Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Arányosan, vagy felezve "jobb" fizetni?
Gondolok itt arra, hogy A és B együtt élnek, A 270.000-et keres, B pedig 140.000-et, tehát majdnem a felét mint B. Lakbér, számlák, "konyhapénz", egyéb közös költségek. Tegyük fel a lakbér 100.000, akkor vagy 50-50, vagy 33-66, mert B-nek kétszer annyi a fizetése.
Én az arányosságra szavaznék, ti mit gondoltok? (lényegtelen hogy a nő vagy a férfi keres többet)
bocsánat, próbáltam keresgélni, nem adott ki semmit
köszi!
A hibrid kassza híve vagyok. Közös kiadások felesben, minden egyéb mehet arányosan, vagy ahogy épp sikerül, vagy mindenki a sajátját.
Lakbér közös kiadás, mindketten egyformán használják a lakást, ugyanúgy használják, nincs olyan, hogy az egyiknek csak egyharmadnyit fűt a rendszer, a másiknak kétharmadnyit... stb.
En is a hibrid hive vagyok. Mondjuk azt azert hozzatennem, hogy nem mindegy, hogy ki koltozik kihez.
Optimalis esetben egyutt valasztjak ki a lakast es ugy hogy mindketto alapjaraton megengedhesse maganak.
Ha viszont aki tobbet keres, nagyobb luxusban szeretne elni (mert megengedheti maganak), nem igazan fair dolog elvarni a masiktol, hogy ugyanannyit fizessen erte.
Kábé két napja írtam ki ugyanezt, csak X és Y-nal. :D
Az első belinkelte, neki köszi, neked meg jó olvasgatást, jöttek nagyon jó válaszok.
"nincs olyan, hogy az egyiknek csak egyharmadnyit fűt a rendszer, a másiknak kétharmadnyit"
Nos, azért ez nincs teljesen így. Csajok MINDIG jóval több meleg vizet használnak el pl. a sűrű hajmosás (mosás, öblítés, balzsamozás) miatt, és általában a fűtést is mindig magasabbra kell venni, ha nő is lakik a lakásban. Én minden év elején visszakaptam pénzt az előző évi gáz és villany átalányból, viszont amióta velem él a barátnőm, mindig mélyen zsebbe kell nyúlni a különbözet miatt, és például a meleg víz költség egyértelműen háromszorosára nőtt. Pedig folyton mondom a lánynak, hogy kicsit spórolósabban, de ő ilyenkor közli, hogy ő nem tud spórolni. Szóval igazság szerint nem felezni kellene ezt a két kiadást (meg mondjuk a vízdíjat sem), hanem kétharmad-egyharmad arányban...
Külön kassza vagy közös, vagy kereset arànyos. Kinek ahogy tetszik.
Mi közös kasszàn vagyunk. Èrtelmetlennek tartottuk ide- oda tologatni a pénzt. Mindketten dolgozunk. A több fizetésből élünk meg, szórakozunk, a kevesebbik fizetés a havi közös megtakarítàsunk. Nekünk így a legegyszerűbb.
Egyébként meg aki ahogy jónak gondolja, attól is függ milyen a kapcsolat, terveznek- e véglegesen egymàssal, bizalom stb...
Ismerek olyanokat akik az utolsó túrórudi àràt is szàmonkérik egymàson, a randin külön kérik a szàmlàt és sajàt fogyasztàs utàn fizetnek, felcimkézett cuccok a hűtőben, hogy mi kié, blokkokat böngésznek, kinek mi kellett, összeadogatjàk, múltkor a csaj panaszkodott hogy màr egy hete tartozik neki a palija, mert megkérte ha màr úgyis vàsàrol, vegyen neki egy csokit. Pedig a pasi meg a csaj is 500 ezer felett keresnek havonta. Ez szerintem pl beteges..
Màsik pàrnàl meg a pali 300 körül keres, a csaj 140- et, a pasi menne nyaralni, utazgatni, a csajnak nem telik rà- meg nem is annyira igényelné a dolgot. A pasi hisztizik miatta, cseszteti, de meg nem hívnà. Esélyes hogy a csajnak elege lesz és elköltözik. Azt mondta gondolkodik rajta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!