Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tegyek, ha a párom nagyon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom nagyon kupis?

Figyelt kérdés

Együtt lakunk és sajnos elég sokat vitázunk amiatt, hogy ő nagyon kupis. Én elég szigorúan lettem nevelve, anyám már akkor is rámszólt, ha egy poharat kint hagytam az íróasztalomon, amiből 5 perce ittam, azért is mindig megszólt, ha nem ágyaztam be magam után, stb, és én így megszoktam hogy mindig rend vesz körül. A barátom viszont falun nőtt fel, az anyja mindent megcsinált kb helyette.


Ha kitakarítók, kb egy órán belül a párom ugyan olyan koszt csinál. Ha kivesz egy szelet kenyeret szétszórja a morzsákat. Tányéralátét nem tesz evéskor az asztalra, csak felhajtja a terítőt, a kávéját kiszórja és szétcsöpögteti, ha meg használ valami konyhai eszközt (pl kenyérpirító), akkor azt se teszi vissza a helyére, mert "annak a konyhában a helye". Ha elfogy az evőeszköz, akkor kiveszi a mosogatóból úgy, hogy el sem mossa és azzal eszik. Ha felbont egy levelet, akkor is széthagyja az asztalon, a borítékot nem dobja ki, hanem ott hagyja. Meg kb mindennel ezt csinálja.


Mit tudnék tenni, hogy kicsit jobban odafigyeljen a rendre?


2016. aug. 4. 16:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Bőrszerkó,korbács és légy nagyon szigorú!!!

Neveld meg,mert ráfér!

2016. aug. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a mosogatós egy picit undorító volt. :( Én a helyedbe azt verném szét a fején, amit nem tesz el, nem csinál meg.
2016. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na én ilyenkor mondom, hogy hagyd ott.

Én, a nyugalom szobra vagyok, de ha ilyenekért bactatnának állandóan, tuti megunnám és lépnék. Ez csak mérgesedik tovább.

2016. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szépen kérném és nem parancsolva! És nem pkolnák el helyedbe seddmmit. Majd észreveszi két hét után. Csak az a baj hogy ez neked nem menne mert rendmániás vagy. Lazíts egy kicsit!
2016. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokat nem fog változni, ezt tapasztalatból mondom.

El kell döntsd mit/kit szeretsz jobban, a rendet és tisztasàgot vagy a párod.

Megszoksz vagy megszöksz.

Illetve még egy ötlet: állj elő azzal, hogy fogadhatnàtok egy takarítót. ( ami bizony nem olcsó) , kérdezd meg, hogy fizetné-e, mert te így nem èrzed jól magad és a kupit,koszt nem szeretnéd utàna felpucolászni.

2016. aug. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csinálj még nagyobb kupit! De olyat hogy lépni se tudjatok és aztán kérdezd meg hogy mivel ez lesz ha nem takarít megfelel-e majd a későbbiekben neki ez az állapot? Aztán te fel ne szedd légy nagyon türelmes! Ülj be a kupiba meg büdösíts be a lakásba! Kulcsszó Nyugalom és türelem!
2016. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom ha ez zavar és nem fogsz tudni hozzászokni, akkor jobb ha most elhagyod. Mert megváltozni nem fog. 99,9%
2016. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én azt nem értem, annak, hogy falun nőtt fel, mi köze van ahhoz, hogy kupis? :D

egyébként nehéz kérdés. szerintem ezek nem rendmániás kérések a részedről, én sem vagyok az, de mocsokban nem szeretek élni. a barátomnak is vannak hasonló kupis hajlamai, valószínűleg egyébként nem rosszindulatból csinálja, hanem egész egyszerűen tényleg nem érdekli. de ha megkérem rá, hogy csináljon meg valamit, akkor megcsinálja. talán egy ideig még oda is figyel rá. szóval nálam ez vált be. nem csinálom meg helyette, hanem mondom neki, hogy én így nem érzem jól magam és csinálja meg. mondjuk ez is fárasztó, de azt nem tartom jó megoldásnak, ha folyamatosan egy ember takarít a másik után.

2016. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Hát annyi köze van, hogy falun nőtt fel, hogy ott is olyan kupi van, mint egy disznóólban. Az érkezőasztalon semmi terítő, állnak rajta a morzsahegyek, a legyek tömegszám járkálnak rajta, stb. Az ablakok évek óta nincsenek letakarítva, se a függönyök. Az cicáknak a házban nincs tálkájuk, hanem a földre van szórva a macskatáp és onnan esznek, közben szórják szanaszét... Meg ilyen apróságok...

2016. aug. 5. 12:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehát ez nem a falutól függ, hanem a családtól. Ha valaki így nő fel, akkor neki ez a normális.
2016. aug. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!