Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Valóban van "társadalmilag...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban van "társadalmilag elfogadott" idő az eljegyzésre?

Figyelt kérdés

A párommal beszélgettünk az eljegyzés témájáról. Egyetértek vele abban, hogy még korai (egy éve sem vagyunk együtt, bár már több, mint fél éve összeköltöztünk), nyilván én is fiatal vagyok, pénzügyileg is meg kell teremteni a feltételeket hozzá, satöbbi.


De ő a kérdés kifejtésénél, amikor mondta, hogy miért nem kér meg még mindig, megjegyezte, hogy azért ki szeretné várni a társadalmilag elfogadott időt, ami után már lehet. Ezzel nem tudtam egyetérteni, mi az, hogy idegen emberek szabják meg nekünk, mikortól köthessük össze az életünket? Budapesten vagyunk, nem Mucsaröcsögén, ahol a vénasszonyok a padon ülve majd összesúgnak a hátunk mögött. Szerinte a 3 év együttjárás a minimum, amit a társadalom elfogadhatónak érez. Szerintem az idő oké, de alapjáraton nem érdekel, a társadalom mégis mit szól hozzá. Ha életünk végéig boldogan együtt leszünk, akkor mégis, kit érdekel, hogy akár egy hónap, akár 10 év után házasodtunk össze? Érvként felhozta egy barátunk példáját, aki most nyáron házasodott meg. Nagyjából 1,5-2 éve voltak együtt a barátnőjével, amikor megkérte. És hogy tudom, mindenki első kérdése az volt, hogy hát nem korai ez? Hozzátenném, hogy ők távkapcsolatban voltak, az esküvő után költöztek össze, az előtt (még az esküvő előtt közvetlenül is) csak kb havonta találkoztak. Az a 2 év alatt nem voltak együtt annyit, mint mi a párommal mostanáig. Szerintem ez azért egy elég fontos részlete a dolognak.


Szerintetek van ennek értelme? Nem várom el tőle, hogy most azonnal térden állva gyűrűt tartson felém, szó se róla, a 3 év együttjárás nekem teljesen reálisnak és jónak hangzik, de nem azért, mert ilyen-olyan társadalmi elvárások meg tudjistenmik, hanem mert szerintem kell idő, amíg annyira megismerem a másikat, hogy tényleg felelősen el tudjam dönteni, hogy vele akarom leélni az életem. Oké, én már most eldöntöttem, de mégis, hosszú távon is ki kell próbálnunk együtt lenni, 1 év alatt bőven a "mézes hetekben" vagyunk még.


Szóval, a kérdés röviden: tényleg van ilyen társadalmi szabályozás erre?


Előre is köszönöm!


22 és 29 évesek vagyunk.


2015. jan. 14. 12:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
23%
Nem nincs rá semmilyen társadalmi szabályozás. Egy ennyire fiatal kapcsolatban normális esetben fel sem merül ez a téma. Nálatok mégis felmerült és gondolom nem a párod hozta fel. Magyarul szerettél volna valamit erőltetni, ő pedig ezzel az ostobasággal próbált hátrálni, mert megijedt. Abban teljesen igaza van, hogy egy 1 évnél fiatalabb kapcsolatban nem kell még eljegyzés, még bármelyikőtök rájöhet, hogy igazából más emberrel szeretne lenni. Ha sokat nyomod neki az esküvő témát, akkor rekordsebességgel be is fog ez következni. Úgyhogy én nem játszadoznék a helyedben ezzel.
2015. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%

Társadalmilag elfogadott ostobaságok az élet kb. minden területén vannak.

A lényeg az, hogy te nyilvánvalóan szívesebben házasodnál minél előbb, ő meg inkább húzná majd az időt -> ezt kellene tök nyíltan és egyértelműen tisztáznotok, ahelyett, hogy közhelyes baromságokat hordtok össze.

2015. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%

Nincs.

Csak nekem sokszor furcsa az olyan eljegyzés, amikor még azt sem tudják, össze akarnak-e valaha házasodni, vagy egyáltalán nem is akarnak.

Mert az eljegyzés azt jelenti, hogy férj és feleség akarunk lenni, elhatároztuk, hogy összeházasodunk, nem pedig azt, hogy hú de jó, van gyűrűnk, most már úgy tudunk bemutatkozni, hogy menyasszony, vőlegény, de menő!

Az, hogy az eljegyzés után mikor jön az esküvő, már millió egy dologtól függhet, pl. ha nagyon fiatalok, megvárják, amíg kijárják az iskolát, vagy ha idősebbek, gyűjtenek a lagzira, vagy a nászútra, vagy hogy össze tudjanak költözni, stb.


Amúgy meg mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, nem mások döntik el.

Abban sem vagyok biztos, hogy a párod csak és kizárólag azért nem jegyez el, mert mit szólnak az emberek, hanem ő nem látja még elérkezettnek az időt. Ha annyira odáig, meg vissza lenne az eljegyzés gondolatától, nem törődne azzal, mint mond a szomszéd Mari néni.

