Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyire illik/ nem illik így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire illik/ nem illik így belőni az eljegyzési gyűrűre szánt keretet?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, de már kb egy éve többször átbeszéltük mit hogyan szeretnénk az esküvőnkön, illetve hogy utána szeretnénk majd lakást venni. A spórolás a magas albérlet és élelmiszer árak miatt nehezen megy (havi 50-150k) amiből látjuk hogy sok idő mire egy esküvő ára összejönne, utána pedig egy lakás önerő.

Barátaim akikkel beszéltem, ők is tervezik a lánykérést de nagyságrendekkel magasabb összeggel. Átlagban 300-500k körül. Én pedig egy 70k-s gyűrűt néztem ki. Ami természetesen cirkónia kővel lenne. 100 volt a határ részemről, viszont alig látható nagyságú gyémánt kerülhet bele ennyiért és ahol kértem ajánlatot számomra is elfogadható méretű kőre (4 helyen is) 200 volt az alja.

Szerintetek rendben lehet az ha egy 70 ezres cirkónia köves gyűrűvel kérem meg párom kezét? Vagy valahogy mégis inkább drágább és időt állóbb gyűrűre spóroljak?

Előre is köszönöm a válaszokat!


máj. 31. 11:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Tőle kérdezd megfelel-e neki. Engem lelombozna.
máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem az en gyurum par ezer forintba kerulhetett. Ezust gyuru cirkoniaval. Gyonyoru, imadom, mar csak arra varok, hogy jo legyen az ujjamra.😅 Pedig mar szukitettunk rajta, de most babat varok, igy nem akarok hozzanyulni.
máj. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem állunk rosszul anyagilag, de az én gyűrűm sem volt szerintem 60-70 ezernél több. Nekem tetszik, nem érdekel, hogy nem gyémánt, a kapcsolatunk pedig nem ezen múlik.

De van olyan barátnőm is, aki közölte, hogy fel nem húzna az ujjára olyan eljegyzése gyűrűt, ami nem gyémánt:D

máj. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
92%
Ha szeret, akkor egy pitypangból font gyűrűnek is örül, a szándék a lényeg. Nekünk nem volt gyűrűnk, évekkel később vettünk Bécsben, azt sem hordtuk.
jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a cirkónia kővel,hogy egyáltalán nem időtálló.Nekem pl. a fülbevalóm köve cirkónia, még gimis koromban vettem,mikor nem tellett jobbra.Azóta nem telt el 8 év,de már csúnya,bemattult az egész hiszen szinte nulla a karcállósága.Ha nem telik/nem akarsz gyémántot,akkor vagy valami a cirkóniánál azért keményebb követ választanék, vagy pedig akkor egyből karikagyűrű legyen kő nélkül.
jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy a gyűrű ára, ha a lány normális, viszont ha ennyie nincs pénzetek, akkor lagzira,egy bulira ne gyűjtögessetek évek, hogy egy nap alatt elvetjétek, pénzkidobás.
jún. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem a 70 ezres gyűrű is sok lenne. Félnék hogy elhagyom. Amúgy, ahogy az előző írta, egy pitypangból font gyűrű is jó, ha a szándék és a kapcsolat olyan.

Meg aztán a karika párt is meg kell majd venni.


Ami meg a lagzit illeti...kinek mi. Én fontosabbnak tartanám az önerőt gyűjtögetni.

Szépen felöltözve egy polgári esküvő, aztán egy étteremben egy svédasztalos vacsi és kész. Az is pénzbe kerül, de nem milliós tétel mint egy lagzi. Kinek mi.


A lánykérés időpontja és módja lehet meglepetés. Minden mást meg kell beszélni. Nem a hoolywoodi filmekben vagyunk.

júl. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!