Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 7 éves kapcsolatomban nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

7 éves kapcsolatomban nem érzem jól magam, mit tegyek vagy tehetek hogy megmentsem?

Figyelt kérdés
27 évesek vagyunk, 7 éve vagyunk együtt, 3 évet a szüleimnél éltunk de nem voltunk magunkban és én persze tétováztam hogy külön költözzünk.Összeköltözés elött jött egy nem várt egésségügyi probléma a részemröl melyet ugy kezeltünk mint egy világvégét és nem beszéltük meg teljesen és közbejött egy munkahely váltás ami elterelte a figyelmünket a pénzkeresés felé. Végül egy hét szünet után megbeszéltük és összeköltöztünk 6 hónapja és most ugy érzem hogy eröltetett az egész és mindketten másképp viselkedünk egymással. A munka miatt csak esténként birunk beszélgetni és néha mindketten fáradsagra hivatkozva elhalsszuk másnapra. Ö támogat és nagyon sokat segit mindenben de néha azt látom rajta hogy én teher vagyok a számara. Szeretem és ő is engem de valahogy attól félek hogy ez nem tart öröké és félek.

2017. márc. 1. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
A Te félsz valamitől nem mndig egyenlő a valósággal.Lehet nem is valódi es nincs alapja.Ezert kene megbeszelnetek.
2017. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"de néha azt látom rajta hogy én teher vagyok a számara."


Pont az ilyen gondolatok miatt kellene nagyon sokat és őszintén beszélgetnetek.

Az én párom is nem egyszer jött már pontosan ezzel a mondattal. De még jó hogy elmondta nekem, mert helyre tudtam tenni a dolgokat.

Tény hogy sokszor én is fáradt voltam és csak néztem magam elé. Azt is megértem hogy a másik fél ezt hajlamos magára venni. DE, én viszont egyáltalán nem éreztem soha ilyet, nem volt olyan gondolatom hogy ő a terhemre lenne.

Ha "miatta" adódott éppen sok tennivaló (pl. betegség miatt sokkal többet kellett a toppon lennem) azt sem így éltem meg. Sőt, örültem hogy a bajban is mellette tudok lenni, nem csak az örömben.

Az hogy ebben agyilag vagy testileg megfáradok néha... na bumm, ez legyen a legnagyobb baj. Az ember a társáért szivesen csinálja, és ezek a helyzetek is csak erősítik a kapcsolatot.

Szóval, beszélgessetek sokat, és ne feledkezzetek meg a sok rohanás mellett a kikapcsolódásról, közös programokról sem. Ezek nagyon fontosak!!! Akár csak egy séta, vagy egy vacsora egy hangulatos étteremben, mozi, színház, bármi amit szivesen csináltok.

2017. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"A munka miatt csak esténként birunk beszélgetni és néha mindketten fáradsagra hivatkozva elhalsszuk másnapra. " -a felnőtt élet már csak ilyen, bár ha jól értem, mér előtte is dolgoztatok, ami nem is volna csoda.

Ő támogat mindenben, az tök jó, akkor honnan a félelmed?

Vagy jobb volt a szüleiddel lakni?

2017. márc. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mig a szüleimnél laktunk nem kellett mással törödnük csak egymással és mintha nem törödött volna velem enyire mármint a háztartásé takaritás és sok mindenben besegit. Félek attol hogy egyszer csak változik és nem segit anyi mindenben és lehet pont akkor lenne rá szükségem. Anyira megtesz mindent hogy már szinte eröltetetnek érzem neha és mikor mondom neki azt mondja hogy ő szivesen segit, van mikor már idegesit ha elmosogat helyettem.
2017. márc. 1. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Dolgoztok. Fáradtak vagytok. Ilyen a felnőtt élet. Nem akarlak megbántani, de ne legyél ennyire önző! Nem biztos, hogy a barátodnak mindig van energiája meg idegzete végighallgatni a napi problémáidat. Nálunk is sokszor van olyan, hogy rossz kedvem van és nem tudjuk aznap megbeszélni, mert párom hazajön és beesik az ágyba. Megbeszéljük másnap. Kompromisszum kell a részedről is, mert így nem fog hosszútávon működni a kapcsolat.
2017. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most mi a problémád tulajdonképpen? Úgy látom, ha semmi, akkor is csinálsz magadnak.
2017. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A problémám az hogy néha idegesit az hogy túl sokat segit és én nem érzem magam nőnek vagyis érzem azt hogy bizonyos dolgok az én dolgaim lennének.Miota külön költöztunk sokat beszélgetünk de azt is ugy érzem hogy zavar mert hát kivel is beszélne hisz ketten vagyunk.
2017. márc. 6. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!