Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha köves eljegyzési gyűrűvel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha köves eljegyzési gyűrűvel kérte meg a párom a kezem akkor én nem vagyok menyasszony?

Figyelt kérdés
Most Karácsonykor ért az a nagy meglepetés,hogy a párom feltette a nagy kérdést :) persze igent mondtam és egy köves fehér arany gyűrű került a bal gyűrűsujjamra. Persze egyik idős rokon megjegyezte ,hogy ettől én még nem vagyok menyasszony,mert hogy a párom kezén nincs gyűrű és nekem se karikagyűrűm van. Kicsit elszomorított és nem is tudtam az egésznek annyira örülni mint az első pillanatban.
2013. jan. 16. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%

Ez hülye :D Már bocs!

Eljegyzési gyűrű a nőnek van ő kapja. Karikát általában együtt veszik meg a párok, az esküvőre és akkor huznak kölcsönösen gyürüt.

Gratulálok!! :)

2013. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Változnak a szokások...


Ha megkérte a kezed, és te igent mondtál, az már eljegyzés, ha van gyűrű ha nincs :) SZERINTEM

2013. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Felénk az a menyasszony, aki küldözgeti az esküvői meghívókat (a saját esküvőjére), te konkrétan jegyben jársz, a párod jegyese vagy és nem a menyasszonya, amíg nincs kitűzve az esküvő dátuma. Ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy kinek milyen gyűrűje van.
2013. jan. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
40%

Az idős rokonynak meg kéne mondani, hogy a világ színesebb volt akkor is, amikor ő volt fiatal, mint ahogyan most ő látja.


Az a fajta eljegyzési mód, amit te kaptál sokkal régebbi annál, mint amivel a rokon jön. A nyugati országokban EZ a eljegyzési mód mód a bevett szokás (régen MO-n is ez volt): a férfi ELJEGYZI a nőt. Sok helyen a férfiak nem is hordtak gyűrűt.


A mamuska pusztán irigy, ennyi az egész.

2013. jan. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Igen az vagy!

Az eljegyzésnek lehet több módja is:

1. te kapsz egy szép köves gyűrűt, majd esküvő előtt vesztek karikagyűrűt, a kövesed megmarad kísérő gyűrűnek

2. megveszitek a karika gyűrűket, eljegyzéskor bal kézre kerül mindkettőtöknek és esküvőn meg a jobbra

2013. jan. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Ne butáskodj, nem a gyűrű teszi a menyasszonyt. :)


De amúgy, ahogy előttem is mondják, ha nagyon tartani akarjátok magatok a szokáshoz, akkor most, hogy már megvan a kísérő gyűrű, amivel meg szokás kérni a lányt (Tehát a vőlegényed teljesen jó csinálta :) ), most már elmehettek közösen megvenni a karikagyűrűt és azt hordhatod a bal oldalon amíg össze nem házasodtok.


Nekem 3 évig csak köves gyűrűm volt, nem éreztem ettől kevésbé menyasszonynak magam, csak párom nyavajgott néha, hogy örülne, ha megvennénk a karikagyűrűket, hogy rajta is látszon, hogy vőlegény. :)

(Mondjuk a 3 évből sejthető, hogy nekem maga az esküvő se volt sürgős. :D)

2013. jan. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
szerintem is mennyaszony vagy! Nekünk már van karikánk, és a párom is előtte kövessel kérte meg kezem, meghívót még nem küldünk, az időpont sincs kitűzve attól még ne lennék az?
2013. jan. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Menyasszonynak akkor érezheted magad, ha a párod megkérte a kezed, és te igent mondtál. De ezt csak ti ketten tudjátok.

A külvilág szemében csak akkor lesztek jegyespár, ha mindketten viselitek a karikagyűrűt.

A köves gyűrű csak egy ékszer, de senki nem fog menyasszonynak nézni emiatt! Jegyességnél nem csak menyasszony van, hanem vőlegény is. Ő ebben az esetben miért nem visel gyűrűt?

Ez az "eljegyzési" gyűrű nem magyar szokás, hanem Amerika majmolása, főleg a jómódúak körében dívik.

Egy ismerős lány is dicsekedett a gyűrűjével, hogy eljegyezték. Senki nem hitte menyasszonynak. Sőt,! Egy férfi kollégája megjegyezte, hogy. Biztos hogy a fiúdtól kaptad és nem te vetted magadnak?

Magyarországon a magyar szokásokat kellene követni, nem Amerikát majmolni ebben is.

2013. jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%

Az vagy, aminek érzed magad. De az egész akkor nyer úgyis értelmet, amikor elkezditek szervezni az esküvőt. Addig édes mindegy ki micsoda, meg mit visel. Örülj, hogy annyira szeret a párod, hogy költött rád, meglepett, örömet akart szerezni.


24N

2013. jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

"Ez az "eljegyzési" gyűrű nem magyar szokás, hanem Amerika majmolása, főleg a jómódúak körében dívik."


Bocsi, hogy kötözködöm, de tévedsz több ponton is:

1. Magyarországon is létezik ez a szokás nagyon régóta, csak nyilván régen nem mindenki engedhette meg magának a két gyűrűt, ezért néha elmaradt.

2. Kevés olyan szokás van ami Amerikában alakult ki, természetesen ez sem.

2013. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!