Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Volt feleségnek gyerektartásra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt feleségnek gyerektartásra havi 100ezer egy gyerekre, velem külön kassza! Vélemények?

Figyelt kérdés
Van egy gyerek az előző házasságából. Rá 100 ezret fizet havonta, plusz amik közbejönnek( orvos stb). Mi május óta élünk együtt, de ha elmegyek vásárolni, én fizetek, max oda adja a felét. De együtt sosem megyünk szinte, és a boltban is az van olyankor, hogy semmit sem merek betenni a kosárba, mert a helyzet kicsit idegen. Rám mondjuk nem szokott pénzt áldozni. Az exfeleségnek leperkálta anno az egész fizuját. Vélemények?

2018. okt. 26. 11:39
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem vagy aranyásó és nem az ő pénze kell, a kassza meg külön van, akkor mi a problémád? Hacsak nem neked kell a rá eső rezsit is fizetned, akkor egyetlen szavad sem lehet, inkább meg se szólalj. Kíváncsi lennék, ha egyedül maradnál egy gyerekkel, mert a férjed otthagy egy új nuni miatt, akkor is sírnál-e, hogy túl sok a gyerektartás, amit kapsz. Legalább ebben tisztességes a férfi. Te viszont egy kis liba.
2018. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
72%
Gusztustalan. A gyereke remélem mindig fontosabb lesz neki, mint az aktuális punci.
2018. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 A kérdező kommentje:
Gusztustalan, rosszindulatú emberek vagytok! Hogy jön ide hogy ki kit hagyott el??? Amikor elváltak én még azt sem tudtam, hogy a párom létezik!
2018. okt. 26. 12:12
 14/84 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Gondolom a párod 400e Ft/hó jövedelme nettó jövedelemként értendő.

Ennek 25%-a, amit gyerektartásként fizet. Több, mint amennyit szokásosan meg szokott ítélni a bíróság (az 20%, vagyis itt 80e Ft lenne), de nem aránytalanul több.

Ti külön kasszán vagytok. Együttlakásnál én szerencsétlen megoldásnak tartom a külön kasszát, de ez az én véleményem.

De valamin kissé fennakadtam. Felhánytorgatod, hogy párod rád nem szokott pénzt áldozni, az ő fizetéséből te - ellentétben a gyerekével - egy fillért sem látsz.

Nos, azért a szezont ne keverjük a fazonnal! A gyerek eltartott. Te felnőtt ember vagy, akitől elvárható, hogy saját magát eltartsa. Ha közös kasszán lennétek, akkor - mivel ő közel kétszer annyit keres, mint te - valóban több jutna a közös életetekre. De ne arra bazírozz, hogy a jól kereső pasid okán jól fogsz élni te is!

Fél éve laktok együtt. Nem tudjuk, hogyan alakult ez a külön kassza, párod akarta-e vagy közös akarat volt. Azt sem tudjuk, hogy melyikőtök lakásában laktok, és a rezsit hogyan osztjátok meg. Pedig ez mind befolyásolja, hogy hogyan ítélnénk meg a helyzetet.

Szerintem beszélgess arról a pároddal, hogy hosszú távon közös kasszán lenne-e veled? Ha nem, miért nem? Ha igen, mikortól, vagy milyen eseménytől? Lehet, hogy egy év együttélés után, ha azt látja, hogy nem a pénzére utazol, gond nélkül belemenne a közös kasszába. De (és ez fontos!) a gyerekre költött pénzt ne hozd elő, mert az nem tartozik ide, és még föl is mérgesítenéd a párodat.

Együttélésnél hosszú távon nem tartom jó döntésnek a külön kasszát. Szerintem azon munkálkodj, hogy a párod úgy érezze: révbe ért, ez a kapcsolat végleges lesz számára. Akkor remélhetőleg ő is közös kasszát szeretne.

2018. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
65%
14.: te vagy gusztustalan, mert kilóg a lóláb, hogy igenis az ő pénze kell neked. Ha nem lenne igaz, akkor nem zavarna a gyerektartás, mivel külön kasszán vagytok. Ha nem tetszik az igazság, nem kell rákérdezni.
2018. okt. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
90%

Akkor rendben van, ha nála laksz és nem fizetsz a rezsibe. Úgy reális, hogy ő fizeti a rezsit te meg az élelmiszert. Nagyjából arányos a két összeg pár ezer forinton kár pörögni.

Viszont, ha úgy érzed a havi kiadás jelentősen te feléd billen akkor lelépnék, mert csak kihasznál.

Nem azt nézném, számolnám, hogy az exfeleségnek mennyit ad, ahhoz semmi közöm. De azért magamat sem hagynám palimadárnak, hogy én tömöm a hasát.

Az írásod alapján féltékeny vagy az exre, ezen valahogy lépj túl. Megfogja mérgezni a kapcsolatotokat és ebből csak te jöhetsz ki rosszul.... tudod te is, hogy kit választana..

2018. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
71%
Goldmund73 mindent leírt!
2018. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 A kérdező kommentje:
Hát nem az exét!
2018. okt. 26. 12:29
 19/84 anonim ***** válasza:
8%
Elég kevés az 100000,adhatna többet is.
2018. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 A kérdező kommentje:
Mellette még rákölt havi 50 ezret legalább.
2018. okt. 26. 12:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!