Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Összejönnétek valakivel csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összejönnétek valakivel csak azért, mert tudnátok, hogy vele jól jártok?

Figyelt kérdés

Meg lehet erőszakolni a szerelmet, a vonzalmat? Van valaki, aki évekig szerelmes volt belém de én nem viszonoztam, más volt a fontos tizen-huszon évesen. Mindketten meg is házasodtunk, de a sors úgy hozta, hogy mindketten el is váltunk.

A mai napig tartjuk a kapcsolatot, és úgy érzem, az ő érzéseit vissza tudná hozni irányomban, nekem kell meghoznom a döntést.

Őt nagyon szeretem, de nem szerelemmel... Vajon tudnám szeretni szerelemmel is? Vágjak bele azzal a reménnyel, hogy majd vonzódom hozzá? Vagy csupán azért, mert tudom, ő - az eszemmel - az igazi, éljem le vele a hátralévő életem?

Vagy keresgéljek a nagyvilágban, majdcsak eljön a szerelem? (hozzáteszem van egy viszonyom vkivel, vele ismeretlenül is jöttek az érzések, de nem lesz hosszú távú sztem)

Én 34 éves (nő), ő 35 éves, fiatalok még az újrakezdéshez...

Mit gondoltok?



2015. szept. 8. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vonzódunk egymáshoz, nem járnék jól vele.
2015. szept. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értettem, hogy "jól járnék vele", hogy tisztel, szeret, megbízható, ismerjük és szeretjük egymást, a családjuk is szeret és őt is az én családom, ideális férj lenne - csak számomra jelenleg vonzalom nélkül.
2015. szept. 8. 12:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokan élnek megalkuvó kapcsolatban, de hosszú távon nem tesz boldoggá senkit. Mindig ott a hiányérzet, aztán meg ha jön valaki közben mégis, aki pont a tökéletes, akkor minden borul.
2015. szept. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De a szerelem úgyis elmúlik, nem? Nem fontosabb bizonyos kor (ok, még "fiatal" vagyok), gyerek után a biztonság, mint az érzelmek, amelyek amúgy is változnak?
2015. szept. 8. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre lehet úgy fog tűnni, hogy ez nem ide kapcsolódik, de kérlek olvasd el az alábbi kérdéshez írt válaszom, mert de (az utolsó válaszoló vagyok én, a 15-ös).


http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarske..



Az arra adott válaszomat még azzal egészíteném ki, hogy az eszemmel én is úgy vélem, hogy vele jól járnék. Viszont, ha össze is jönnék vele, én nem tudom megjátszani magam, így előbb-utóbb ő is érezné, hogy valami nincs rendben a kapcsolatunkban (pl. ha nem lenne muszáj nem bújnék hozzá, kevés szex, csók ritkán). Ez egyikőnknek sem lenne jó. Ráadásul elvenném tőle a lehetőséget, hogy ismerkedjen és megismerjen olyan nőt, aki testileg-lelkileg egyaránt "olvadozik tőle". Én is szeretem ezt a fiú barátomat, de egyáltalán nem ÚGY.És egyetértek azzal a hozzászólóval, hogy ha meg találnék mást, akivel kapcsolatban már nincs hiányérzetem, borulna minden. Szóval így nem jönnék össze senkivel.

2015. szept. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Anyai nagyapám az akkori barátnőjét nagymamám miatt hagyta el, akivel együtt öregedtek meg, nem múlt el a szerelem, mert az nem a rózsaszín köd, az valami nagyon mély, nagyon más érzés, megmaradt egész életükben. Most is élnek még, csak nagyapám rohamosan épül le, nem tudjuk, meddig húzza még.
2015. szept. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, fiú BARÁT-ról van szó, csak az ő részéről voltak mások az érzelmek. Valamelyik nap találkoztunk, még akkor is megjegyezte, hány évig volt szerelemes belém...

Az örök szerelem szerintem csak keveseknek adatik meg, főleg a mai világban. Kár lenne azt hajszolni, mert csak azt venném észre, hogy elteltek az évek, én mégis egyedül... (ezért is gondolkoztam el azon, hogy lépek felé, mert azt viszont érzem vele kapcsolatban, hogy stabil, tiszteleten alapuló, szeretetteljes kapcsolatunk lenne).

Értem a hozzászólásokat és ezekkel is egyetértek maximálisan! Ezért a dilemma :)

2015. szept. 8. 12:57
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Persze, a szerelem úgyis elmúlik..de nem mindegy hogyan.

A kapcsolatok azért élik túl a hosszú hosszú éveket, mert a szerelmük egy olyan összetartozássá alakult át, ami sokkal több mint a puszta szeretet.


Idővel, ha romlik a kapcsolatotok, akkor titeket nem fog összetartani semmi.. Szerelem sosem volt, nincs meg az ok, amiért el akarod viselni azokat a hülyeségeit, amik egyre jobban zavarnak. Kevésbé leszel toleráns, kevésbé tudsz vele lenni.


Tehát nagyon nem mindegy, hogy egy kapcsolat hogy indul.


Nem 60 éves vagy, aki egy szerelemmel teli teljes élet után, az elhunyt férje után, társat keres magának. Az is egy teljesen más dolog.


Ti fiatalok vagytok, mindketten megérdemlitek a boldogságot és hosszú távon nem lennétek azok.

A szerelem pedig nem fog megérkezni az ő irányába.. Ha eddig sem érkezett soha, ezután sem fog.

2015. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó esetben nem a szerelem múlik el, csak a rózsaszín köd, amíg ezt nem így látod, nem is voltál szerelmes még. :-)

Én nem alkuszom meg, akkor már több pasihoz is hozzámehettem volna, de már elvált lennék vagy boldogtalan.

2015. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Fish1 ***** válasza:
100%
Szerelem nélkül biztos, hogy nem. Szerintem nincs értelme, mert úgyis kiderül, a pasi sem hülye, érezni fogja, hogy valami nem az igazi. Ezen kívül nemcsak neki okoznál fájdalmat és csapnád be, hanem neked is rossz lenne. Rossz érzésekre pedig semmilyen kapcsolatot nem lehet építeni.
2015. szept. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!