Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan jegyezhetném el a 17...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jegyezhetném el a 17 éves barátnőm?

Figyelt kérdés
Üdv! A kérdés egy picit összetett. 17 éves barátnőm a szüleivel él, az "édesapja" ( az idézőjel nem véletlen ) iszik, veszekszik, lelkileg terrorizálja a gyerekeit. 10 gyerek van a családban , barátnőm az egyik. Ki szeretném szakítani a környezetéből, a családjából (amit persze Ő is szeretne ) hisz ami náluk folyik , az nem állapot. Ahhoz ,hogy eljegyezzem, szükséges szülői beleegyezés? Milyen jogai vannak a 16. életévét betöltött,de még nem nagykorú gyermeknek? A szülei eltilthatják tőlem, ha esetleg összeveszem velük a környezet, viselkedés miatt? Még az is egy megoldás, ha ideköltözhetne hozzám , itt nyugodtan tudna tanulni, nem lenne nyomás alatt, nem lenne stresszes . Mit tegyek? Nagyon fontos lenne egy hozzáértő véleménye! Privátban is szívesen beszélnék róla, több információt tudnék adni.

2013. aug. 9. 15:08
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Szerintem azzal,hogy kijelentettem,hogy a házasság az egyik megoldási lehetőség, és rákérdeztem,hogy más egyéb megoldást tudtok-e javasolni, már megválaszoltam a kérdésed. Nem feltétlen szeretném még elvenni. Elkeseredett és ideges vagyok, megoldást keresek. A házasság csak egy opció. Itt nem arról van szó,hogy minden áron el akarom venni, csak a szülők nem engedik. Itt arról van szó, hogy amit most él, az nem teljes értékű élet. Mindenkinek vannak problémái, de mindennek meg van a határa. Abban már teljesen biztos vagyok,hogy eljegyzem, ettől nem félek, nem kötelezem el Őt sem és magamat sem, ha akar még visszaléphet. De ha még is csak ez az egy megoldás maradna, a kérdésedre a válasz: Nem tudom. Meglovagolhatod nyugodtan,hogy felelőtlenség és bármi egyéb, mert igenis tisztában vagyok vele,hogy mekkora felelősséggel jár és esetleg mekkorát kockáztatok ezzel. De szó szót követ , csak ismétlem magam.
2013. aug. 9. 20:13
 22/25 anonim ***** válasza:
95%

"Ti nem lennétek elkeseredve? Nem keresnétek megoldást? Hagynátok így az egészet? "


Tudom, hogy ez most nem fog tetszeni, úgyhogy előre is bocs:


Igen, hagynám. Olyannyira, hogy hagynám a lányt is. Akinek az általad leírt dolgokat mind meg kellett élnie 17 évig az egész biztosan lelki sérült. Önhibáján kívül természetesen, de ez a végeredményen nem változtat.


Én pedig nem élnék együtt egy lelki sérült nővel egy életet. Ha te meghozod ezt az áldozatot minden elismerésem. Kérdés, hogy érted, felfogod-e, mire vállalkozol.


Akkor most térjünk át a "mit lehet tenni" részhez:


- Gyámhatóság, anyaotthon, rendőrségi feljelentés apa ellen, távoltartási végzés.


Persze ez nem a te dolgod, hanem a családé.


16 év feletti gyermekek amúgy kérhetik a gyámhatóságnál személyesen is a gyámság alá vételt, hogyha otthon családon belüli erőszaknak vagy gyermeknevelésre alkalmatlan körülményeknek vannak kitéve. Ha csak a fele igaz annak, amit elmondtál akkor ez a helyzet áll fenn.


Ezt megteheti a párod is akár a helyi gyámhatóságnál. Segíteni fogják mindenben a folyamatot illetően.

2013. aug. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Az élet azért szép, mert bármi megtörténhet, és azért sz*r , mert meg is történik. 1 éve vagyunk együtt, ebben igazad van,hogy nem sok idő és nem tudhatjuk mi lesz a vége. De én addig mellette maradok, míg boldog vagyok mellette és segítem amiben tudom. Ha igazad lesz és pár év múlva változna a felállás, esetleg tényleg túlnyomórészt eltorzulna a személyisége , a viselkedése annyira,hogy kibírhatatlan lesz, majd akkor elgondolkodom azon,hogy vége legyen a kapcsolatnak, vagy ki is mondom. Az egy év úgy kezdődött ,hogy eleinte az otthoni problémákról nem tudtam, sok minden rajtam csattant a stressz miatt. Ámde! Rengeteget beszélünk komoly dolgokról, köztük arról,hogy otthon náluk mi folyik. Azóta mindent elmond, nem csattan rajtam az ostor, ami igenis javulást jelent, és bízom benne,hogy így is marad, mert eddig okom nem volt benne csalódni.
2013. aug. 9. 20:26
 24/25 gungasam ***** válasza:
42%
A nyomor megöli a szerelmet..sajnos egy így igaz. Ha én lennék a 17 éves lány helyébe még a sarki koldusba is szerelmes lennék ha ő tudna elvinni otthonról.Nem egy ilyen történetet ismerek személyes ismeretségből ahol a lány addig volt szerelmes amíg kellett és abba akibe szükség volt. A pasinak meg a p×cse felcsúszott az agya helyére.
2013. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszönöm a kommented, de nem szerelmi tanácsot kértem, hanem megoldási lehetőségre tippeket. Köszönöm,hogy aggódsz értem, de ha a lány azért lenne velem,hogy elvigyem onnan, akkor már az elején mondta volna vagy utalt volna rá. De Édesanyámmal döntöttünk így, Ő csak beleegyezett.
2013. aug. 15. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!