Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mindenképpen kell az eljegyzés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenképpen kell az eljegyzéshez családi "buli" mindkét fél közeli családtagjaival, vagy elég ha tudnak róla és a Párommal kettesben jegyezzük el egymást?

Figyelt kérdés

Amikor értesítjük a családtagjainkat mindkettőnknek illő ott lenni, vagy elég, ha mindenki a maga családjának bejelenti?

Ez azért kérdéses, mert 300km-re lakunk egymástól...de lenne alkalom rá, hogy együtt jelentsük be.


2008. aug. 26. 11:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi a párommal kettesben voltunk, és nem is nagyon vontuk be a szülőket,csak elmondtuk később.A barátnőméknél is előbb volt az eljegyzés, aztán egy családi vacsorán a bejelentés.Úgyhogy nálunk mindenki elmondta a saját családjának, de ha emelni akarjátok az esemény fényét, ketten bejelentitek a Te, aztán a párod szüleinek, és koccintotok.Szerintem nem szükséges, hogy mindenki egyszerre ott legyen, főleg ha veszélyes az utazás, vagy nem tudnátok őket elhelyezni.Az esküvőn úgyis mindenki ott lesz:)

2008. szept. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne vedd piszkálódásnak, de sokan örülnének a helyetekben, ha családjuk lenne, és velük tudnának ünnepelni ilyen jelentős eseményeket, mint pl. az eljegyzés. Romantika ide vagy oda, gondolj bele, neked hogy esne, ha a majdani gyerekeddel nem örülhetnél együtt egy hasonló eseményen... A szüleiteknek sem eshet túl jól szerintem.

Azért ezen gondokozz el... A családod mindig a családod marad, a férjed meg.... (hát reméljük, ő is, de ez nem mindig van így!).

Romantikázásra lesz számtalan alkalmatok. Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy ne törődjetek senkivel, csak magatokkal - ez önzés! A szüleitek megöregszenek majd, és akkor esetleg sajnálhatjátok, hogy nem töltöttetek több időt velük.

Ez nyilván csak az én véleményem, nem muszáj megfogadni.

2008. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg egyáltalán nem önzés, ugyanis nálunk a két család nem beszél egymással! A párom anyja 2 éve karácsonykor (együtt karácsonyozott a két család) úgy megbántotta Anyut, amit aztán utána tagadott és teljesen máshogy adott elő, hogy azóta nem állnak szóba egymással. Az eljegyzésünk pedig tavaly volt. Most akkor rendeztünk volna nagy bulit úgy, hogy ők közben nem beszélnek egymással? Ez mindenkinek kínos lett volna, arról nem beszélve, hogy a mi kedvünket is elrontotta volna!

Igen, a család nagyon fontos (én már csak tudom, hiszen csak Anyukám és Mamám vannak), de Ők ezt teljesen megértették, sőt! A mai napig minden progit úgy kell szervezni, hogy senki ne sértődjön meg és ha bármi közbejön, mindig megértik. A másik fél sajna nem...

Úgyhogy ezek után lszi ne mondd azt, hogy önzőség!!!

2008. szept. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az egy konkrét eset volt, de én általánosságban értettem, amit írtam. Nálatok érthető, miért nem volt családi eljegyzés.

Nekem meg nincs családom, és az eljegyzésünkön csak a párom szülei voltak ott... nagyon rossz volt...

Az ember nem tudja értékelni, hogy milye van, amig el nem veszíti.

2008. szept. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindkettőtöknek igazuk van!Mert hát ugye egy dolgot több nézőpontból is lehet nézni.

Nekem is nagyon fontos a családom, csak egy kicsit szétesett.(Anya az élettársával él, Apu szintén és vannak a Mamáék.-én részemről őket akartam volna meghívni)

A Párom családja meg elég kicsi.(Anyuja, Papája, Nagybácsija)

Egymástól 300kmre lakunk (ő Komárom-E. én Baranya megyében), de együtt lakunk a Párommal a koleszban.

Ezeket azért írtam le, hogy tiszta legyen a kép.

A Páromék tudnának reggel jönni-este menni, de az eseményt szilveszterre terveztük, és a csúszós utak miatt nem szívesen utaznának olyankor.Vonattal meg nem lehetne megjárni.Szállást nem tudnánk nekik biztosítani.

És pénzünk sincs, mindketten tanulunk.Így csak ezüstgyűrűvel jegyezzük el egymást, azt is felesbe vesszük.A "partyra" nem tudom miből...az esküvőn meg úgyis mindnki ott lesz.

A kérdést azért tettem fel mégis, mert azért még gondolkodom rajta...hogy mi lenne a legjobb.

Nagyon köszönöm a válaszokat, és várom továbbra is!

2008. szept. 21. 13:52
 16/17 anonim válasza:
1 év után mi csak összeházasodtunk, nem volt külön eljegyzés. Mindenki tudta, hogy komolyak a szándékaink, a lakodalmon viszont ott volt a család, meg a közeli barátok, kb. 80-90 ember. Majd a keresztelőre lehet, hogy csinálunk mégegy bulit, mert az is is lesz hamarosan. :)
2009. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ.Végülis eljegyzett ketesben egy gyönyörű ezüst gyűrűvel.

Ez több, mint egy éve volt.De azóta sajnos nem vagyunk együtt...pedig megpróbáltunk újra összejönni...de nem sikerült.Remélem nektek jobban alakulnak a dolgok...:(

2009. dec. 20. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!