Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Valóban van "társadalmilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban van "társadalmilag elfogadott" idő az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

A párommal beszélgettünk az eljegyzés témájáról. Egyetértek vele abban, hogy még korai (egy éve sem vagyunk együtt, bár már több, mint fél éve összeköltöztünk), nyilván én is fiatal vagyok, pénzügyileg is meg kell teremteni a feltételeket hozzá, satöbbi.


De ő a kérdés kifejtésénél, amikor mondta, hogy miért nem kér meg még mindig, megjegyezte, hogy azért ki szeretné várni a társadalmilag elfogadott időt, ami után már lehet. Ezzel nem tudtam egyetérteni, mi az, hogy idegen emberek szabják meg nekünk, mikortól köthessük össze az életünket? Budapesten vagyunk, nem Mucsaröcsögén, ahol a vénasszonyok a padon ülve majd összesúgnak a hátunk mögött. Szerinte a 3 év együttjárás a minimum, amit a társadalom elfogadhatónak érez. Szerintem az idő oké, de alapjáraton nem érdekel, a társadalom mégis mit szól hozzá. Ha életünk végéig boldogan együtt leszünk, akkor mégis, kit érdekel, hogy akár egy hónap, akár 10 év után házasodtunk össze? Érvként felhozta egy barátunk példáját, aki most nyáron házasodott meg. Nagyjából 1,5-2 éve voltak együtt a barátnőjével, amikor megkérte. És hogy tudom, mindenki első kérdése az volt, hogy hát nem korai ez? Hozzátenném, hogy ők távkapcsolatban voltak, az esküvő után költöztek össze, az előtt (még az esküvő előtt közvetlenül is) csak kb havonta találkoztak. Az a 2 év alatt nem voltak együtt annyit, mint mi a párommal mostanáig. Szerintem ez azért egy elég fontos részlete a dolognak.


Szerintetek van ennek értelme? Nem várom el tőle, hogy most azonnal térden állva gyűrűt tartson felém, szó se róla, a 3 év együttjárás nekem teljesen reálisnak és jónak hangzik, de nem azért, mert ilyen-olyan társadalmi elvárások meg tudjistenmik, hanem mert szerintem kell idő, amíg annyira megismerem a másikat, hogy tényleg felelősen el tudjam dönteni, hogy vele akarom leélni az életem. Oké, én már most eldöntöttem, de mégis, hosszú távon is ki kell próbálnunk együtt lenni, 1 év alatt bőven a "mézes hetekben" vagyunk még.


Szóval, a kérdés röviden: tényleg van ilyen társadalmi szabályozás erre?


Előre is köszönöm!


22 és 29 évesek vagyunk.


2015. jan. 14. 12:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
95%

Én falra másznék egy ilyen beszólástól. Amúgy is annak a híve vagyok, hogy 2 ember mindig úgy cselekedjen egy kapcsolatban, ahogyan azt ők a legjobbnak érzik.

Sajnos az én páromban is vannak ilyen szülők által belenevelt konvenciók. Ennek ellenére egy normális okfejtés, és ellenvéleményezés után letérdelt, és megkérte a kezemet. Ezt bírom benne, hogy ésszerűen is tud gondolkodni. Főleg, mi már nem vagyunk fiatalok. Én 36 vagyok. Mégis mikor legyek menyasszony, ha nem most?

Persze, van egy idő, amíg nem árt, ha sok féle élethelyzetet átél, és megtapasztal együtt 2 ember, hogy lássák, valóban működhet e a kapcsolatuk hosszú távon. Ennek ellenére nem hiszem azt, hogy az idő az, ami mindent eldönt. Sokkal inkább az, hogy megtalálod e a magadhoz való társat. Nekem már sok félre sikerült kapcsolatom volt, ezért most pontosan látom, hogy megtaláltam életem párját, akinél jobbat nem is kívánhatnék! Remélem ti is így lesztek egymással, és remélem, nem várja ki a 3 évet! :)

2015. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
minden pár akor házasodjon össze, amikor jónak látja. én 17 éves korom óta, mióta összejöttünk, hozzámennék, de nyilván előbb meg kell teremteni a feltételeket. lakás már van, nyáron meglesz a diplomám, el tudok majd helyezkedni, és 2 év múlva, 23 évesen ha minden jól megy összeházasodunk. fogalmam sincs, hogy ez a társadalmilag elvárt kategóriába esik-e, de nkeünk így jó. látott már a világ sok pozitív és negatív kivételt is a konvekciók alól, szóval több értelme van mindenkinek a saját körülményeihez igazodni, mint hogy statisztikailag a gauss görbe alá essen.
2015. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
67%
Fúú én nem bírnék egy olyan férfival lenni, akinek ennyire fontos a "társadalom" és mások véleménye. 23/N
2015. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes, miért pont 3 év? Nekem az nagyon soknak tűnik. 1 év alatt oké hogy esetleg szóvá teszik, de ezzel nem kell foglalkozni.

Mi 3 hónap után jegyeztük el egymást, egy éven belül megvolt az esküvő, senki nem tette szóvá (vagy csak a hátunk mögött :) ). Férjem falusi, én budapesti.

2015. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a szüleim 85-ben házasodtak és apukám fél után jegyezte el anyukámat, majd erre kb. egy évre volt az esküvő.
2015. jan. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 mi a fene ***** válasza:
63%

Érdekes, összeköltözni nincs korán, eljegyezni korán van ?

Igen, amikor nem divat összeköltözni bizony egy éven belül volt esküvő is, és lehet hogy nem volt rosszabb.

2015. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, nincs ilyen kötelező jellegű dolog, mert akkor bajban vagyok :) Párom azt mondta, ő 40 éves koráig szeretne apa lenni, vagyis minimum terhes legyek, mikor ő 40 lesz. Én mondtam, rendben, de gyerek előtt mindenképp házasodni szeretnék.


Fél éve vagyunk együtt és ő 2,5 év múlva lesz 40-en. Szóval akkor leszünk pont 3 éve együtt, mikor tölti. Ha ő addigra gyereket szeretne, jobb, ha nem ad a vélt, vagy valós társadalmi marhaságokra :)

2015. jan. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
79%
Akik a társadalomnak akarnak megfelelni, és más emberek elvárásainak, azok sajnos így élnek. Akik pedig boldognak érzik magukat, szabadnak, akkor házasodnak amikor csak akarnak. én is fiatalon házasodtam, de eszembe se jutott vajon mások mit gondolnak.
2015. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
35%

Mit van minden lány erre ennyire rákattanva? Élvezzétek az életet, utazzatok, melózzatok külföldön... vagy akármi... de ez a görcsös gyűrűvadászat... mi értelme van?:D


24L

2015. jan. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Utolsó: ki mondta, hogy görcsös gyűrűvadászatban vagyok éppen? :D Témáztunk a párommal és ez felmerült, érdekelt kívülállók, esetleg idősebbek és tapasztaltabbak véleménye is. Lehet, hogy én fogalmaztam furcsán, nem tudom, de őszintén fogalmam sincs, miért az jön le majdnem mindenkinek, hogy én most azonnal oltár elé akarok szaladni. Vagy legalább azonnal gyűrűt akarok kapni, esküvőtől függetlenül.
2015. jan. 14. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!