Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek jogos volt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos volt a döntésem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
barátommal 5 éve ismerjük egymást és 8 hónapja vagyunk együtt. Eleinte a szülei miatt voltak problémáink. Nem engedték h találkozzunk, elmondtak minden r****nak, pedig a fiuk az elsö barátom. 4.hónapban eljegyzett egy törött gyürüvel. nem kételkedem abban h szeret, mert akkor nem mondtam volna igent. De egy törött gyürüt akart felhuzni az ujjamra ami fel sem jött az ujjamra. Most már a házasságot tervezi, mindekinek mondja , h jegyesek vagyunk és én vettem magunknak gyürüt igaz h bizsu és már le is kopott de akkor is ég az arcom mikor kérik mutassam meg a "gyürüt". és már sokadszorra végre megértette , h ez engem bánt. de mégis van bennem egy félelem vagy olyan "nem teljesen bizom benne" érzés. sajnos ö nem kapott olyan neveltetést mint más és ezért segitek neki. de minden szeretetét nekem áldozza. Megkér ismét?
2011. febr. 9. 01:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Most azt kell eldontened, hogy a gyuru, anyagi hianyok bantanak, vagy a fiu viselkedese. Ha egyikre is igent mondasz, ne menj ferjhez hozza.
2011. febr. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem a kérdést. Milyen döntésed? Mi jogos? Én az egészet nem értem... Eleinte probléma volt a szülők miatt, aztán tiszta ciki a gyűrű. És? Milyen jogos döntés?
2011. febr. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
59%
Megbeszélném a fiúval....mindenesetre törtt gyűrűvel megkérni állati gáz......ez nem pénz kérdése, hanem hogy mennyire tisztel meg téged és mennyire igényes. Ezek szerint egyikre sincs nagy százalék. Mondjuk a törött helyett a kopott bizsu sem jobb. Nem értem minek a cécó és bonyolítás itt a gyűrűk körül, amikor fel akarta húzni a töröttet kellett volna megmondanod hogy bocsi de ezt én nem, majd akkor kérj meg ha MINDEN készen áll. Ennyit tettem volna......
2011. febr. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez a törött gyűrűs dolog nagyban mutatja, hogy milyen a fiú..ha valaki komolyan gondol valamit, akkor annak megadja a módját...nem kell ahhoz nagyon drága valami, egész normális áron is kapni szép gyűrűket, ha tényleg odafigyelne rád, akkor inkább spórolt volna pár hónapot, hogy ne egy törött vacakkal szúrja ki a szemed. Bár gondolom, nagyon fiatalok vagytok.

A te részedről meg lehetnél őszintébb, még akkor is, ha ezzel talán kicsit beletaposol az érzelmeibe. Nyugodtan megmondhatod neki az ellenérzéseidet, inkább most, mint 10 év múlva, esetleg gyerekkel.

Nekem még egy kicsit az is visszás a dologban, hogy fűnek fának dicsekszik, hogy ti jegyesek vagytok. Vannak esküvői előkészületek? Tervezitek? Szülők? Anyagiak? Mert egy jegyesség csak akkor komoly, ha lesz utána esküvő is (általában egy éven belül illik megejteni).

2011. febr. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%

"ez nem pénz kérdése"

Akkor az aranygyűrűk ingyen vannak? Küldhetnél néhányat.

A nők folyton amiatt nyavalyognak, hogy nem jegyzik el őket, ha pedig mégis, akkor belekötnek az eljegyzés módjába, a protokollok hiányába. Ez a fiú eljegyezte a kedvesét, és noha nem gyémántos gyűrűvel, de nem az számít. Ha valakit egy vaskarikával kérnek meg, akkor is az számít, hogy az az illető azzal a nővel képzeli el a jövőjét, amit a leánykéréssel mutatott ki. Innentől a mindenféle gyűrű arra való, hogy az ember mutogassa az embereknek, hogy x forintos gyűrűje van. Kicsit a lényeg elkendőzésének érzem az egészet, mert a gyűrű csak egy tárgy, az érzelmek számítanak. Vagy azoknak kellene számítaniuk. Ha pedig szégyenkezik a nő amiatt, hogy a leánykérésemet nem aranygyűrűvel tettem, akkor elgondolkozom azon, hogy most mi is számít számára igazán: a megkérés mögötti érzelmek, vagy a külvilág felé mutatott anyagi értékek?

