Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért nem akar összekoltözni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar összekoltözni?

Figyelt kérdés
Barátommal 23 évesek vagyunk, 3 éve együtt, mindketten 230000 körül keresünk. Gondolkodni kezdtem az összeköltözésen , de ő nem hajlandó lakáshitelt felvenni amit majd 20 évig fizetni kell, sem albérletbe költözni mivel szerinte felesleges kiadás. Az egyetlen megoldás amit javasolt az volt, hogy költözzek hozzájuk, a szüleihez (két háló-, egy fürdőszobás, egy konyhás és egy nappalis ház), amit én nem szeretnék-függetlenségre vágyom, nem a saját szüleimtől más szüleihez költözni. Szerintetek nem akar elszakadni a szüleitől vagy ennyire nem kecsegtető neki az összeköltözés?

2016. nov. 25. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Figyelj, lehet, hogy csak a függetlenségét nem akarja feladni!


Abban viszont van ráció, hogy nem akar több évig törleszteni. Éljetek egy darabig a szüleinél, közben nézzétek ki a lakást, gyűjtsetek annyi pénzt, hogy legalább a fele összeg összejöjjön, a felére meg vegyetek fel hitelt. 5-6 év hitelbe még nem rokkantak bele az emberek, főleg ha kedvező a törlesztő részlet.


Az élet kompromisszumból áll!

2016. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem is gyökérség lenne hitelt fizetgetni. Rendben most jól kerestek, és tíz év múlva? Igaza van a srácnak.

Albérlet jó ötlet lenne szerintem is, de az is igaz, hogy egyes városokban elrugaszkodottan drágák a lakások.

2016. nov. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Mert megfontolt, hitelt azért erős lenne felvenni, mert (még ha ez most idétlenül hangzik is) a kapcsolat valószínűleg nem tartana a hitel kifizetésének befejezéséig.

Az albérlet már nem lenne hülyeség, de abban van logika, hogy gazdaságilag sokkal költséghatékonyabb, ha nem kell még külön albérletet finanszírozni.

2016. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokan kezdenek önálló életet albérletben. Persze, ez bizonyos szempontból pénzkidobás, de ha még nem akar elköteleződni, akkor átmenetileg még mindig jobb, mint a szülőknél.
2016. nov. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
20 évre hitelt felvenni úgy, hogy abban sem lehetsz biztos, hogy 20 hónap múlva még egyáltalán meglesz-e ez a munkád...... háááát. Csak a hülye vesz fel hitelt ebben a gazdasági helyzetben. A barátod jobban előrelátó, ő látja mi a helyzet a mai világban. Nyilván nem kényelmes anyós-apósjelölttel összeköltözni, de kifizetődőbb, mint albiban lakni vagy hitelbe verni magatokat, aztán pár év múlva a kukából ebédelni, mert kiraktak az utcára.
2016. nov. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen igazad van, szülőknél összeköltözni nem egészséges senkinek!

A gond az, hogy ha eddig nem tudtatok félretenni annyit, hogy közös lakásba belevágjatok, akkor később sem fogtok.


A pasid nem spórolni akar, csak nem akar elköltözni anyuci mellől.

2016. nov. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5# csak a hülye vesz fel hitelt jelen gazdasági helyzetben??? Hol élsz te? Nem mindenki tud vagy akar a szüleivel élni. Jelenleg egy szobás albérletben lakunk, amennyit most fizetünk abból lakashitelre is futja ezért hamarosan költözünk. Szeretnénk gyereket is. Ahhoz minimum két szobás albérlet kéne ami mim. 100 e ft. Én inkább veszek fel hitelt és előbb utóbb lesz egy lakásom. Budapesten pedig pedig 6 midiért nem kapsz 2 szobás lakást mint vidéken. Lehet én ba.sztam el valamit de még nem sikerült féretennem 10 milliót....
2016. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Hogy a kérdése is válaszoljak hülye lennék olyan emberrel hitelt felvenni akivel egy napot nem laktam együtt. A ti kapcsolatotok még messze nem tart ott. Viszont a szülőkhöz se költöznék. Akár pénz kidobás akár nem, én albérletbe mennék először.
2016. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak még nem akar elköltözni otthonról, ha te odamész és nem válik be, semmit nem kell tennie.

Lehet az albi nem éri meg, viszont akkor kiderül hogy boldogultok, valahol el kell kezdeni, mi is onnan indultunk, felbecsülhetetlen a kettesben lét!

Szülőkhöz nem mennék, sose érezném otthon magam, mindig én lennék aki odament, akinek alkalmazkodnia kell. A barátodnak az élete egy cseppet se változik meg, ő otthon marad, erőfeszítést nem kell tennie... Az összeköltözés pont arra jó egy albiba hogy a hosszútávú dolgok akkor a derülnek ki ha mindketten új helyzetbe kerültök, még akkor lenne okés ha egyedül élne és oda mész, de így... Anyagilag se tudtok függetlenedni (én 3 hónapra kényszerültem az anyósomékhoz a kapcsolatunk első éveiben azért mondtam hogy sose éreztem otthon magam, pakolások, turkálás, közös helyiségek, hát mint kiderült a páromnak is bemondtak minden hónapban egy összeget, ő fizette a full rezsit, elszólta magát egyszer anyósom hogy 40az egész ház rezsije, tőle meg a rá eső rezsire ennyit kértek és tőlem is...) szóval én a külön albira szavazok. Hitelt csak később ha esetleg nagyon muszáj.

2016. nov. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én sem vagyok hitel párti, szeretnék még gyűjtögetni 2-3 évig lakásra. De nem szeretnék 25 évesen is szüleimmel lakni, ezért átmenetileg jó megoldás lenne az albi; nem szeretném, hogy az anyukája takarítsa a szobánkat és elénk tegye az ételt minden nap ahogy párommal is teszi mint valami ovissal
2016. nov. 25. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!