Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy oldjátok meg, ha együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy oldjátok meg, ha együtt alszotok, de a munkába indulás miatt egyikőtök korábban kel?

Figyelt kérdés

Még nem élünk együtt, de sokszor alszunk egymásnál. Nekem durván nagy az alvásigényem, legkésőbb 10kor már ágyban vagyok, de sokszor még korábban. Párom jóval később fekszik (tehát kb minden alkalommal egyedül alszom el, mert ő még számítógépezik), és mivel távolabb van a munkahelye, és korábban is kezd, kb másfél órával korábban kel, mint én. És én ezt nagyon rosszul viselem, utálok felébredni az ébresztőjére (ha az enyém csörög, szinte azonnal lenyomom, ´ő pedig csak kb fél perc után), de még ha arra nem is ébrednék fel, kicsi a lakás, nem tud úgy készülődni reggel, hogy ne ébredjek fel rá. Egy ideig nem tudtam, mitő vagyok nyűgös, aztán elkezdtem hétköznapokon otthon aludni, egyedül. Azóta jobban elszom, sokkal kipihentebb vagyok, jobb kedvem van.

Aki hasonló helyzetben van/volt, mit javasol?


2016. márc. 9. 13:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére nincs ilyen probléma, mert mindketten képesek lennénk átaludni a 3. világháborút is. Viszont hasonló jellegű kérdésnél sok edzett házaspár írta, hogy ilyen esetben akár külön szobában is alszanak, hogy ne zavarják egymást, ha az egyiknek korábban kell kelnie.
2016. márc. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Simán kibírható.

Az utóbbi időben suli mellett volt hogy munka miatt 22/23 óra körül estem haza, párom meg másnap délelőttös volt, tehát 3-kor ébresztő. Felkelek, megcsinálom neki az elvinni valót, megvárom míg elmegy, visszafekszek. Vagy elalszom vagy nem, 6-kor úgyis felkelek. Nem volt probléma.

Amúgy ha ennyire aluszékony vagy, érdemes lenne utána járni hogy mitől, lehet hogy valami vitaminhiányod van - vagy szimplán ehhez szokott a szervezeted - én sose alhattam hétvégén se 7-8nál nagyon tovább, de a megszokás miatt már 5:30kor fent voltam.

Javaslat: aludj rövidebbeket napközben. Ezen nem kell fennakadni, ha te is dolgozni fogsz és együtt éltek, ez az egyike azok közül, amikhez hozzá kell szoknod :)

2016. márc. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat, nem is szamítottam ennyire!

Persze, egyfajta megoldás az is, ha mindketten otthon alszunk, és ez most jól is működik, de azért hosszú távon az a terv, hogy összeköltözünk. Meg most is örülne a párom, ha többet aludnék nála.

Nem gondolom, hogy annyira sokat alszok, illetve mindig is szerettem aludni. 10kor lefekszek, még elég sokáig fordolódok, jár az anyam az aznap történteken, a következő napon, és fél 8kor kelek. 9,5 órát töltök ágyban, ebből kb 8at alszok. Sztem inkább az a kevés, hogy a párom éjfélkor fekszik, és 6kor kel.

A külön szoba perpill nem megoldható, mert mindketten 1 szobás lakásban lakunk.

Valaki írta azt is, hogy aludjak napközben, meg majd ha én is dolgozok.. Dolgozok, csak később kezdek, mint a párom, este 6ig, ha nem tovább. Szóval nem közben nincs alkalmam aludni, de nem szeretek, hétvégén se, metr akkor este nem tudok elaludni.

2016. márc. 9. 15:45
 14/19 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyet:


[link]


Nekem van, szerintem zseniális találmány, mivel én a saját ébresztőmre is mindig utáltam felkelni, hiába állítottam be a legkellemesebb komolyzenét, akkor sem. Ez pedig rezgéssel ébreszt (ráadásul "okosan", tehát a beállított, hogy időhöz közeledve fokozatosan ébresztgessen fel), pici szerkezet tehát nem zavaró alvás közben is hordani, az ébresztésen kívül pedig van még más hasznos funkciója is - hívásjelzés, alvásminőség elemzés, stb.

2016. márc. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mármint neki vegyél MiBand-et, úgy értettem :)
2016. márc. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi házunk is kicsi, csak 1 szobánk van, de nincs ilyen gondunk. A párod legyen rád tekintettel és menjen ki a szobából, és odakint öltözködjön. Készítsen ki mindent magának, ne reggel kutakodjon. Konyhátok csak van, ha 2 szoba nincs is. Öltözzön ott.

Mikor összejöttünk, a férjemnek is olyan ébresztője volt, hogy majd szívrohamot kaptam tőle, felriadtam a legmélyebb álmomból is rá. Megkértem, és lecserélte másikra. Arra nem ébredek fel, akkor sem, ha nem nyomja ki azonnal.

Amúgy 3,5 órával kel előbb munkába mint én. Mi elköszönünk reggel, simán visszaalszom utána.

