Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mennyire illik/ nem illik így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire illik/ nem illik így belőni az eljegyzési gyűrűre szánt keretet?

Figyelt kérdés

Párommal 3 éve vagyunk együtt, de már kb egy éve többször átbeszéltük mit hogyan szeretnénk az esküvőnkön, illetve hogy utána szeretnénk majd lakást venni. A spórolás a magas albérlet és élelmiszer árak miatt nehezen megy (havi 50-150k) amiből látjuk hogy sok idő mire egy esküvő ára összejönne, utána pedig egy lakás önerő.

Barátaim akikkel beszéltem, ők is tervezik a lánykérést de nagyságrendekkel magasabb összeggel. Átlagban 300-500k körül. Én pedig egy 70k-s gyűrűt néztem ki. Ami természetesen cirkónia kővel lenne. 100 volt a határ részemről, viszont alig látható nagyságú gyémánt kerülhet bele ennyiért és ahol kértem ajánlatot számomra is elfogadható méretű kőre (4 helyen is) 200 volt az alja.

Szerintetek rendben lehet az ha egy 70 ezres cirkónia köves gyűrűvel kérem meg párom kezét? Vagy valahogy mégis inkább drágább és időt állóbb gyűrűre spóroljak?

Előre is köszönöm a válaszokat!


máj. 31. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már 3 éve együtt vagytok, szerintem a legjobb ezt vele megbeszélni.

Lehet, hogy nem is kéne köves eljegyzési gyűrű, hanem rögtön karikagyűrű párban - neked is legyen.

máj. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ár nem olyan fontos de a legtöbb lányak/nőnek erős álláspontja van a cirkónia/igazi gyémánt kérdésben - én pl. egyáltalán nem akartam cirkóniát, mások viszont pont hogy a gyémántot nem akarnak. Ezt a részt mindenképpen beszéld meg vele.
máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
:D
máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még csak beszélgettük a kapcsolat első pár évében a házasság, család, eljegyzés stb témákat, akkor elmondtam a véleményem, hogy nőként én valamiért kifejezetten csúnyának tartom a gyémántos gyűrűket.

Eljegyzési gyűrű nálam csak sima, egyszerű karikagyűrű tetszene.

Ezt megjegyezte, és pár év múlva megkérte a kezem egy karikagyűrűvel. (100 ezer volt egyébként az ára)

máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Én annak is örültem volna, ha valaki szeretett volna annyira, hogy elvesz feleségül. Mindegy milyen gyűrűvel kérte volna meg a kezem. Erről ennyit.
máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
#5 Az eljegyzés még nem egyenlő házassággal: mi 7 éve jegyben járunk, de esküvő mégsem lesz, mert a vőlegényem nem akar.
máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

6-os

Nőként időt adunk sok esetben egy partnernek, mert…ezer oka lehet.

Majd szembe kerülünk azzal, elment a hajó.

Mindenki a maga életében van benne és önmagának tudja megadni a válaszokat a feltett és fel nem tett kérdésekre.

máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Magyarán csórók vagytok, de szórni akarjátok a pénzt, olyan dologra, aminek az ára kb semmit se befolyásol. Ha a párodnak számít a gyűrű ára, akkor keressen magának egy gazdag blaszt aki milliókért vesz neki gyűrűt, amit majd bevághat a Dunába egy szakítás esetén.
máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Nőként se értettem soha ezt a pörgést a gyémánton. Az is csak egy fényes kő, az ára az egyetlen különbség. Szakembereken kívül a kutya se tudja megkülönböztetni a cirkóniától. Viszont: van, aki nem hord bundát, mert állatok halnak meg érte. Hát én meg nem hordok gyémántot, mert emberek halnak meg miatta. Erről ennyit.


Egyébként évtizedek óta hordok egy cirkóniás ezüst gyűrűt, pont olyan szép, mint az első nap. Nem hiszem, hogy nem lenne tartós. Az biztos, hogy többet kibírt, mint a legtöbb házasság. 😂

máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is ezért nevettem, egy függönykarika is megtenné, ha maradna szeretet.
máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!