Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Számítanátok eljegyzésre,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számítanátok eljegyzésre, mennyi idő múlva?

Figyelt kérdés

Nyáron leszünk 4 évesek, eddig távkapcsolatba működtünk a távolság 250 km köztünk, de nem éreztük ennek a távolságát, hiszen igyekeztünk hétvégéket együtt tölteni.


Most az összeköltözést tervezzük.

Igaz, nem kettesbe, hanem én mennék hozzájuk, vagyis ott lenne az anyukája.

De több mint a semmi.

Bár sokan mondják, hogy ezek a dolgok nem jók.

S mi sem kényelemből tesszük, hanem mert nincs más lehetőségünk. Számunkra az albérlet nem egy kifizető dolog, de már nem akarunk távkapcsolatba lenni.


Nem tudom, hogy az összeköltözés után vajon várható e az eljegyzés vagy mennyi idő után?


Témának téma köztünk, s van hogy én hozom fel inkább kettőnk közül.

Gyerek is téma, de Ő azt mondja hogy 30 év előtt nem igazán szeretne ilyen dolgokat (most 27)

Előbb az anyagi dolgokat kell megteremteni és utána jöhetnek ezek.

Igaz most kezdet el dolgozni, de talán egy eljegyzés "nem annyira anyagias"

Mostanság láttam, akciókat xy összegért/pár gyűrűket.


Szoktunk elmenni ékszer bolt előtt, és nézegetem őket, ekkor Ő mindig azt mondja, persze nem sértőn hogy: Nem kell ez neked..


Persze nem azt mondom, hogy számomra a gyűrű a biztosíték.

S azt is tudom, hogy eddig távkapcsolatba működtünk és teljesen más a mindennapi életbe.


Anyukája tőlem kérdezi, hogy lesz e esküvő, meg ilyesmi, tehát talán a környezet vár valamit tőlünk, de én nem a környezetemnek akarok megfelelni.

Kérdezte a páromat is, s azt mondta vannak tervei, de előbb az anyagiak.


Most pl. LCD vagy plazma TV-t akar venni, arra gyűjt eddig a legkevesebb úgy 150 ezer volt amit esetleg megvenne.

Lehet hogy más megsértve érezné magát, hogy erre gyűjt és nem másra...

Én azért nem érzem magam megsértve.


Anyukája azt mondta nekem kell célzásokat tennem a dologra, hiszen a férfi nehezen kötelezi el magát, de azért én nem akarom kiharcolni, nem akarom elvenni ennek a varázsát, sokkal jobban örülnék egy meglepetésnek.


Ráadásul Ő mindig azt mondja az eljegyzésre, hogy nem akar házasodni még.

Hiszen ha valakit eljegyeznek, akkor ott már a házasság tervezése is szerepet játszik, házassággal azért én is várnék még.


Szerintetek jogos, hogy vágyom eljegyzésre?

Bár szerintem az összeköltözésnek nagyobb jelentősége van.


Hogyan lehetne meg tudni, hogy tervez e ilyen dolgokat?


2010. jún. 21. 08:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Hát sajnos a mostani pasikkal nem tudom, hogy mi van..Egyszerűen nem akarnak házasodini..nem tudom, hogy mire várnak, talán arra hogy majd a gyerekét várja az ovinál, akkor azt kérdezzék a barátai, hogy "Ő nagypapád?"

Nem tudom, valamitől félnek..

De ha csak most tervezed az öszeköltözést akkor még ne is hozd témába. Hiába kezded feszegetni a témát, mert annál jobban nem fogja akarni. Majd pedig a választ meglátod.

2010. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%

én mikor összeköltöztünk,akkor mondtam,hogy ha bármi ilyen terve van,akkor azt halassza el,előbb derüljön ki működik-e összeköltözve is a dolog,mert szép a randizós időszak,de igazán lakva ismerni meg a másikat...

eltelt 1 év,működött rendesen a dolgo,éltünk mint hal a vizben,onnantol már számitottam rá,de váratott egy fél évet...

és igen,gyűrű 20ezer/2db volt,nem nagy pénz,drágább eljegyzésre nem is kell

2010. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

vágyni természetes a nőknél, van pasi aki már az első héten arra gondol, h milyen lesz a gyűrű, aztán van az is aki gyerek után is csak kényszerből, családi nyomásra tol oda egy fügünykarikát

nem értek egyet az anyósjelölttel, nem szabad célozgatni, szerintem ez rettentő idegesítő tud lenni.....anyós mondhatja, miért nem ő céloz rá?....

2010. jún. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát igen lakva ismerszik meg a jó barát.

Én bízom benne, nem lesz gond, igaz mind a kettőnknek van egy természete, főleg nekem.

Mostanság hogy Ő 12 órázik kevesebb a türelme, de remélem nem lesz gond.

Persze ha már együtt lakunk egy ideje, akkor már jobban felmerülhet a dolog, hiszen még is csak az együtt töltött mindennapok a meghatározóak.

Nem pedig "távkapcsolatban" töltött évek.

2010. jún. 21. 09:12
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

4 év hosszú idő, jogsan várnád az eljegyzést, de mivel távkapcsolatban volt, hááát... volt is meg nem is. Szerintem rövid időn belül ki fog derülni, tudtok-e együttélni, és ha igen, akkor én nem húznám az időt.

