Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek a baratnommel?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek a baratnommel? Hogy segitsek neki?

Figyelt kérdés

A baratnomnek nagyon nehez gyerekkora volt, sokat vertek, alaztak, terrorizaltak a szulei. Az apja par honapja felbukkant, ami nagyon megviselte. Ahogy letette a telefont egy ora sirogorcs tort ra. 5 napon belul 3x kapott panikrohamot. Eloszor ejszaka. En is megremultem. Az odalalan fekudt gorcsbe randult testtel, es csak kapkodta a levegot, beszelni alig tudott. Azt mondta ul valaki a szeken, es mikor odanezett, felsikitott. Nem tudtam mi tortenik vele. 1 ora alatt mult el, aztan tudott beszelni. Annyira kiszaradt, meg leizzadt a sirastol, hogy megivott huzora egy liter vizet, majd mely alomba zuhant. Masnap megint ugyanez, csak ott mar eberebb voltam, es elmagyaraztam neki hogy ez nem valosag, ne feljen, beszeljen hozzam, lelegezzunk egyutt. Kisirta magat, megint 1 liter viz es alvas. Ma uton voltam hazafele munkabol, zokogva hivott fel napkozben hogy fel otthon egyedul, nem mert megmozdulni hol vagyok mar. Hazaertem, a kanapen fekudt egy pled alatt zokogva, meglatott, a karjaimba zuhant el kiajult. Most azota alszik. Meselte, hogy utoljara tinikoraban voltak panikrohamai, akkor segitett, hogy beszeltek hozza, magyaraztak neki a panik tenajatol teljesen fuggetlen dolgokrol, de ilyenkor olyan szinten fel. Mondta, hogy nyilvan nem ult ott senki a szeken, csak megijedt attol, hogy talan megis, es a panikroham kozben el is hitte es latta is, hogy ul itt valaki.


Az apja felbukkanasa hozta elo szerintetek is? Lerazta az apjat de nagyon pusztitast hagyott maga utan. Mit tegyek? Mondta hogy a pszichologus ugyanazt mondana, amit o is tud, jart evekig. Tudja kezelni, de most nagyon sokkolta az apja felbukkanasa.


2016. nov. 21. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Piszomókus kéne, de komoly, nem csak valami kókler.

Új környezet, csoki, stb.

2016. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Irhatnal tobb tisztelettel basszus.
2016. nov. 21. 18:54
 3/10 Költőnő? ***** válasza:
100%
Pedig igazán van, ha nyers is. A leírtak alapján ez már nem egyszerű pánikroham, hanem egy pszichózis. Nem vagyok híve a gyógyszereknek lelki eredetű problémák esetén, de ilyen tünetek mellett érdemes lenne egy gyógyszerrel egybekötött pszichoterápia.
2016. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Költőnő? ***** válasza:
Igaza van*
2016. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ne haragudj, elsiettem a hozzászólást, mert vártak.

Asszem, a csokinál ragadtál le. Nem hülyéskedésből írtam. Az ilyen állapotok legtöbbször összefüggnek a szerotoninszinttel, ami a kedélyállapottal függ össze. A csoki meg elősegíti a szervezetben a szerotoninszint emelkedést. Természetesen ez nem gyógymód, de rengetegszer van, hogy az emberek mikor kórosan "rossz passzban" vannak, akkor egy kis csoki megdob, segít, hogy kicsit hétköznapibb légy, és normálisabban tudj hozzáállni a gondjaidhoz, amikre immár valós, tartós megoldást kereshetsz.


Ehhez meg ajánlom figyelmetekbe az "emléksúly" kulcsszót (ne a pszichológustól kérdezd, mert fogalma nincs, mi az, vagy félrebeszél). Kicsit "alternatív" sokak szerint, de lényege az, hogy a fel nem dolgozott lelki sérelmeket segít a tudatalattidból kihozni, feldolgozni, végül megszabadulni tőlük, vagy átalakítani azt semleges élményekké. Kercselics Imre névre keress rá például, ő nagyon komoly szinten foglalkozik ilyesmikkel, és százakon, ezreken segített már (semmi gyógyszeres cucc). Asszem, Gödöllőn él jelenleg.