2015. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Csak beszéltünk róla, a kapcsolat még korábbi szakaszában is szóba került. Fontosnak éreztem én is és ő is, hogy ezt letisztázzuk, hogy biztos legyen, hogy mindketten ugyanazt akarjuk, és ne húzzuk egymás idejét. Saját bevallása szerint is gondolkodott már a kérdésen, tehát nem én erőltetem.


Az meg, hogy ő húzná, amennyire lehet... Sajnos tudom, hogy kicsit zavarja, a társaságból már mindenki házas, sokaknak gyereke is van már. Nem hiszem, hogy ő direkt elhúzná a dolgot. És nem tudom, hol jött le az, hogy én erőltetném és siettetném, amikor kifejezetten leírtam, hogy egyetértek ezzel a "járjunk még sokáig, ez most korai" résszel.


De köszönöm a válaszokat.

2015. jan. 14. 13:13
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez hülyeség - bocsánat a kifejezésért. Két ismerősöm is van, akik kevesebb, mint egy éven belül házasodtak össze (szerintem kicsit korai, mert nem biztos, hogy eléggé ismerik egymást). Lehet, hogy a barátod még nem érzi késznek magát arra, hogy családja legyen és ezért mondta ezt. Lehet, hogy az ő családjuk nagyon "hagyománytisztelő".
2015. jan. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
Na, akkor dobhatom a fenébe a 19 év házasságomat, mert társadalmilag nem elfogadottan fél év után volt eljegyzés, majd újabb fél év után esküvő. Ráadásul 19 voltam, és egy év múlva szülni is mertem. Micsoda fertő, el is ásom magam.
2015. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
Társadalmilag elvárt nincs, de ha most lenne eljegyzés, vagy esetleg esküvő, akkor mindkettőtök szülei beleszólnának, mert azt gondolnák, hogy túl korai, legalábbis Budapesten, mert egy kis faluban a te korodban sokszor már nem is az első gyereket szülik a nők. Nekünk egyébként nem volt eljegyzésünk és most sem tartanék, már csak azért sem, mert azt a divatot látom manapság, hogy egyesek évekig jegyben járnak, aztán esetleg szétmennek. Magyarul a pasiknak nem nagy dolog odadobni egy gyűrűt a barátnőjüknek, de nem veszik komolyan a dolgot. Szerintem a jegyesség már a funkcióját vesztette, ha összeköltöztél valakivel, akkor nyilván komoly a kapcsolat, felesleges ehhez jegyesnek lenni, 80-100 évvel ezelőtt, volt még értelme.
2015. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Én személy szerint szeretnék majd eljegyzést, és a párom is hasonlóan vélekedik, egyetértünk abban is, hogy nem csak úgy dísznek, hanem utána egy éven belül legkésőbb már tényleges házasság.
2015. jan. 14. 13:23
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Én 21 éves voltam amikor megismerkedtünk a párommal. Rá 1 évre odaköltöztem hozzá, és fél év együttélés után megkérte a kezem. Tehát 1,5 éve voltunk együtt amikor megtörtént az eljegyzés, én 23 voltam, ő 32. Senki nem nézett furán, hogy korai lenne az eljegyzés. Idén nyáron fogunk házasodni, és akkor leszünk együtt 3,5 éve. Nem tartom korainak, mert kb. 1 hónap után mindketten úgy éreztük, és már akkor beszélgettünk az eljegyzés, házasság, gyerek témáról, persze akkor még csak általánosságban, ki hogyan vélekedik. 25 leszek mire házasodunk, ő 34. Szerintem 22 évesen te is abban a korban vagy, hogy nem úgy néznének rád egy eljegyzés hírére, mintha 15 évesen bejelentenéd, hogy terhes vagy. Itt nincsen társadalmilag elvárt, és nem elvárt szokás. Ha úgy érzitek, hogy megtaláltátok egymásban a társat, a szerelmet, a partnert, és elfogadjátok egymást a másik hibáival együtt, akkor nem kell azért várni, "mert mit fognak szólni mások...".
2015. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg akkor legyen eljegyzés ha már biztos az ember a lagziban. Évekig menyasszonykodni... hát nem tom. és különben is mi változik? az esküvőig ugyanúgy lehet szakítani egy gyűrűs menyasszonnyal mint egy barátnővel. Amúgy meg hallottam már olyat hogy csak azért jegyezték el egymást mert a csaj húga férjhez ment és neki is be kellett vmivel fogni a száját. Nagy értelme volt mert később szétmentek.

Mi 2,5 fél után jegyeztük el egymást, de ez csak "formalitás" volt mert 2 év után már megvettük a gyűrűt meg lefoglaltuk az éttermet :)

Vannak akik nem is jegyzik el egymást, mert feleslegesnek tartják és minek koptassák a gyűrűt az esküvőig.

Amúgy meg társadalmilag az összeköltözés elfogadott? És ha nem? És ha igen?

2015. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!