Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek jogos volt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos volt a döntésem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
barátommal 5 éve ismerjük egymást és 8 hónapja vagyunk együtt. Eleinte a szülei miatt voltak problémáink. Nem engedték h találkozzunk, elmondtak minden r****nak, pedig a fiuk az elsö barátom. 4.hónapban eljegyzett egy törött gyürüvel. nem kételkedem abban h szeret, mert akkor nem mondtam volna igent. De egy törött gyürüt akart felhuzni az ujjamra ami fel sem jött az ujjamra. Most már a házasságot tervezi, mindekinek mondja , h jegyesek vagyunk és én vettem magunknak gyürüt igaz h bizsu és már le is kopott de akkor is ég az arcom mikor kérik mutassam meg a "gyürüt". és már sokadszorra végre megértette , h ez engem bánt. de mégis van bennem egy félelem vagy olyan "nem teljesen bizom benne" érzés. sajnos ö nem kapott olyan neveltetést mint más és ezért segitek neki. de minden szeretetét nekem áldozza. Megkér ismét?
2011. febr. 9. 01:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
51%
10.38. még annyi, hogy honnan tudod a szóban forgó törött gyűrű nem volt mondjuk arany? Azt egy szóval sem írta a kérdező hogy milyen fajta volt, csak annyit, hogy törött.....TEHÁT neki nem az árával volt a baja, hanem a minőségével.
2011. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Mást. Én (és úgy általában a nők) a tiszteletet a férfi felől. Ha te nem, akkor még ne kérj meg senkit jó ideig :)
2011. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%
Mint mondtam, az én átiratomban ennek semmi köze a tisztelethez, és a páromat sem érdeklik a külvilág felé mutatott csecsebecsék. Egymást szeretjük, ez számít. Akármit adok, az a szeretetemet fejezi majd ki, és ő ezt tudni fogja. De ha a kedvesem a kérdezőhöz hasonló ellenérzést mutatna ki, akkor elhagynám, mert számomra más a fontos. De tényleg érdekes felvetés az, hogy miközben sokan hangoztatják azt, hogy nekik bármivel meg lehetne kérni a kezüket, örülnének neki, azért még sincs ez így a vaslóágban, csak keveseknél...
2011. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Ha a párom jeggyűrűt ad azzal nem a külvilág felé mutat bármit is hanem felém. Legalábbis nálunk. Ezért is szomorodnék el ha rongálódott tárggyal ajándékozna meg, mert ezzel azt mutatná ennyit érek neki :( De aláírom hogy én is találokztam már olyan felfogású pasival aki azt hitte ez is elég lenne ha kutyakakit adna, egyáltalán örüljön az a nőszemély hogy valamit is kap. Szomorú.
2011. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%

Az a felfogás szomorú, de én nem beszéltem ilyenről. Neked a tárgyak fontosak, nekem az érzelmek.

Szerinted egy tárgy minősége a tisztelet mértékét befolyásolja, szerintem ez marhaság. Innentől maga az ár is számíthat, mert talán neked megfelel egy 30.000 forintos gyűrű, de talán a nő háromszázezresre számított. Ekkor mondhatja, hogy te nem tiszteled, mert kiszúrtad a szemét egy olcsó 14 karátos vacakkal.

2011. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%
Ahelyett, hogy örülnél, lehet az ükanyja jegygyűrűjét adta volna tovább. Különben meg a köves kis lánykérő nem is kötelező, csak egyesek azt hiszik.
2011. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen döntés? Az nem derül ki. Amúgy meg, ha szeretitek egymást akkor nem ezeken az alaki dolgokon fog állni vagy bukni az élet. Sőt, a figyelmetlenség hiba, de mégnagyobb hiba beleragadni a színtiszta alakiságba és ezek alapján ítélni valakit. Akkor szakíts csak, ha nem tudod őt elfogadni olyannak amilyen, azaz az alakiságot kevésbé fontosnak tartó embernek.
2011. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

nos a kérdésekre összefoglalva:

a szülök viselkedése miatt jogos lett volna ha szétt megyünk mert ö se harcolt .. jó volt neki ugy. és sokszor a képembe vágta h szakitsunk.. akkor nem lett volna neki mit vissza adni ugye.. mert én késöbb vettem meg a gyürüt. ezért érzem olyan furinak a dolgot, h csak magához akart igy "láncolni". de már komolyabban veszi mert mondtam .. változtat vagy vége.

én már mondogattam neki h ez igy nem rendes kérés.. akk eldurrant az agyam és vettem .. elöre bocsátom h 20 éves. és igen, nem rendes gyürüt vettem, mert én vagyok a lány és ezek után megérdemeltem volna töle....

az a gyürü amit ö adott.. egy barátjátol kapta.. nem volt arany..sima "játék" gyürü vagy h mondják. de h "eszmei értéke " van ... mint ajándék ok lett volna de akk is nem törötten adom oda.....

konzekvencia : én is azt mondtam neki, h ennyire becsül. és erre 5 hónap után "esett le neki"... vagy nem..... és nem érti miért viszakozok még az esküvötöl.. de még a tervtöl is... csak azt vágja hozzám "milyen egy bunkó.., meg h nem szeretem".......

arra lett volna pénz h nekem egy gyürüt vegyen. nekem nem ilyen csicsa-micsa gyürü kellett volna. amugy is szeretem az egyszerü dolgokat. de könyörgöm.. egy törött gyürü..?!.. még ha arra is ment volna h kifejezük egymásfelé.. rendben lett volna h ilyen gyerekeknek való és még h mástol kapta....... de h mint eljegyzés..... engem bánt ez. sokszor mondtam neki, de nem figyelt. de ö "velem képzeli el a jövöjét".... jah.


kicsit hibás a kérdésem bocsánat. de nem tudom már h mit tegyek. sokmindenbe segitek neki mint viselkedés.. de ebben is megkaptam töle h "ö ezt tudja"..... nagyon lelombozódtam. bánt. ah irta egyik kedves válaszolo "ennyire értékel". mert okés h szándék... de akk én késöbb kértem volna meg rendes gyürüvel, még ha nem is lett volna igazi. és mondom nem pénz kérdés mert egy anyagi szinten vagyunk, ha szar van segitjük egymást pénzileg.


jo vele de sztem nem lesz ebböl több. de máskor jó vele. mert megért és segit de sokszor elront sokmindent .. persez az után is h figyelmeztetem..


és tudtam h akkor megkéri a kezem... mert mondta.... és erre igy állit be.......................................

2011. febr. 9. 16:30
 19/21 anonim ***** válasza:
Én annó könyörgtem egy 2000 forintos bizsubridzsittes gyűrűért, csak legyen már meg alapon, de aztán még se az lett, hanem egy "igazi" jegygyűrű...Én hozzá vágtam volna, hogy hogy lehet ekkora nyomorék. Ha nem bízol benne feltétel nélkül akkor 10 év múlve el fogtok válni.
2011. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem borzalmasan éretlenek vagytok mindketten ehhez a dologhoz, meg 8 hónap után házasságba akartok ugrani 20évesen? Kb egyenlő az öngyilkossággal. Miért nem jó nektek még 1-2évig együtt, megismernétek egymást rendesen, és aztán jöhetne a leánykérés, az idő alatt is beszélgetnétek a dologról így a párod tisztában lenne a te igényeiddel is.
2011. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!