Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ha eljegyeznek össze “illik” költözni?
Kíváncsi vagyok a véleményekre.
Ez ilyen kimondatlan elvárás?
Ez nem illik kérdése, hanem megbeszélésé.
Én azt gondolom, hogy az eljegyzés nem egy távoli ígéret, hanem az esküvő szándékának bejelentése. Eleve összeköltözés nélkül nem jegyezném el magam senkivel, mert idegenhez nem mennék hozzá, nagy igazság, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat. Nagyon más valakivel együtt élni, mint járni, millió probléma előjöhet.
Van persze másik iskola, ahol az eljegyzés semmit nem jelent, csak státusz szimbólum, mert egyik, vagy másik félnek sürgősen ki kell fejezni egy gyűrűvel az összetartozást, az ilyenből nem lesz házasság az esetek nagy részében.
Ha összeköltöztél, minek az esküvő? Mi lesz más a házasságban, mint az összeköltözésben?
A jegyesség egy kifelé vállalt jel, hogy komolyan házasságban gondolkodunk, s akinek van meglátása erre, jelezze.
Összeköltözésnek sehol nincs helye. Esküvő után pedig új élet kezdődik egy új családdal.
Hogyhogy sehol nincs helye az összeköltözésnek? Millió meg egy példa van rá, hogy esküvő után költöznek össze a felek, aztán fél éven belül már válnak is, mert rájöttek, hogy nem az az ember lett a férjük/feleségük, akit hittek. Mondani akármit lehet, szóval a "megbeszéljük" az egy dolog, de hónapokig, évekig megjátszani magad nem tudod, ha valamit drasztikusan másképp gondolsz, mint a párod számára elfogadható, az kiütközik, és vannak ám olyan, együtt éléssel járó súrlódások, amik önmagukban nem jelentenek sokat, de hosszú távon ellehetetlenítik a boldog kapcsolatot. Nyilván nem akarok olyannal összeházasodni, akiről nem tudom biztosan, hogy tartósan, ugyebár ideális esetben életem végéig, együtt tudok vele élni.
És remélhetőleg a házasság nem változtat semmit a kapcsolaton. Én azért mentem férjhez, hogy konzerváljam azt az idilli állapotot, ami az összeköltözés/jegyesség alatt volt. Nem azért, hogy majd ettől hatalmas nagy változások legyenek az életemben. Hiszen én úgy voltam boldog a párommal, ahogy voltunk, ezt akartam örökre kőbe vésni, nagyon is reméltem, hogy nem változik semmi a szertartás után. Jó, a gyerekek születése meg ilyen "apróságok" nyilván változtatnak, de gyereket se szültem volna mondjuk csak összeköltözős kapcsolatba, mint ahogy nagyon sok más nő sem, szóval már csak ez is más a házasságban mint az összeköltözésben.
7-es írás maga a beismerés:
-semmi nem változott, tehát a házasságkötés felesleges pénzkidobás volt
-semmivel sincs több példa a házasságkötés utáni válásra, mint az egyik melegágyból a másikba költözőkkel
Megszívlelendő, amit leírtál, mert önigazoláson túl semmi érdemi tény nincs benne.
De mégis mi változzon a házasságkötés után, magyarázd meg? Nem azért házasodsz össze valakivel, mert boldog vagy vele és ezt az érzést szeretnéd "örökké" fenntartani?
A házasságkötés meg nem egyenlő az esküvővel, ez mindenkinek egyéni ízlés dolga, hogy mennyit költ rá és hogy felesleges pénzkidobásnak tekinti-e, a házasságkötés maga teljesen ingyenesen is elintézhető, és nem a lagzitól lesz valaki házas, hanem az elköteleződéstől, amit papíron is lejegyez egy polgárjogi szerződés keretein belül a közjegyző szeme láttára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!