Volt egy barátnőm, vagy 10 éve húzza a pasija, a barátnőm most 35, se férj, se gyerek, se eljegyzés, csak egy pasi, aki nem akarja elkötelezni magát. Ha a barátnőm már 6-8 éve lecserélte volna, már rég lehetne családja (vágyik rá!), így meg... azért nem szakít, mert 35 évesen hol talál már normális pasit, és mennyi időbe kerül, mire kialakul a kapcsolat. Az évek meg mennek, és ő sem lesz fiatalabb, aki ezt tagadja, hazudik.

Én amondó vagyok, hogy a papír nem garancia semmire, de a szándék, hogy én vagyok A végleges, fontos, ha az illető nem gondolja komolyan, akkor ne pazaroljuk egymás idejét. Nem baj, ha nem akar házasodni, csak akkor legyen olyan nővel, aki szintén nem akar, te meg legyél olyan pasival, aki el akar venni.

2010. jún. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát igen 4 év hosszú idő, de még sem elegendő, hiszen nem éltünk még együtt, csak most fogunk.

Tudni kell azért azt is, hogy első nagy szerelem.

Szűzen mentünk a kapcsolatba, tehát nincs más tapasztalatunk.

Vannak akik azt mondják, nem az első az utolsó.

Voltak hullámvölgyeink, de megoldottuk.


Azért valami van, hogy ha az első szerelem 4 éve működik.


Pár hónapja kérdeztem őt már nem emlékszem a pontos kérdésre, de azt válaszolta rá, hogy Ő már megtalálta élete párját.

De amikor nagyon lobbanékony vagyok egy-egy dologért a hétköznapokban, akkor azt mondja hát nem biztos hogy hosszú ideig elviselne így :(

Neki is van hibája van amitől én is tartok, hogy hogyan fogom kezelni a nap 24 órájába, de alkalmazkodás kérdése...

2010. jún. 21. 09:19
 7/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem két dolgot tudsz tenni. Vagy leülsz vele, és felnőtt módjára rákérdezel, hogy mit tervez, és elmondod azt is,hogy te hogy gondolod, vagy türelmesen vársz. A célozgatás semmire sem jó. A pasik általában nem értik. Én anno, amikor úgy éreztem, hogy nagyon szeretnék eljegyzést (a párom nem nagyon hozta szóba, bár mivel már a közös házunkat építettük, azért reméltem,hogy velem tervezi a jövőt), nem célozgattam, leültem és megkérdezem, hogy neki eszébe jutott-e már egyáltalán (bár mi akkor még csak kb. másfél éve voltunk együtt, igaz együtt is laktunk). Mondta, hogy igen, de annyi más fontosabb dolog van még, pl. az építkezés, hogy neki most nem az eljegyzés körül járnak a gondolatai, és hogy ne aggódjak, lesz majd valamikor. Ennyivel le is tudtuk. Többet nem került szóba. 3 évesek voltunk, amikor már a közös otthonunkban megkérte a kezem.
2010. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én azt hiszem kivárom az együttélést a mindennapok megpróbáltatásait, amikor is mást is látsz.

Hiszen egy randin mindenki próbálja a legjobb oldalát adni, de együttélésnél nincs mit takarnia az embernek.

Várok xy időt, aztán kiforrja magát, célozgatni én sem szeretek és a párom meg végképpen nem, Ő az egyenes beszédet szereti.

De én nem fogom neki egyenesen megmondani hogy: Drágám, jegyezzél már el.

Nem szeretném kiharcolni.

Meglepetést szeretnék.


Eddig is sokat beszéltem neki az eljegyzésről, hogy hogyan gondolom, hogy nekem nem kell utána esküvő.

Hogy én 30 előtt szeretnék legalább egy gyereket stb.

De most inkább másra koncentrálok, ha tényleg meg akarom tartani őt.

Nem sürgetem, talán majd ráveszi magát.

Éveket nem szeretnék várni, hiszen a saját környezetembe is van olyan, mint amit az egyik hozzászóló írt, hogy már xy éves elmentek az évek felette, se házasság, se pasi, se gyerek...

2010. jún. 21. 09:26
 9/17 anonim ***** válasza:
44%

várj legalább fél évet,ha működik együttélve is a dolog,akkor kérdezz rá,hogy mik a tervei

addig ne,valoszinű előbb ő is kiváncsi,működik e együtt továbbra is

2010. jún. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó én is így gondolom.

Remélem nem lesz gond, hiszen az összeköltözés elég nehezen jött össze.

Sajnos a saját hibámból, mert sokáig gondolkodtam hogy vajon jó dolog e oda menni és az anyukájával együtt élni, hiszen én tanulni fogok, még Ő meg 12 órákat dolgozni.

Én meg nem biztos hogy fogok tudni dolgozni, arról meg nem beszélve, hogy mihez tudok hozzájárulni.

Igaz az anyukája azt mondta nem kell beszállnom semmibe, hiszen családtag vagyok, de én még is szarul érzem ez miatt magam.

Ezért sokat gondolkodtam, amivel kissé talán a páromat elbizonytalanítottam, akarva-akaratlanul.

A kapcsolatomat egy percig sem kérdőjeleztem meg, biztos voltam/vagyok benne, hogy vele akarok élni.

Remélem Ő is.

Nyáron költözünk össze, remélem várja és nem okoztam nagy problémát a gondolkodásommal...

2010. jún. 21. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!