Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Elmondanátok a párotoknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondanátok a párotoknak ezt, a helyemben?

Figyelt kérdés

Évek óta különböző pszichés zavarokkal küszködöm. A barátommal egy éve járok, volt más szerencséje látni rosszabb napokon. Ő nem nagyon érti meg a helyzetem, szerinte, butaság az, hogy beteg vagyok. Nem is igazán érti, hogy egyre több tünetemnek pont ő a kiváltója.

Az orvosom az a típus, aki utolsó utáni lehetőségnek ír fel gyógyszert, ma megtörtént.

Tanácstalan vagyok, ha szólok róla, megint le fog hordani, hogy mekkora pénzkidobás, meg amúgy is csak "normálisnak kéne lennem", ha nem mondom el, akkor pedig hazudnom kell neki a gyógyszerről, illetve, mivel összeköltöztünk, úgyis rá fog jönni, hogy szedek valamit.


2015. szept. 10. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a párod nem fogadja el a pszichés problémáidat akkor menjen a levesbe,pláne ha miatta vannak ezek a bajok,gobdolom uralkodik rajtad,parancsolgat!

Egy megértő társ mellett lehet gyógyszerre se lenne szükséged!!!

2015. szept. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

párod idióta ennyi.

minek vagy vele, ha nem ért meg?

2015. szept. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ő nem nagyon érti meg a helyzetem, szerinte, butaság az, hogy beteg vagyok. Nem is igazán érti, hogy egyre több tünetemnek pont ő a kiváltója."


Komolyan, a fentiek tukreben miert vagy meg vele??

2015. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztaltból mondom, hogy a pszichés problémák elfogadó kapcsolatban gyógyulnak (pláne ha mellette még terápiázol is - nem csak gyógyszert szedsz, mert az csak tüneti kezelés).

Egy olyan kapcsolatban, amiben nem vagy elfogadva, csak romlik az állapotod. Ha összeköltöztök, még inkább... szóval döntsd el, hogy megéri-e ez neked...

2015. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azon kívül, hogy ti nem lennétek vele, elmondanátok vagy sem?
2015. szept. 10. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ember neked nem társad, a vele való kapcsolatod egy zsákutca.

Teljesen mindegy, mit csinálsz, titkolózol, vagy elmondod neki, akkor sem lesz soha a partnered.

2015. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én elmondanám. Inkább hordjon le, az az ő sara, de hazudni én nem lennék hajlandó, az már az én felelősségem.


És miközben elmondanám, természetesen a reakciójának függvényében szakítanék. Az is lehet, hogy pont ez lesz az a pont, amikor rájön, ezt nem csak bemagyarázod magadnak és nem csak úgy hisztizel, hanem tényleg problémád van.

2015. szept. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Utolsó! Teljesen igaza van. :)
2015. szept. 10. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Elmondanám. Ha leszidna, hogy ez pénzkidobás, akkor megkérdezném magamtól, hogy vajon mennyire szeret engem ez az ember, mennyire vagyok fontos neki, ha a pénzt fontosabbnak tartja a gyógyulásomnál.

Ez az "amúgy csak normálisnak kéne lenni" pont olyan dolog, mintha azt mondanád neki, ha például lázas, hogy ne szedjen lázcsillapítót, az kidobott pénz, egyszerűen csak láztalannak kéne lennie. Ugye mekkora butaság? Hiszen pont azért kell a lázcsillapító, mert nem láztalan.

Ha fontos neked ez a férfi, és látsz még esélyt az együttélésetekre, akkor egyszer kérd meg őt, hogy kísérjen el a rendelésre, és kérd meg az orvosodat, hogy egy pár szóval világosítsa fel a zavaraid természetéről, arról, hogy ennek leküzdése komoly erőfeszítést igényel mindenki részéről, és nem csupán szeszélyből vagy beteg.

2015. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 omba ***** válasza:

Elmondanám, - de ahogy írsz róla úgyse érti.

Az orvosod legalább érti, mi a helyzet, de hát mindig arról van szó, hogy az okot kell megszüntetni, nem a következményt kezelni, nem?

Az okok egyike meg ez a tapló, akivel élsz.

2015. szept. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!