Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogyan jegyezhetném el a 17...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan jegyezhetném el a 17 éves barátnőm?

Figyelt kérdés
Üdv! A kérdés egy picit összetett. 17 éves barátnőm a szüleivel él, az "édesapja" ( az idézőjel nem véletlen ) iszik, veszekszik, lelkileg terrorizálja a gyerekeit. 10 gyerek van a családban , barátnőm az egyik. Ki szeretném szakítani a környezetéből, a családjából (amit persze Ő is szeretne ) hisz ami náluk folyik , az nem állapot. Ahhoz ,hogy eljegyezzem, szükséges szülői beleegyezés? Milyen jogai vannak a 16. életévét betöltött,de még nem nagykorú gyermeknek? A szülei eltilthatják tőlem, ha esetleg összeveszem velük a környezet, viselkedés miatt? Még az is egy megoldás, ha ideköltözhetne hozzám , itt nyugodtan tudna tanulni, nem lenne nyomás alatt, nem lenne stresszes . Mit tegyek? Nagyon fontos lenne egy hozzáértő véleménye! Privátban is szívesen beszélnék róla, több információt tudnék adni.

2013. aug. 9. 15:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mèg mielött bármit mondanèk, lègyszi válaszolj: a szüleiddel közölted már, hogy szeretnèd, ha eltartanák mèg a barátnödet is?
2013. aug. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
23%

A szülők beleegyezése szükséges a házassághoz.


Tényleg nem akarok rosszindulatú lenni, de az már önmagában nem normális, hogy egy családban TÍZ gyerek van valami 3 szobás putriban... Biztos jól meggondoltad te ezt, egy ilyen család részese akarsz lenni?


Tudom, a szerelem szép meg minden de mégis...

2013. aug. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok, nem én élek édesanyámmal, hanem Ő velem, enyém a ház. Természetesen ha Édesanyám azt kérné,hogy vállaljak munkát , akkor megtenném, DE 100%-ig mellettünk áll. Szeretnék-e annak a családnak részese lenni? Ne haragudj ez írtó hülye kérdés volt. Senki sem válogathatja meg a családját, Ő arról nem tehet, amilyen körülmények között él. Jobbat érdemel és ezért szeretnék tenni valamit.
2013. aug. 9. 19:00
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Az rendbe van, hogy nem tehet róla - viszont ebben nőtt fel, ebben szocializálódott és könnyen lehet, hogy később majd ezt tartja normálisnak.


Értem, hogy szerelmes vagy és meg akarod menteni a "hercegnőt" de én nagyon-nagyon jól meggondolnám ezt a házasság dolgot. Ez (jogilag is) sokkal komolyabb dolog, mint az, hogy jártok.


Apró megjegyzés:

20 éves diákként nyilván nem te dolgoztál meg azért a házért, hanem kaptad vagy örökölted és édesanyád tart el. Mindenképpen tartsd tiszteletbe az ő döntését és feltétlen ő legyen az első, akivel megosztod a tervedet. Mert az, hogy a kapcsolatotokat maximálisan támogatja az nem egyenlő azzal, hogy szeretné eltartani a barátnődet is.

2013. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

Már ne is haragudj, kedves kèrdezö, merem feltètelezni, hogy te mèg egy büdös forintot nem tettèl le az asztalra azèrt a házèrt, maximum a nevedre íratták vagy megörökölted. Arról nem beszèlve, hogy amíg az anyád tart el, addig te èlsz vele, ès nem ö veled, függetlenül.attól, hogy tulajdonilag kiè a lakás. Azt hiszem, egy kicsit el vagy tèvedve.


