Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Fontos az eljegyzes? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fontos az eljegyzes? Vagy egybol eskuvo?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

SZerintem nincs jelentősége az eljegyzésnek. A kezét attól még megkérheti az esküvő előtt, meg ez már természetes is. Az hogy eljegyzi, nem biztos hogy a végén össze is házasodnak.

Ha valaki viszont szeret dátumokat ünnepelni, akkor azoknak ez eggyel több élmény, amit ünnepelhetnek.

2011. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

pont ma beszélgettünk erről a barátnőmmel.

fontos lépcső a házassághoz az eljegyzés, mert ilyenkor mutatod be a szélesebb rokonságnak a párodat, innentől lehet igazán azt mondani hogy vőlegény-menyasszony.

a jegyesség időszaka felkészít arra, hogy innentől már nincs visszaút, lehet menni az esküvő felé szép lassan. avagy gyorsan :D

ha arra adnám a fejem, h házasodjak, biztosan tartanék valami szolid eljegyzési vacsorát. szeretem az efféle hagyományokat.

2011. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

mi a különbség az eljegyzés és a lánykérés között? mert szerintem semmi. A fiú gyűrűvel megkéri a lány kezét (től, szülőktől is!), aki ezután (klasszikusan) hordja a gyűrűt. Az lánykéréstől az esküvőig eltelt idő a jegyesség! ez idő alatt mondjuk, hogy eljegyezte és jegyesek.

Vagy ti másképp látjátok?

2011. febr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hát mi nem akartunk eljegyzési felhajtást. Szerintünk felesleges. Mármint,hogy 50-en elmenjünk és csináljunk egy mini lagzit! Úgy voltunk vele,hogy azt a pénzt inkább az esküvőbe öljük. Pláne,hogy barátnőmék egy laza 80 fős eljegyzést csináltak, aztán meg rá egy félévre szétmentek!

Megkérte a párom a kezem, rá két napra volt egy szűk vasárnapi ebéd a családnak otthon, ami egyébként is lett volna, csak most pezsgőt bontottunk. Rá 6 hónapra pedig összeházasodtunk!

2011. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én anno úgy terveztem, hogy kb 1 évig szeretnék jegyben járni a partneremmel, közben az egész esküvőt szépen nyugiban megtervezni.

Csak aztán úgy alakult, hogy terhes lettem, és mindenképpen a gyerek születése előtt össze akartunk házasodni. Ezért az eljegyzés és az esküvőnk között 30 nap volt. :)

Egyébként van olyan barátnőm, aki már 3 éve jegyben jár a párjával. Azért én azt kicsit sokallom, de mindenki maga tudja.

2011. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Szia! Az eljegyzésnek nem kell "kis lagzinak" lennie, így, ha nektek nem olyan fontosak a családi formaságok, elég, ha csak kettőtök közt zajlik a lánykérés. Ha esküvőt terveztek, minek várni? :)
2011. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

az eljegyzés a házasulási szándék kijelentése. gyakorlatilag a lagzi előkészületei innentől folyhatnak. nem csak úgy a semmiben lóg az esküvő.

az szerintem aki az eljegyzés után még éveket akar várni, az nem gondolja komolyan.

akkor lehet kihagyni, ha már sok éve együtt éltek. ekkor is lehet jegyességi időszakot tartani, néhány hónapot, mert egyrészt szép hagyomány, másrészt hogy komolyan vegyétek a lagzis előkészületeket.

2011. febr. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos és szép szertartás.

Mi öt év után jegyeztük el egymást, következő évben esküvő. Csodálatos volt! Most vagyunk hét éve házasok:-)

Sok boldogságot Nektek is!

2011. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi már lassan 5 éve vagyunk együtt, én már 1 évvel ezelőtt is szerettem volna eljegyzést. Nekem semmi problémám nem lenne azzal, hogy 2-3 évig csak jegyben járunk, utána pedig esküvő. Barátom szerint viszont az a szokás, amit már korábban is írt valaki fenntebb, hogy eljegyzés után 1 éven belül meg kell tartani az esküvőt. Barátom ehhez erősen ragaszkodik, így úgy lesz ahogy ő akarja. Eljegyzésre sajnos még 1.5 évet kell várnom, de utána 1 éven belül lagzizunk.
2011. febr. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mindegy mióta vagytok együtt!10 év után is lehet esküvő!Neked mi a fontos ti magatok vagy a hagyomány?
2011. febr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!