Hétvégén is legkésőbb 9-kor már kukorékol, de inkább előbb. Én 1 óránál előbb sosem kelek fel. A gépet fülhallgatóval használja, nem hallok semmit belőle, pedig filmeket, sorozatokat néz.

Az egyetlen amire felébredek, és akkor morgok is egy sort, az a tüsszentése. Képtelen halkan csinálni, mindig ordít hozzá. Na ez zavar, de igazából ki is használom az alkalmat egy egy pisire ilyenkor, aztán visszafekszem. Szóval ez se nagy tragédia.

Vannak olyan időszakai is amikor horkol 1-2 hétig. Aztán meg hetekig nem. De erről nem is tehet. Ilyenkor élmény úgy munkába menni, hogy semmit nem aludtam...de ez szerencsére csak néha fordul elő.

2016. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nálunk általában együtt kelünk, aki nem siet, az segít a másiknak, esetleg reggel úgy visszük le a kutyát, hogy én már melóba megyek, ők meg elkísérnek egy darabon, vagy fordítva. Aztán aki otthon maradt, elindítja a napot: megeteti az állatokat, összepakol a reggeli készülődés után, ha sok ideje van,akkor tanul, otthonról intézi az ügyeket, én néha előre főzök, ő próbál. Amíg lehet, igyekszünk együtt tartani a bioritmusunk, amúgy is egyterű a lakás, szóval ha valaki lefekszik, akkor a másik is igyekszik alkalmazkodni hozzá. Néha persze nem megy, olyankor marad a lábujjhegyen járás, megaz, hogy mindketten igyekszünk a legjobbat tenni a másiknak.
2016. márc. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én régebben mindig éjfél után aludtam el, amióta együtt élünk meg 9 kor bújunk közösen az ágyba. Ezért általában 5 előtt már felébredek, ő meg mélyen alszik, és én keltem 6 körül.

Te az ágyban forgolódsz, ő meg ül a gépénél... nekem ez felfoghatatlan.

2016. márc. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

En bagoly vagyok, most is latod, hajnal 2 van, 8kor kelek, utazok vissza alberletembe, masik varos, itt dolgozom. Nekem egyedul elve es kotwtlen munkaidovel a reggel 4es legekves es fel1es keles optimalis. Amikir naratommal elkeztdunk egyutt aludni, o lefekudt ejfelkor, en 2ig hoztabujva olvsstam a telefonomon (konyvet mert azt csak lapozni kell, eleg vhol a azelen megbokni), reggel felebredtem ra 7kor, egy ora alatt visszaaludzam es 10 korul morcosan keltem. Most ugy fexem le h reggel fel tudjak vele kelni. 90% egyutt megyunk aludni es egyutt kelunk. En tovabb fetrengek este es nehezebben kelek fel. Viszont cserebe h en igazodok hozza, minden reggel agyba kapom a kavet es kb 15 perccel tovabb aludhatok.


Koliban meg a fsznak volt kedve a szobatarshoz igazodni.. fuldugo es addig aludt mindenki ameddig akart. Nem csapkodtuk az ajtot es a fenyre figyeltunk, h ne egjen az osszes lampa ha a masik alszik.


Neked kb azt tudom tanacsolni h fekudj le ugy h vele egyutt tudj felkelni. Akar meg 2 oraval korabban. Kell hozta 2-3 het az igaz, de meg fogod szokni h amit addig este csinaltal azt reggel intezed.


Viszont igy nalatok kiesik egyutt toltott ido. De az gondolom akkor is kiesik ha otthon alszol.


A masik h tanulj meg elaludni fel oran belul. En is szeretek gondolkodgatni elalvas elott, nem cserelnem el azonnal elalvasra de MASFEL ora?


Ezt lehet tanulni. Keress ra, konolyan. De roviden:

Meg kell ertetned a tudatalattiddal h akkor lehet aludni es kesz. Ha nem hasznalja ki az idokeretet, igy jart. Figyelmeztetes: par hetig extra nyugos leszel.

Minden nap (amig tanulod, hetvegen is) ugyanakkor kelj, igy konnyebb. Lehet valtva is, de igy konnyebb. Ha a realis alvasigenyed 8 ora es fel ira alatt akarsz tudni elalzdni es mindjuk 6kor kel a parod akkor pontosan fel10kor kell lefekudnod. Es 6kor KELJ FEL. Kerd meg a parodat h beszeltessen, nyuzzon reggel. Kv allitolag rontja a folyamatot de nekem azzal is ment. Lenyeg, hogy nem aludhatsz vissza, incs delutani szundi stb. Ha annyira kimerulsz h kirabban fekszel le azt csak akkor engedheted meg magadnak ha tenyleg elalszol. Ha este 8 ora van es mar 20 perce forgolodsz az agyban akkor KELJ FEL. Fel10kor ujra lefekudhetsz. Ezzel a modszerrel el lehet jutni odaig is h leteszed a fejed es alszol. De neked eleg ha fel oran belul alszol. Azt a max egy honap nyuglodest megeri, napi egy oraval zobb szabadido es megfizethetetlenul kevesebb frusztraltsag.

2016. márc. 29. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!