Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Még mindig szokás elkérni az apjától a menyasszonyt?
Fontos tudni, hogy én nem vallásos családból származom és született budapesti vagyok, szüleim szintén itt születtek. A teremtés történetet is osztálytársaktól hallottam először. Talán a vidéki vallásos családokban máshogy megy, azért írtam. Természetesen semmi baj azzal, ha valaki nem budapesti és hívő.
Én soha nem gondoltam arra, hogyha majd egyszer férjhez megyek, azt előtte apámnak jóvá kell hagynia. Szerencsére ő sem. A nővéremet sem kérte el a férje tőle és engem sem a vőlegényem. Amihez az én családom egy rossz szót nem szólt, szerintem eszükbe sem jutott, hogy akár így is lehetett volna. De a vőlegényem családjából mindenki megkérdezte, amikor bejelentettük az eljegyzést, hogy elkért e. Bár rosszat nem mondtak a nemleges válaszra, azért furán néztek, szerintem nekik ez nem volt annyira oké. Egy bátyja van a vőlegényemnek, aki kérte az apósa áldását, de abban a családban hívő keresztények vannak és vidékiek, párom is vidékről származik és vallásos családból, bár ő maga nem az. Baráti körömben senkinek nem jutott eszébe ezt megkérdezni.
Szokás még mindig? Tényleg van ilyen, hogy elvárják? Azért ma már általában 30-hoz közeledve vagy felette házasodnak több év együtt élés után, szerintem kicsit vicces lehet engedélyt kérni, hogy amúgy papírunk lehet e róla. Olyankor nem kér a férfi engedélyt, amikor szeretné randira hívni, vagy összeköltözni vele? Még az egy dolog, ha előbb tájékoztatja az apóst, mint a párját, bár ez is fura nekem, dehát akkor meg simán oda a meglepetés, ha após pletykás.
Bevallom, egy ismerősömről se tudok, akit elkértek az apjától. Erről a szokásról is csak azért tudok, mert a dédnagymamám (idén lenne 101 éves) elmesélte, hogy nála hogyan zajlott ez az egész leánykérés és házasságkötés.
A párom idén jegyzett el, nem kerekítettünk belőle nagy dolgot. Mindketten csak elmeséltük a családnak, hogy képzeljék, jegyesek vagyunk és sehol se lett belőle probléma. (Csak mert te is kitértél rá: a párom külföldi, angol-olasz, én pedig budapesti vagyok.)
Szerintem legfeljebb vidéken és ott sem mindenhol szokás az ilyesmi. Nem is bánom; régebben értettem a miértjét, de manapság elég rossz érzést keltene bennem, annak ellenére, hogy apámmal igencsak szoros a kapcsolatom és a páromat is kedveli.
25/N
Itt, Malajziaban igen. Ird be a YouTube keresobe, hogy majlis pertunangan, vagy meminang adat melayu, tele van ilyen videokkal.....
40F truecel
Nem kell itt kéregetni senkit, ennek ma már csak olyan helyeken van nagy hagyománya, ahol a nászmenet végén olcsó sörszagú, rövidujjú inges, makkoscipős, támolygó trombitások és dobos prezentálja a "Lakodalomvanamiutcánkban"-t, miközben két ujja közt füstöl a Multi, a "lagziban" pedig valami kappanhangú "zenész" nyomja "szintivel" (aki nem a koszorúslány :)) ugyanezt, miután a kötelező "tojásátvezetés nadrágszárban" megvolt.
Tehát nem kötelező a kikérés, csak bizonyos helyeken még hagyomány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!