Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi értelme a hosszú jegyességnek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme a hosszú jegyességnek?

Figyelt kérdés
Itt a több éves idősre gondolok.PL van egy pár, aki 4 éve van együtt, 3 éve jegességben, de valószínű 2 évig nincs esküvő, akkor mi értelme volt, főleg, hogy fiatalokról van szó (18-21 év).Egyre több emberről hallok, akik már évek óta jegyben járnak, de esküvő kilátásban sincs, pedig ha nagyon akarnák, akkor 5 perc a városházán 2 tanúval.
2010. jún. 18. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell elkötelezni magát, legtöbbször a férfinek, de a nő szája is be van fogva.
2010. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A jegyesség bizonyos egymáshoztartozás kifejezése, de házasodni csak akkor akarnak ha adottak azok a feltételek amelyeket fontosnak tartanak.

Szerintem nincs ezzel semmi gond.

(most volt a családban esküvő 8 év jegyesség után. Nagyon boldogok)

2010. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Hülyeség...én el sem fogadnám a jegygyűrűt, ha nem akar rövid időn belül feleségül venni. Az azt jelenti. Ha valakinek megmutatom, hogy jegygyűrűm van, akkor számíthatnak rá, hogy férjhez megyek. Mostanában tini divat az eljegyzés, de ezzel a valódi értéke veszik el.
2010. jún. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk mert job, ha a jegyesség alatt derül ki, hogy neadjisten összeférhetetlen a pár, mint a házasság alatt. A hosszú jegyességnek pont ez az előnye. sok fiatal nagy hévvel összeházasodik, aztán 1-2 év múlva meg rájön, hogy mégsem volt jó ötlet. Így lesz egyre több a rossz kapcsolat, a tönkrement házasság, a csonka család.

Ha meg komolyak az érzéseik egymás iránt, akkor a jegyesség meg a házasság között csak egy papír a különbség. Mégis a jegyességből még van visszaút, ha nem jól sülne el.

2010. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg szeretnének esküvőt, de nincs rá pénz, és nem két tanúval, hanem családdal és barátokkal akarják megünnepelni.

Szerintem nincs olyan menyasszony, akinek az "öt perc a város házán két tanúval" lenne az álma...

Ez többről szól, mint egy lakcímkártya cseréről.

2010. jún. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Hm...én 3 éve vagyok együtt a párommal, aki tervezgeti az eljegyzést, már egy éve...azonban mert akkor még túl korainak tartotta nem jegyzett el, mostanában ismét pedzegette a dolgot.

Számomra óriási dolog ez...a morális értéke miatt...És bár 2o éves vagyok, tudom, hogy Vele szeretném leélni az életemet...Ha most megkéri a kezemet 2-3 éven belül összeházasodunk, ha nem most kéri meg akkor is...szóval ilyen szempontból lényegtelen mikor. Amúgy meg szerintem már az sem egészen mindegy, hogy 18 éves az ember vagy 21 azért van egy kis szakadék a kettő között.

Egyébként meg szerintem ez nem számít "tini" eljegyzésnek, 2o-21-22 évesen azért már felnőtt emberekről kellene beszélni, szerintem.

Másrészt meg azt gondolom senkinek semmi köze ahhoz, hogy két ember mikor érez elkötelezettséget egymás felé. Én 3 éve vagyok a párommal és ha eljegyeznek 2o évesen jobban megszólnak mint azt, aki 23-24 évesen 1 év után jegyzi el a barátnőjét?! az mennyivel másabb?!

Szerintem nem lehet pálcát törni ilyen szinten senki fölött...más tiniként 2-3 év után 18 évesen és más húszon felül, szerintem...

Amúgy meg mindenkinek a maga dolga...szerintem egy eljegyzés után 3-4 évre még elfogadható a házasság...

2010. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha szeretik egymást,és komolyan gondolják a kapcsolatukat,akkor fogalmam nincs,miért olyan nagy probléma ez.Ha meg esetleg kiderülne időközben,hogy nem illenek egymáshoz,akkor még van visszalépési lehetőségük.Nem egy darab papíron fog múlni a boldogságuk!
2010. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ezekben a kapcsolatokban csak az egyik fél akarja a dolgot, a másik meg nem , nyilván ezt nem közli az érintettel. Így legalább nincs az állandó veszekedés. zsörtölődés. Aki mást állít, az gyanítom, hogy a másik oldalon áll.
2010. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
párom 3 év után kérte meg a kezem.Megbeszéltük,hogy szeretnénk esküvőt,de ahhoz nem kevés pénz kell.2 fiatal a mai világban...igencsak meg kell dolgozni a pénzért.Sajnos mindig van valami kiadás(ruházkodás,albérlet,kaja,kisebb nagyobb dolgok vétele pl. tv,számítógép,lakás felszerelések) így nehéz spórolni.Esküvőt pedig úgy szeretnénk,hogy a nagy családi kör(hálistenek mindkettőnk családja nagy és összetartó) jó kis lagzival.Ehhez pedig pénz kell,a pénzhez meg idő.A hosszú jegyesség arra is jó,hogy egymást biztosítsátok szerelmetekről és arról hogy együtt szeretnétek leélni az életeteket,annak ellenére hogy tudjátok az esküvőt még nem tudjátok megoldani. Sokszor épp pénz miatt van hosszú jegyesség,és gondolj bele.Nem csak nők álmodnak erről a napról,és jó páran vannak úgy vele hogy akkor már megadják a módját(hisz elvileg csak 1szer házasodunk...) hiszen ez nem csak 1 nap a többi közül.
2010. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!