Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Milyen előnyei és hátrányai lehetnek annak, ha a párom nem magyar?
Évek óta németországban élek és dolgozom. Eddig is voltak flörtjeim más nemzetiségűekkel,de ezúttal egy nagyon rendes, valamirevaló német férfival hozott össze a sors. Már fél éve találkozgatunk, egészen kezd komolyra fordulni. Eddig nem is igazán gondoltam bele,hogy mivel járna,ha a "voksom" egy nem magyar mellett tenném le. Azzal,ha ténylegesen komolyra fordul a helyzet, azzal igazából annak is hátat fordítok,hogy valaha is visszaköltöztek a családomhoz. Idekinn egyedül vagyok, 2-3 havonta hazajárok.Fontosnak tartom a magyarságom,büszke vagyok arra,hogy magyar lehetek, sok magyar zenét hallgatok,filmet nézek, lépést tartok az otthoni élettel, mert hiába jó a munkám itt és szeretem az életem,valahogy sose vált még egyértelművé,hogy itt maradnék örökre.
Írnátok nekem saját tapasztalatokat? Nem arra gondolok,hogy milyenek a németek,mert ezt nagyon jól tudom 5 év ittlét után. Inkább olyanra gondolok,hogy milyen pozitív és negatív oldala van annak,ha az ember párja nem magyar. Mennyire játszik szerepet,hogy nem érti a nyelvet,nem tud a családommal kommunikálni majd, mennyire fontos,hogy értse a vicceinket,utalásokat,múltat.
Ami még felvetődött,hogy nem félnek-e attól azok,akiknek a párja nem magyar és külföldön élnek,hogy 40-50 évesen rájön,hogy mégsem ezt akarja? Mármint,hogy most jó döntésnek tűnik (mert a férfi nagyon mellém való lenne) de nem fog-e közrejátszani később,hogy úgymond hátat fordítottam saját magamnak?
Köszönöm a három mondatnál hosszabb válaszokat :)
Ha mondjuk olyan pasiba habarodsz bele,akinek a kultúrájában nem találsz olyat,amit tényleg szeretsz,az visszaüthet és hamar kiábrándulhatsz.Tehát olyan pasival nem nagyon éri meg összejönni,akinek nem beszéled a nyelvét egyáltalán,vagy ő a tiédet.Na meg fektesd le,hogy pl. értékelnéd,ha megpróbálna magyarul egy konyhaszinten megtanulni,mert szeretnéd a saját kultúrádat ápolni.
Ugyan bennem ennyi hazaszeretet,mint benned,magyar kultúrából kb. csak 1-2 kaját,a magyar szinkront és pár régebbi magyar filmet szeretek 1-2 kivételtől eltekintve.
Én pl. világ életemben imádtam a spanyol nyelvet,jelenlegi párom anyanyelve is az.Azért nagy általánosságban mindenről el tudunk beszélgetni,bár néha bedob 1-2 olyan szót,amitől eldobom az agyam és még az urban dictionary spanyol változatában is nehezen találom meg.Viszont megmondtam neki,hogy addig haza nem hozom,amíg bemutatkozni nem tud önállóan.Szerencsére eddig bejön neki a magyar nyelv,imádja a magyar csokikat-karácsonyra kapott Stühmer csokit és szaloncukrot- és érdekli en bloc az egész magyar kultyúr. Szóval aranyos,na. Ha legalább az első három hónapban nem láttam volna semmi igyekezetet,nem hiszem,hogy máig meglenne.
Berlinből hazajövet egy ovónő mellett ültem,aki majdnem 20 éve együtt volt a férjével,de az egy kumma szót nem tanult meg magyarul. Én biztos hozzá nem mentem volna ilyen emberhez,de ő tudja.
Soha nem fogja érteni a vicceiteket magyarázat nélkül, olykor még azzal se. Anyanyelven gondolkodunk, például a szóvicceket soha a büdös életbe nem fogják megérteni. A helyzetkomikumokkal elboldogulnak, ha háttérismeretet nem igényel. A többi működhet, de gondolkodásmódbeli különbségek majd lesznek amiket át kell hidalni. Nincs és nem volt külföldi párom, de vannak külföldi barátaim.
30/f
Én olyan embert ismerek, aki arabbal jött össze, amikor mindketten Londonban dolgoztak. Nagy szerelem volt, hozzá is ment, de pár hónap után elváltak.
Mondjuk az arab és az európai kultúra között ég és föld a különbség, egy német és egy magyar között azért nem lesz ekkora probléma. A nyelvi különbség okozhat problémát, az szerintem nem akkora baj, hogy nem érti a magyar vicceket, utalásokat.
21/L
Köszönöm a sok kommentet,de nem a különbségek miatti gondok érdekelnének,mert az nincs sok,ahogy írtátok is,a németek nemolyan nagyon különbözőbbek.
Inkább az érdekelne,hogy mennyire okoz gondot,hogy az ember nem magyarországon él, nem osztozik azokon a dolgokon,amihez én hozzá vagyok szokva: nagy étkezések,családi banzájok, véleménykülönbségek a nemzetiségekről, hogy dolgozza fel a kapcsolat hogy én a nyaralások helyett a családomhoz mennék Mo-ra és hasonlók.
csak pozitívuma van, a fene nagy magyarkodást meg hagyd, a kozmopolita embereknek áll a világ.
nyelvtudás, más kultúra megismerése, a német csávók sokkal szabadabban és haladóbban gondolkoznak a ffi-női szerepekről, nem olyan macsó,patriarchális a német társadalom, mint a magyar.
sokkal jobb életminőséget valósíthatsz meg, és ez szinte minden nyugat-európaira igaz.
tanuljatok nyelveket, és szeressetek bele külföldiekbe.
A nyelvnem akadály,felsőfokon beszélek angolul és magas közép fokon németül ami (hála neki is) rohamosan javul és bővül.
Igaz, a férfi-női szerepekről máshogy gondolkodnak mint a magyar férfiak és nagyon tudatosan/egészségesen él a nagy részük.
Engem csak tényleg az aggaszt,hogy hogyan fog a gyerekem hagyományokat tanulni, hogy fogja érezni a valahova tartozást? Mert sajnos itt németben ilyenre kevés alkalom van. Lassan a német szégyelli magát mert német,olyan sok más nemzetuségű van és mind meg akarja mutatni,hogy ő bizony kicsoda. És pont ezért a németnek valóság megszűnni látszik. Ezt nagyon sok területen látom és hallom is a német barátaimtól. Mire nekem családom lesz, ez csak rosszabbodni fog. És ha német a oárom,akkor bizony ennek az egésznek teszem ki a családom :/
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!