondja, persze nem sértőn hogy: Nem kell ez neked..


Persze nem azt mondom, hogy számomra a gyűrű a biztosíték.

S azt is tudom, hogy eddig távkapcsolatba működtünk és teljesen más a mindennapi életbe.


Anyukája tőlem kérdezi, hogy lesz e esküvő, meg ilyesmi, tehát talán a környezet vár valamit tőlünk, de én nem a környezetemnek akarok megfelelni.

Kérdezte a páromat is, s azt mondta vannak tervei, de előbb az anyagiak.


Most pl. LCD vagy plazma TV-t akar venni, arra gyűjt eddig a legkevesebb úgy 150 ezer volt amit esetleg megvenne.

Lehet hogy más megsértve érezné magát, hogy erre gyűjt és nem másra...

Én azért nem érzem magam megsértve.


Anyukája azt mondta nekem kell célzásokat tennem a dologra, hiszen a férfi nehezen kötelezi el magát, de azért én nem akarom kiharcolni, nem akarom elvenni ennek a varázsát, sokkal jobban örülnék egy meglepetésnek.


Ráadásul Ő mindig azt mondja az eljegyzésre, hogy nem akar házasodni még.

Hiszen ha valakit eljegyeznek, akkor ott már a házasság tervezése is szerepet játszik, házassággal azért én is várnék még.


Szerintetek jogos, hogy vágyom eljegyzésre?

Bár szerintem az összeköltözésnek nagyobb jelentősége van.


Hogyan lehetne meg tudni, hogy tervez e ilyen dolgokat?


2010. jún. 21. 08:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

ha te voltál aki halogatta az összeköltözést,akkor most ne várj gyűrűt,99% hogy még akkor sem kéri meg a kezed ha ez minden vágya,átlag pasi tartana attol hogy erre is hasonlo reakciot kap mint az összeköltözésre


előbb bizonyitsátok be egymásnak (inkább te neki) hogy mindennél jobban szeretitek egymást,majd utána ráér az eljegyzés

2010. jún. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

ma 09:56


Én szeretem.

Bár lehet hogy kicsit elbizonytalanítottam kettőnk helyzetét, persze nem szándékosan.

Remélem nem rontottam nagyon el semmit.

De ha van valami ötleted, amivel még inkább bizonyítani tudok/tudunk egymásnak akkor az örömmel veszem :)

2010. jún. 21. 10:05
 13/17 anonim ***** válasza:

Nekem 6 év távkapcsolat után kérte meg a kezem.

Már alig bírtam kivárni.

2010. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
90%
Mivel eddig távkapcsolatban életetek szerintem ne erőltesd a házasságot. Ha hozzá költözöl hamar kiderül hogy működik e a kapcsolatotok vagy sem. Ráérsz majd utána gondolkozni. Szerintem az együtt élés mindenképp vízválasztó lesz.
2010. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%

Mi is 4 éve vagyunk együtt a párommal, és kb 3 éve együtt is élünk.

Nagyon vágytam egy gyűrűre, de rájöttem csak azért mert a környezetünk (anyukám, nagymamám) akarja.


Volt is belőle vitánk, nem is egyszer, de rájöttem semmi értelme.

Mi sem vagyunk a legjobb anyagi helyzetben, lehet hogy van spórolt pénzünk, és futná gyűrűre, de egy esküvő (mert ha már esküvőt akarunk az legyen nagy), lagzi, igen is pénzbe kerül.


Nem mondom, hogy nem örülnék neki, ha megkérné a kezem, de ha megvan a gyűrű mindenki csak azt kérdezné hogy mikor lesz már a lagzi, stb.


Úgy vagyok vele és szerintem a párod is inkább reálisan áll a dolgokhoz:

-Legyen meg a lakás, ház, a saját kis kuckó, anyagilag kicsit rendbe jönni, aztán jöhet a papír.


Jelen esetekben pedig várjátok ki, hogy működik e a dolog, mert tényleg lakva ismerszik meg az ember és itt most nem csak a párodra gondolok, hanem az "anyós jelöltre" is.

2010. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, sok-sok igazságot találtam benne :)

Kedves utolsó neked is köszönöm nagyon hasznos amit írtál :)

2010. jún. 23. 17:42
 17/17 anonim ***** válasza:
45%
Hagyjuk már ezt a házzaság dolgot,Magyarországon a legtöbb házasság válással végzödik..pfffffff
2010. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!