Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elmondanátok ezt a párotoknak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondanátok ezt a párotoknak? Vagy mert nem történt semmi, nem feltétlenül kell tudnia ilyesmiről?

Figyelt kérdés

Az előzmény az, hogy sokszor voltak kisebb nagyobb problémáink a kapcsolatunkban, de sosem tudtunk egymás nélkül meglenni. És azt is hozzáteszem, hogy egy kicsit féltékeny típus. Még a nyáron kikerült külföldre dolgozni, ahonnan kéthetente jön csak haza pár napra, így a sulim miatt én itt maradtam itthon.

Megbeszéltük, hogy elmehetek egyedül egy fesztiválra nyáron, ami nincs messze a lakhelyemtől, így minden nap otthon aludtam, csak délután mentem át koncertekre. Ott megismerkedtem egy sráccal, akivel egész jól elbeszélgettünk. A legtöbbször vele mászkáltam ide-oda, koncertről koncertre, meg kajálni, ilyesmi,amíg nem jött pár másik ismerősöm, mert akkor velük voltam. Ezt idáig nagyjából tudja is a barátom, mert elmondtam neki. Ezzel nem is volt gond.

Viszont amit nem mondta el, hogy a fesztivál közepe körül elkezdett nagyon dicsérgetni a srác, ami persze nekem tök jól esett, mert az én párom ezt akkortájt nagyon elhanyagolta. Aztán egyre "messzebb' merészkedett, amíg a végére utalásokat tett arra, hogy szívesen fogadna a sátrába éjszakára. De természetesen visszautasítottam. És a következő néhány alkalommal is visszautasítottam, és kértem, hogy ne ajánlgasson ilyeneket, mert tudja, hogy vagy barátom akit nagyon szeretek. A végére viszont kicsit berúgtam, és kiszaladt a számon egy olyan mondat, hogy "bárcsak ne lenne lelkiismeretem, vagy kicsit én is gerinctelen tudnék lenni." Viszont továbbra sem történt semmi. Megmondom őszintén, hogy még ez a mondat miatt is nagyon szégyenlem magam... Néha még tett apróbb megjegyzéseket, de elengedtem a fülem mellett, inkább jól akartam érezni magam, mintsemhogy lelkiismeret furdalásom legyen később, és fájdalmat okozzak akárkinek. Borzasztó lelkiismeretes vagyok, és a legkisebb dolgon is hónapokig emésztem magam, így van ez most ezzel is. Nyár elején történt, de nem hagy nyugodni, hogy tényleg szörnyű dolgot tettem, vagy inkább mondtam..

A hét vége felé kevesebbet találkoztunk a sráccal, de a legutolsó koncert után elköszönésképp, (mert a nyomulástól eltekintve jó társaság volt) megöleltem, és eljöttem a nagybátyámmal haza.


Tényleg undorító dolgot tettem? Mit gondoltok erről?

Köszi... L20


2015. jan. 31. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább amit éreztél, azok fájnának nekem barátod helyébe nem tetteid.
2015. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el, nem csaltad meg és ez a fontos. Ha elmondanád csak feleslegesen kavarnád fel a dolgokat.
2015. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 kendrazoltan ***** válasza:
Sajnos ez egy nehéz dolog, mert ugye - ha minden jól megy - akkor párod a közös jövőtök előremozdítása miatt vállalt külföldi munkát, tehát közös az érdek. Viszont hosszabb távon egyszerűen kevés az, ha az ember nem érzi folyamatosan a párja jelenlétét...ez amolyan "van párom, de mégsincs" helyzet, főleg a te korodban, amikor az embert sorra érik a legkülönfélébb benyomások a nagyvilágból...ha nem találkoztok többet, sajnos azt kell mondjam, hogy nem fog köztetek működni a dolog (hosszabb távon). Az embert ideig-óráig visszatartja a szerelem és a lelkiismeret, de ha ez így megy tovább, akkor eljön az a pont, amikor átadod magad az aktuális élethelyzetnek. Persze utólag megbánod majd, de amit az ember megtesz, azt már nem lehet visszacsinálni. Nyilván más egy ilyen helyzet 20 év házasság után, de te még túl fiatal vagy ahhoz, hogy egy megingathatatlan alapokon fekvő kapcsolattal rendelkezz és ezt te is tudod...és ugyebár ott van a párod is, aki ugyanezen megy keresztül (jó esetben)...beszéljetek erről minél előbb, mert egy fiatal, ambiciózus ember, legyen az férfi vagy nő, nem arra vágyik, hogy egyedül élje meg az élményeit, hanem arra, hogy valakivel párban...
2015. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kéne elmondani. Szégyeld magad csöndben.
2015. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hülyeség az egész,ne legyen lelkiismeretfurdalásod,nem csináltál semmit !
2015. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha minden jól megy, idén ősszel, vagy nyár végén már kiköltözök hozzá én is, csak mivel barátaim sem nagyon vannak, akikkel ilyenről tudnék beszélni, nem tudom mégis kivel osszam meg a szorongásom okát. Viszont szükségem van arra, hogy emberek véleményt mondjanak a dologról, ezért kérdeztem itt. Hogy megtudjam, hogy tényleg én tenném tönkre az egészet, nem érdemlek ilyen kapcsolatot, ahol töri értem magát valaki ilyen életváltoztatásokkal, mint a külföldi munka, vagy megerősíthető ez a kapcsolat még, ha végre sikerül összeköltöznünk?
2015. jan. 31. 15:02
 7/8 kendrazoltan ***** válasza:

#4-esnek:


Igazából sajnos nem értek egyet veled, mert ha erről nem beszélnek, akkor pontról-pontra az fog történni, amit írtam feljebb. Azzal, ha elmondja, könnyít a saját lelkén is, továbbá alátámasztja a párjának azt, hogy ez egy valós probléma, ami - véleményem szerint - a fiút is nyomasztja, még akkor is, ha benne nem feltétlenül tudatosult...

2015. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kendrazoltan ***** válasza:
És nyilván nem arról beszélek, hogy valami megbocsáthatatlant tettél, mert valóban nem tettél semmit...de ahogy telik az idő, egyre közelebb kerülsz majd a tettlegességhez, márpedig a problémákat sokkal kifizetődőbb csírájában elfojtani. Olyan ez, mint a betegség...sokkal könnyebb megelőzni, mint meggyógyítani...
2015. jan. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!