Tudod, elhiszem èn, hogy szèp a szerelem, de kihasználásnak nevezik azt, amikor te mèg a barátnöde is eltartatnád vele, ès "talán" vállalnál munkát, ha "kell". Magyarul, te elnéznèd azt, hogy a barátnöd ingyen èlösködik anyukàd nyakán, esetleg besegítenèl pár ezer forinttal, ami nyilván nem fedezi a lány költsègeit. Mert ugye nappali egyetem mellet állandó munka nemigen lesz, diákmeló meg nem hoz annyit, hogy te abbôl fizesd egy teljes szemèly ellátását. Az, hogy anyukád támogatj a kapcsolatotokat, nem azt jelenti, hogy a nyakába akar venni mèg egy gyereket.


Arról nem beszèlve, hogy nagyon fiatalok vagytok, ès szerintem ti is tudjátok hogy ezeknek a kapcsolatoknak a 90%-a nem tart tovább 2-3 èvnèl. Persze, tudom hogy ti vagytok a kivètelek ès öszintèn szeretitek egymàst ès örökkè együtt akartok èlni, de egyetlen percig reàlisan belehondolva, csak hogy minden oldalt megvizsgáljunk: mi lesz akkor, ha kèt èv múlva rájössz, hogy nem megy tovább a kapcsolatotok? Akkor majd kivágod az utcára vagy maradsz boldogtalan, mery nincs szíved elküldeni?


Az a baj, hogy te jelenleg nagyon felnöttet akarsz játszani, miközben nulla èlettapasztalattal rendelkezel..

2013. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Ameddig nem ismeritek a történetem, kérlek benneteket, ne gyanúsítsatok azzal, hogy esetleg tiszteletlen vagy az Édesanyámmal, vagy nem tettem egy forintot sem az asztalra! 13 éves korom óta amikor csak tudtam dolgoztam, emellett a gimnáziumi ösztöndíjam, ami 5 év alatt több mint 300 000 forint volt, mind a közösbe ment! Édesanyám felvette, abból is étkeztünk stb. A ház. Örököltem igen, nem fizettem ki, de ha nem haragudtok meg... A konyhát, a fürdőszobát és a folyosót a saját két kezemmel csináltam! Mellettünk áll Édesanyám, ami nem csak azt jelenti,hogy támogatja a kapcsolatunkat, hanem azt is ,hogy Ő volt az aki felhozta ezt a lehetőséget! Igen, ha kell, elmegyek dolgozni. Mérnöknek tanulok, ha kell részmunkaidős állást vállalok, vagy semeddig sem tart levelező tagozatra átíratkoznom és teljes munkaidőben dolgozhatok. Nem egy elkényeztetett p*cs vagyok , már ne haragudjatok a kifejezésért. Egyszerűen a jogi hátterére voltam kíváncsi, esetleg megoldást szeretnék találni a problémára, mert ez igen is probléma! Játszom a felnőttet, természetesen igyekszem felnőtt módjára megoldásokat keresni. Viszont tőletek az egyáltalán nem felnőtt hozzáállás,hogy én ilyen, meg olyan vagyok. Nem pocskondiázást kértem, hanem javaslatot a megoldásra. Nem szeretnék belekérdezni a Ti előéletetekbe,hogy Ti hogyan is nőttetek fel és lettetek azok, akik most vagytok. De ha Ti éltetek át ilyen körülményeket, mint ami most jelenleg fenn áll, akkor megértőbbnek kellene lennetek, de nem teszitek, ezért pontosan visszamondhatnám nektek ugyan azokat, amiket én kaptam az előző kommentekben. De nem fogom, mert nem ismerlek benneteket. Lehet nyugodtan kérdezni is , nem kell egyből a torkomnak ugrani,hogy én ilyen meg olyan vagyok. A házasság az egyik megoldási lehetőség, de ezt már körbejártuk. Más egyéb? Említettem,hogy az édesapa eltüntetése egy igen nagy előrelépést jelentene. Egy kis ízelítő abból , hogy miket csinál/csinált : A most 18 éves nővérét a barátnőmnek 10 éves korában megerőszakolta, rábizonyítani viszont nem sikerült, mert az akkor kislány tagadta, hisz egyértelmű hogy félt, avagy mással is magyarázni lehet, de a mai napig tudja mindenki a családban,hogy ez igen is megtörtént. Részegen ordítozik, Barátnőm Édesanyját összeverte, a fejét tiszta erőből rúgdosta. Oda járnak az alkoholista haverja , a gyerekeknek folyvást ki kell szolgálniuk mind az apjukat és az alkoholista bandát is . Ennyi egyelőre legyen elég. Ha most én fogom magam, és "megbosszulom" ezeket a dolgokat egy nagy verés keretében, mert ez is meg fordult már a fejemben, akkor az a családon csattanna, esetleg engem vinnének el a rendőrök. Ti nem lennétek elkeseredve? Nem keresnétek megoldást? Hagynátok így az egészet? Egy picit gondolkozzatok el és válaszoljatok értelmesen. Természetesen az apa mindent tagad. Az ivásról még ennyit, ha nem haragusztok meg érte : Húsvétkor jogosítvány nélkül, forgalmi és műszaki nélküli autóval, 4 kisfiúval egy autóban totál részegen vezetett haza, kátyúba mentek, felborultak, 3-at pördültek. Egyik gyerek feje beszakadt, másik fenekébe szilánkok álltak, megvágták őket, amire az apa nem volt hajlandó mentőt hívni!!! Akiket végülis kihívtunk, és most az apa dolgozza a büntetését, amiből nem megy pénz a házhoz 10 gyerekre, ha pénzért dolgozik, az meg csak a kocsmáig jut, amiből otthon sincs köszönet. Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 9. 19:48
 17/25 A kérdező kommentje:

"Az rendbe van, hogy nem tehet róla - viszont ebben nőtt fel, ebben szocializálódott és könnyen lehet, hogy később majd ezt tartja normálisnak. "


Vagy ellenkező esetben megfogadja,hogy Ő különb lesz!

2013. aug. 9. 19:51
 18/25 anonim ***** válasza:
Ahogy már írták, gyámhivatal engedélye kell. És ha már ott jártok, kérjetek anyaotthoni elhelyezést az anyjának és a többi gyereknek. Anyja adja be a válást, nem is értem miért nem tette eddig, és akkor majd apukát is könnyebb onnan eltávolítani.
2013. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
56%

Nèzd kèrdezö, ha anyukàd azt mondja, nyugodtan költözzön oda a lány, aklor tegye, de szerintem ezzel egy olyan dolgot vállaltok magatokra, amiröl semmilyen tapasztalatotok nincs. Azt elárulom, hogy te levelezön nem tudsz normálisan elvègezni egy mèrnöki szakot, ha mellette akarsz dolgozni, akkor meg számolj egy kemèny átlagromlással - ami pl.azt jelenti, hogy nagyon hamar áttesznek fizetösre.


A lány pedig nem tud dönteni arról, hogyan akar viselkedni, mert bizonuos viselkedèsformákat nem lehet levetközni. Gondolkm, nem is olyan règóta vagytol együtt.


Mèg egy utolsó: nem válaszoltál rá, mi lesz, ha pl. kèt èv alatt kiábrándulsz a lányból? A "szerelmes hõs vagyok ès nem fogok" az nem válasz!

2013. aug. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Esetleg egy távoltartási végzés megindokolva? Ha az anya kérelmezne egy ilyet? Erre lehet esély? Csak mert az Édesanyja becsületesen nevelte a gyerekeket, terhesen is eljárt dolgozni stb., nem Őt szeretném büntetni azzal,hogy esetleg elveszik a gyerekeit, de ha Ő egy távoltartásit tudna intézni az lehet megoldaná a problémát. Igen, én sem értem miért nem intézkedett eddig, a legkézenfekvőbb az,hogy fél, ami nem is lenne csoda.
2013. aug. 9. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!