2011. febr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekes, mikor valaki gyűrűről beszél, akkor jönnek itt, hogy a kulcskarika is jó, meg az üdítős kupak karikája. Most meg...
2011. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

10.14.

az alapvető tisztelet megadása a nő felé sokkal fontosabb mint a gyűrű ára! Ha törött a gyűrű az olyan, mintha szakadt ruhát ajádnékoznál, és bár tudod hogy szakadt, de nem érdekel. Miért is nem? Mert nem fontos hogy alkalomhoz illő, rendes dolgot adj.


Nem azon van a hangsúly hogy mennyibe került. Van jeggyűrű 10 ezerért is, ami bár nncs ingyen, de nem is 200 ezres csoda. Nekem nagyon olcsó jeggyűrűm van, és nagyon örültem neki, de ha törött lett volna akkor visszaadtam olna és megmondtam volna hogy ha ennyire sem tisztel akkor még várjunk amíg felnő a dologhoz.


Nem értem mi számodra a fura: teljesen egyértelmű hogy szakadt/törött ajándékot (egyen az akár gyűrű) nem adunk. Legalábbis azok számára egyértelmű akik tudják mit jelent tiszteletet adni valakinek.

2011. febr. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha ajándékról van szó, akkor az állításod igaz. Itt viszont nem ajándékozol, hanem leányt kérsz. Ha az számít, hogy milyen minőségű a gyűrű, akkor az azt is jelentheti, hogy meg kell venni a menyasszonyt, mert ha nem megfelelő minőségű az ajándék, akkor elutasít. A leánykérésbe pedig szerintem nem fér bele a materializmus. Ott az eszme az érték. Ha nincs a törött gyűrű, akkor talán semmilyen nem lesz, még az olcsó 10.000 forintos sem(ugye ha valakinek nincs, abból nem tud venni). Akkor még gyűrűvel sem tudja megkérni a kezét, ha már kötjük az ebet a karóhoz. Választott egy megoldást, amit helyesnek vélt, és ez a kérdezőnek nem tetszett, hiszen előbbre helyezte a gyűrűt a leánykérésnél. Vagy várjon addig a fiú, amíg összekapar valamennyi pénzt a gyűrűre(amit talán ugyanúgy szégyell a kérdező, mert mondjuk nem elég díszes és vastag), avagy tegyen az egészre, és valljon színt azonnal az érzelmeiről? Ha a házassághoz hozzákötődik a "betegségben, szegénységben", akkor az eljegyzésnél sem kellene úgy tenni, mintha a gyűrű minősége alakítaná pozitív vagy negatív irányba a kapcsolat további sodrát.
2011. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

A lánykérő gyűrű igenis ajándék! Az egyforma karikagyűrű az, ami nem ajándék, mert magát a házasságot az jelzi! A lánykérő gyűrű az ajándék a menyasszonynak, a szerelem jeléül.

Pont azért törött, rongálódott jeggyűrűvel tiszteletlenség, sőt kimondom: bunkóság megkérni valakit!


Lehet vaskarika is, de NE legyen rongálódott. Mert az igénytelenséget mutat és "leszaromságot" a lány felé! Magyarul a fickó tojik arra hogy a lánynak mit ad. Jó, monduk vannak olyan pasik akik ha a nő reklamál a törött jeggyűrű miatt, egyből anyagiasnak gondolják. Mert nem fogják fel hogy nem az ára a fontos hanem az hogy az alapvető tiszteletbe beletartozik a körítés is, ez van.


Egy ünnepnek, alkalomnak, meg kell adni a módját. Ha valaki nem teszi, annak nem szívből jön a dolog.

2011. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%
Jó, te így látod, én nem. Mást tartunk fontosnak.
2011. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!