Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzésnél mi a szokás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzésnél mi a szokás?

Figyelt kérdés
sziasztok úgy döntöttem eljegyzem a barátnőmet és tanácsot szeretnék kérni mert nem tudom mi a szokás :D naszóval elmegyek megveszem a gyűrűt de a férfinak is kell olyankor gyűrűt venni vagy csak 1 gyűrű kell? mert ugye az esküvőn 2 gyűrű van amit a férfi a nő ujjára a nő a férfi ujjára húz vagy most csak vegyek 1 eljegyzési gyűrűt és megkérem a kezét és csak a házasságkötéskor kell 2 karikagyűrű? a segítséget előre is köszi :D
2010. okt. 7. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, most csak egy sima köves gyűrűt vegyél, ez az eljegyzési gyűrű, bár én inkább kísérőgyűrűnek szeretem mondani, mert később is hordani fogja majd. Ezzel megkéred a kezét, utána elmentek ketten és kiválasztjátok a karikagyűrűket, leveszik a méretet és megcsinálják :) Kitűzitek az esküvő időpontját és hajrá :) Sok boldogságot nektek!

2010. okt. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Ahány ház,annyi szokás.Most elég egy eljegyzési gyűrű és

együtt veszitek meg a két gyűrűt.

2010. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

erre szokták mondani: Ahány ház,annyi szokás..." Nálunk az eljegyzés úgy zajlott,hogy megvettük a gyűrűt csak Nekem,ezt kísérő gyűrűnek is hívják..aztán egy lebeszélt napon,a párom szülei eljöttek hozzánk,az édesapja kikért engem az édesapámtól,aztán az igenlő válasz után,nagy bulit csaptunk.. :) Utána kitűztük az esküvő időpontját és a sok intézni való mellett megvettük a karikagyűrűket is. Sok boldogságot kívánok Nektek!

33/n

2010. okt. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két gyűrűt kell venned és a barátnőnek mellé még egyet amit kísérőnek mondunk. Az persze nem karika. De ha csak meglepit akarsz, akkor vegyél egy szépet és azzal kérd meg a kezét. Közösen vegyétek meg a karika gyűrűt ami mind a kettőtöknek tetszik, mert ezt nem csak egyszer fogod fel venni, hanem mindig viseled.
2010. okt. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amerikai szokás,hogy csak a menyasszony kap kövesgyűrűt.

Magyar szokár szerint,ahogy már írta is valaki, az eljegyzésen mindkét fél karikagyűrűt kap. Ha akarják,és van pénzük rá,akkor a megyasszony kap egy köüesgyűrűt,kisérő gyűrűként, a vőlegény pedig egy pecsét gyűrűt. De van,ahol a vőlegény csak a karikagyűrűt kapja.

2010. okt. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem és a vőlegényemnek egyforma gyűrűnk van.Úgy hogy nem tudom majd ha házasodunk akkor hogy lesz:D
2010. okt. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz. Az esküvőn ugyanazt a karikagyűrűt húzzák fel az ujjukra,csak amíg jegyesek a balkézen viselik,az esküvő után pedig a jobbkézen. Ez a magyar szokás.
2010. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én nem vagyok túl jártas, de azt hallottam, hogy a magyar szokás szerint, eljegyzés után is a karoka gyűrűt hordja az ara, csak az esküvő után a másik kézen. Ez mellé sokszor jön egy köves kísérő gyűrű. (Bár ezt már sokan elmondták)

Sok boldogságot!

2010. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!