Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összeköltözéskor ez csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltözéskor ez csak rosszabb lesz, vagy lehet rajta változtatni?

Figyelt kérdés
A párom túlságosan szereti a rendet. Ha eszünk és véletlenül az asztalra kerül egy szem morzsa is, egyből törölgeti, mielőtt befejeznénk az étkezést. Ha a poharamat nem oda teszem le, ahova ő gondolja, simán átpakolja. Öltözéskor a szétszórt ruháim miatt is egyből szól, pedig miután végeztem, egyből elteszem magam után. Én is szeretem a rendet, de vannak folyamatok, amik kis rendetlenséggel járnak, de mindig rendet hagyok magam után. De például főzéskor is egyesével mossa el az éppen használt eszközöket, én meg egyben szoktam a folyamat végén, amikor már nem gyűlik össze több. Kicsit zavaró és nem tudom, hogy mondjam el neki. Nem akarom megbántani, de szóba került az összeköltözés és félek, hogy ez csak rosszabb lesz. Mint egy rossz gyerekre, úgy szól rám néha a rendetlenségem miatt, ami még bőven a normális kategóriába sorolható. Nem arról van szó, hogy hetekig áll a mosatlan a mosogatóban.
2018. jan. 17. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagy megszoksz vagy megszöksz. Meg kompromisszum! Üljetek le és beszéljétek meg hogy kinek mi fér bele bizonyos keretek között.
2018. jan. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz rosszabb csak állandó és hosszútávú. Ez egy mánia. Nem is érzi, hogy ez baj lehet, mert neki ez a természetes és aki nem így gondolja az meneküljön. Ha ár ost érzed, hogy ez zavaró, akkor még a költözés előtt mondd meg, hogy téged ez zavar.
2018. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim is pont ilyenek, megváltás volt megszabadulni tőlük 19 évesen. Elegem volt belőle, hogy éjjel nappal steril életkörülmények között kell élni, precízen derék szögben álló szőnyegekkel, és minden de szó szerint minden kib..szott hétvégém minden kva perce takarításból állt.


Csak azért szereztem egy macskát, hogy soha többet ne jöjjenek oda hozzám. Szerintük az elemi fertő mocskában élek. Én meg végre úgy érzem otthonom van, és nem egy kórházi műtőben élek. És egyébként én is rendet tartok, porszívózok, mosok, port törlök, edény sincs elől soha, de nem elmebeteg szinten.


És igen, ez csak rosszabb lesz.

2018. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: respect! Nem semmi lehetett ezt kibírni.
2018. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Uhh. Ez csak rosszabb lesz. Nekem anyukám ilyen, beleőrülök, egy normális beszélgetésünk nincsen, mert az fixírozza mit lehet még takarítani. Próbáljatok kompromisszumot kötni, hogy valamit te nézel el, valamit viszont ő. És ha nem megy, akkor én nem költöznék össze, mert én mondom, a kapcsolat abból fog állni hogy ez a téma, és mindig lesz valami ami nincs a helyén. számára.
2018. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, az én anyukám is ilyen. Valószínűleg emiatt aggódom, mert ilyen környezetben nőttem fel és nem szeretnék egész életemben így élni.
2018. jan. 17. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Voltam nagyon hasonlo helyzetben, de hamar tudtam alkalmazkodni.

Vegül is a kompromisszum fontos egy müködökepes parkapcsolatban. Igy hajlando voltam elviselni morgolodasat, mig ö pakolta utanam a dolgokat es szinte maniakus tisztasagot tartott.


Viccesen hangzik, de tenyleg. Tul lusta voltam, hogy megtegyem en, ö pedig tul türelmetlen, hogy harmadszor is ram szoljon valamiert, de nem tudta elviselni, hogy valami ne legyen a helyen. Neha azzal szorakoztam, hogy egy vazat odebb tettem minden alkalommal, amikor elmentem mellette, ö pedig, amikor arra setalt visszahelyezte. Raadasul nem is tudatosult benne! Meglepö modon fantasztikusan müködött az együtteles es nem ez volt az oka, hogy vegül nem sikerült.


Jelenlegi parom sajnos nem ennyire maniakus es teljesen jogosan elvarja, hogy besegitsek a haztartasban. Amit elvallaltam, azt nem csinalja meg helyettem. Inkabb fogcsikorgatva ül a koszban. Nagyon szeretem, de ilyenkor azert melancholikus tekintettel gondolok vissza a regi szep idökre, amikor a morgolodast elnyomta a porszivo hangja... szörnyü vagyok! Es porszivoznom kell! Tenyleg! Megigertem... meg csak egy par kerdest megnezek... Nem, nem vagyok gyerek! Felnött ferfi, aki felnött embereknek parancsol... miert nem tudok magammal is szigoru lenni?

2018. jan. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondd el Neki, hogy Téged zavarnak ezek a szokásai. Üljetek le, és beszéljétek át, hogyan tudnátok változtatni, alkalmazkodni egymáshoz.
2018. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ex feleségem ilyen volt. Minden ruha a szekrényben derékszögben, az asztalon levő terítőre még egy terítő és ha ettünk akkor edényalátét szalvéta szóval 5 rétegben.

Ő egy picit lazább lett én meg átvettem a szokásait.

Elváltunk, akkor jöttem rá hogy én is majdnem ilyen mániás lettem.

Nemrég jártam nála ismét, a lakása iszonyatosan ridegnek tünt, mint egy múzeum. Meg is kérdeztem hogy hol van a szalagkorlát?


Ezt egyébként valami lelki probléma okozza, pszichológus segíthet.

2018. jan. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehet, mert OCD-s valószínűleg - ez pszichés betegség.


Mostohaanyám volt iyen, élére hajtott ruhák, mindent vasalt (alsógatyát IS), kétnaponta takarított, ha valamit véletlen leejtettél már üvöltött.

Amikor kitakarítottuk apa-mostohaöcsém meg én a lakást húzta a száját, hogy "szar", és sok-sok hasonló "apróság", ami pillanatok alatt az agyadra megy.


Ez nem élet, te meg azon kapod magad, hogy folyamatosan te leszel a béna, aki semmire nem képes, meg feszülsz, mikor lesi hogy jó helyre teszed-e az adott dolgot.


Az ilyen emberek 99%-a merev, ragaszkodó, soha nem tud leengedni és sajnos a gyerekük életét IS jól elcs.szik vele.


Menekülj, ő nem fog alkalmazkodni.


28n

2018. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!