2016. nov. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jart pszichaterhez is, szedett gyogyszert, de kivolt a mellekhatasoktol. Almatlansagot, hallucinaciokat, alvasi benulast okoztak.


Utolso koszonom, utananezunk.

2016. nov. 21. 19:59
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

végre valaki, aki tényleg segíteni szeretne a kedvesének, nem csak lefogyni meg ilyen baromságok.


azt javasolnám, mint amit bármiféle krízisben. ölelés, simogatás, gyengéd szex, ha ilyenkor kis lenyugvás után érdekli még egyáltalán. bármiféle sikerélmény, munkában, hobbiban. mozgás, természetben mászkálni, menjetek sokfelé. babusgatás, puha, meleg cuccok, vígjátékok vagy éppen felzaklató filmek, horror.


valami más, mint általában. alkossatok valamit együtt, mondjuk photoshop, vagy szörföljetek együtt az interneten. gyógymódokról, zenékről, híres emberekről (akik példaképek lehetnek), művészekről, festményekről.


néha bármilyen dolog segít, ami eltereli a figyelmet, mint a takarítás és aztán a barátságos lakás öröme.


személy szerint mostanában a triphop nyugtat meg legjobban, próbáld ki, ha nem ismered. van szar része, ami olyasmi, mint a hiphop, de van olyan is, ami jazzes, lounge-os, ha érdekel, privátban keresek és ajánlok.

a másik az ambient. a klasszikust nem nagyon vágom, de van, akinek az nyugtató.


vagy ahogy írtam, az ellenkezője: túlhajtás. menjetek fallabdázni, bringázni, teniszezni, uszodába, termálfürdőbe. táncolni.


még régen olvastam, hogy mikor nagyon fel vagy zaklatva, segíthet, ha jó lassan és hangosan olvasol valamit. megpróbálhatod, hogy te olvasol neki olyat, ami szerinted kedves, kellemes, jó, vagy legalább őszinte. lehet, hogy találsz olyan sztorikat, amik sorstársaktól vannak, kiakad, sír, de vigasztalást talál benne.


szóval kedvesen, gyengéden, óvatosan, semmi esetre sem csernusosan :)


nincs csodabogyó, csodatevékenység, én is többnyire harcolok magammal, régebben a rosszulléteimmel is. azt vettem észre, hogy mindent be kell vetni, ami eszedbe jut, és nem okoz nagyobb bajt, mint ami volt.


peace és sok szerencsét!

2016. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Figyelemelterelő nyugtató dolognak jók lehetnek esetleg az ASMR videók. Nem mindenkinek jönnek be, de van, akit ellazít a monoton, ismétlődő hang/zaj, illetve vannak olyanok, amikben egyszerű, hétköznapi cselekedeteket csinálnak az előadók.

Nyilván a pánikrohamokra nem jelentenek megoldást, de az enyhébb stresszes hullámokban, ha épp nem tudsz vele lenni, esetleg segíthetnek - hasonlóan a semmiségeket csacsogó ismerősökhöz.

2016. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Most ami nagyon fontos lenne az az, hogy cserèljètek le a telefonszámát, hogy több ilyen ne fordulhasson elő!

A te szüleiddel milyen a kapcsolat? Nyilván az is benne van, hogy nincs családja és ha esetleg a Te szüleid szeretik, akkor azért mégiscsak érezheti úgy, hogy neki is vannak szülei (párom is az én szüleimet tekinti a saját szüleinek).


Az a baj, hogy amiket leírtál tünetek, nem sima pánikrohamok. Azért a hallucináció már egy elég durva probléma. Márpedig ha ennyire megviselte, akkor muszáj lenne elmennie. Kísérd el, ülj ott vele ha szeretné. Ami nagyon fontos, hogy legyèl türelmes, állj mellette! Próbáld meg kizökkenteni, vidd elvacsizni, kirándulni, vásárolni, sportoljatok együtt valamit, vagy csináljatok családi programot a Te szüleiddel! A csoki nagyon jó ötlet egyèbkènt. ;) nézzetek este közösen filmet, menjetek moziba, beszèlgessetek sokat! Az nem baj ha sír, talán neked is kibeszêlhetnè megint az egèszet.

2016. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi utolso! Halluciancioja a gyogyszertol lett, azert alltunk le vele.
2016. nov. 22. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!