Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Karika gyűrűt házasság előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Karika gyűrűt házasság előtt lehet-e vagy szoktak-e hordani vagy csak házasság kötés után lehet?

Figyelt kérdés
Katolikus vallás szerint kérdezem, az esküvő csak anyakönyvvezető előtt lesz megtartva, templomi még nem.
2010. jan. 16. 08:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktak, csak a bal gyűrűsujjon. Ha pedig megvolt az esküvő: jobb gyűrűsujjon. Persze, ha nincs egyházi, akkor is hordhatod a jobbon.
2010. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és ugyanazt a gyűrűt kell anyakönyvvezető előtt is felhuzni egymás ujjára vagy akkorra ujat kell venni?Van esetleg ennek valami babonája hogy hamarabb hordjuk a karika gyűrűket?
2010. jan. 16. 09:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem katolikus fiatal pár a szomszédom. Beszélgettünk sok mindenről. És valahogy feljött ez a téma is. Náluk is mint a reformátusoknál volt egy kis eljegyzési ebéd a férje megkérte a kezét, felhúzták a gyűrűket és viselték nem tették le. Amikor esküdtek a templomban ott kellett addig levenni a gyűrűt, amíg a pap össze nem adta öket, és utána ismét felhúzták egymás újára a gyűrűt. De ugyanez a szertartás a polgári esküvőnél is. Ennyit tudok, de ha valaki mást tud, arra én is kíváncsi lennék.
2010. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy ugyanazt a gyűrűt. (előzőá voltam)
2010. jan. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Legelső vagyok, és katolikus. :)

Ugyan az a karikagyűrű eljegyzésen a bal ujjon, majd az anyakönyvvezetőnél a jobb ujjon, aztán a templomban is a jobb ujjon. A templomban az esküvő előtt le kell venni, a pap megszenteli, majd visszahúzzátok egymás ujjára.

Mi elfelejtettük leveni :), és amikor ahhoz a részhez értünk, gyorsan lehúztuk, odatettük a tálcára, a pap megszentelte, majd ünnepélyesen visszahúztuk egymásnak.

2010. jan. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a hozzászólásokat hatalmas nagy segítség ez nekünk.

:)

2010. jan. 16. 10:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Akinél van eljegyzés általában ugyan azt a gyűrűt szokták hordani, amit majd később házasságkötéskor felhúznak. Nálunk is így volt, esküvőre kaptam a férjemtől mellé egy apró köves kísérő gyűrűt. Neki csak a karika gyűrű volt a kezén. Ahogy fent is írták, bal kéz gyűrűs ujján az eljegyzéskor, jobb kéz gyűrűs ujján esküvő után. Mindkét fél részéről. Ilyenkor adódhat némi gond a méretekkel, mint pl. nálunk is volt, mert az én jobb kezem dundibb, mint a bal. Mi úgy oldottuk meg, hogy a jobb kéz gyűrűs ujjának méretét vettük alapul, mert ott fogom tovább hordani, de eljegyzés után a bal kezem középső ujján hordtam, mert a gyűrűsről leesett volna. :)

Van olyan is, ahol az a szokás, hogy a leendő vőlegény meglepi a párját egy eljegyzési gyűrűvel, olyankor az is előfordul, hogy csak egy gyűrű van, ez lehet akár köves is. Aztán, amikor kitűzik az esküvőt, akkor közösen veszik meg a karika gyűrűt, de szerintem ez nem olyan szép, hiszen itt csak egyikük hordja az összetartozás jelképét.


Sok boldogságot kívánok Nektek!

2010. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én eljegyzésre "csak" későrgyűrűt kaptam, aztán az esküvő előtt közösen megvettük a karikát. Mi így akartuk, hogy ott legyen rajtunk először.
2010. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

persze, hogy ugyanazt! a kísérőgyűrűt szokták még mellé venni, akik akarják.

Nálunk eljegyzéskor már a karikagyűrűt húztuk egymás ujjára (bal kézre), esküvőn pedig a jobbra.

2010. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönök minden segitséget:)
2010. jan. 28. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!