Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Az ilyen mélyről eredeő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ilyen mélyről eredeő suttyóságon lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve vagyok együtt a barátnőmmel, alapvetően minden tökéletesnek mondható a kapcsolatunkban, nyilván kisebb-nagyobb hibákkal, amikkel mindenki boldogan együtt tud élni...és jön a DE

Van egy nagy probléma ami miatt félek magasabb szintre emelni a kapcsolatunkat.

Nekem a feleségem első látásra szerelem volt, az ismerkedésünkre és a kezdei időszakra boldogan emlékszem vissza.


Előzmény:

A szülei elváltak, de még utána is együtt éltek egy pár évig, és az apja a válás után is reménykedett benne, hogy újra jó lehet a kapcsolatuk.Az anyja ezt kihasználja, mostanra a második férjével él, akivel szintén válófélben van, de folyamatosan más férfiak járnak hozzá, a barátnőm apja anyagilag támogatja a nőt, mindent megad neki abban bízva hogy majd egyszer visszamegy hozzá (soha nem fog)

Találkozgatnak, a barátőm is azt szeretné ha újra összejönnének, ebédre mindkettőt meghívja hozzánk, van hogy az anyja az apjánál alszik pár napig, aztán meg megy a másik fickóhoz aki épp van, aztán megint vissza a faterhoz.


Minden alkalommal összevesznek, ordibálnak egymással, az anyjának a lételeme az ordibálás, kötekedés, imádja.

Bármit mondhat, bármit tehet a barátnőm apja úgyis elnézi, szemethuny, mert folyamatosan táplálva van a remény.

Mondta hogy már gyerekkorában is folyamatosan ordibáltak egymással mikor még nem váltak el.

De ezt úgy képzeljétek el, hogy ordibálás, dögölj meg, soha többé nem fogsz látni, majd 5 perc múlva: akkor holnap bevásároljak neked?

És újra kedvesek egymással 20 percig, 1 órán át, fél napon át, mikor hogy.Aztán kezdődik megint.


Na és a probléma, hogy sokszor a barátnőm is a semmiből generál egy vitát, és egy az egybe az anyját látom benne, ahogy ordibál mint a fába szorult féreg, zeng tőle ház, az utca, ocsmány tuskó módjára beszél.

Az én vitakultúrám az az hogy csitítom, és nyugodtan reagálok rá, de ettől csak idegesebb (én nem vagyok hajlandó ordibálni, kellemetlen, primitív dolognak tartom)

Aztán meg jön, hogy jaj baba, úgy szeretlek, ne veszekedjünk stb...és hiába mondom hogy én nem az apja vagyok, hogy puszizkodok vele 5 perc múlva meg így úgy szerelmem.

Ezt látta, ebben nőtt fel, ez a természetes neki.

Pedig mindig mondja hogy nem akar olyan lenni mint a szülei, de mégis újra és újra ilyen.


Nekem alkoholista az apám amióta az eszemet tudom, és nekem ő a példaképem hogy milyen nem akarok sohasem lenni. Ehhez tartom is magam, és ez az elvem.

Eleinte bíztam benne hogy a barátnőmnek is ez az elve a saját szülei viselkedésével kapcsolatban, de ő inkább felveszi azt.


Tudom, hogy nagyon szeretné/várja hogy megkérjem a kezét, de 3 naponta van egy ilyen ordibálós, primitív műsorszám, és mostanra nagyon meguntam.

Nincs senkim, nem vágyok más nőre, szeretem őt, de ezzel soha nem fogok tudni együtt élni.

Jelenleg az az állás, hogy ő arról álmodozik, hogy nyáron lagzi, én meg azon töprengek, hogy ennek most kell végetvetni.

Mindzet tudja, mondtam neki, hogy amíg nem tudja elhagyni ezt a stílust addig nemhogy esküvő nem lesz, de el is fognak válni útjaink.

Viszont szerintem ez képtelen felfogni mert az anyját se hagyták ott soha, azt érzem hogy neki ez a "normális" és nem látja nem érzi át, hogy én nem olyan férfi vagyok mint az apja, én utána letiltom mindenhonnét, látni sem akarom, soha nem fogom többé keresni.

Ő meg talán úgy van vele, hogy ha mégis szakítanék vele, akkor majd tartjuk a kapcsolatot úgy mint a szülei...vagy nem tudom.


Ez csak akarat kérdése lenne, vagy ez annyira mélyről ered, annyira benne van akár gyerekkori sérülésként, hogy soha nem fogja tudni levetkőzni?


Ezt leszámítva egy nagyon kedves, szorgalmas lány, és annyira sajnálom mert azt gondolom ez a szülei hibája, és ez egy lelkisérülés az életében, és nem tudja feldolgozni, és ha szakítok vele kb ennek az áldozata, mindamellett, hogy én is elveszítem a tökéletes(nek hitt) nőt. (aki amúgy tökéletes lenne ezt leszámítva, és tényleg csak ez az egy hibája van a szememben, de ez akkora hiba, hogy nem tudom elviselni)


tegnapelőtt 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Ez nagyon hosszú volt, bocs. Máskor a lényeget írd le, mert ember nem lesz aki ezen átverekszi magát, ráadásul sok a fölösleges infó.


Változni nem fog, ezt hozza otthonról. Nem tudod megváltoztatni. Még gyereketek sincs, akkor aztán pláne kész lenne idegileg. Gondold át, de szerintem szétmarnátok egymást.

tegnapelőtt 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akinek gondot okoz ennyi szöveg olvasása, az inkább ne válaszoljon.

Mit csinál az ilyen ha meglát egy könyvet?

Ill. ha már felvetetted mi a felesleges info?

Nem akarom, hogy válaszként még 8 kérdés legyen feltéve.

tegnapelőtt 18:34
 3/15 A kérdező kommentje:

Bocs, amúgy egyszer feleségemként említem, nem tudom miért.

Nem az.

tegnapelőtt 18:35
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Bakker sz.rd már le.
tegnapelőtt 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

sémakémia igy hivják

sématerápia javasolt a kedves hölgynek

tegnapelőtt 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Egyetlen egy dolgot nem tisztáztál, ami kardinális: Ő akar változtatni? Tesz érte valamit?


Belülről. Mert szégyenli, erősen? Ő is suttyóságnak tartja?


Ha ő nem akar, akkor nem lesz változás. Ha akar, akkor üljön be 1-2 évre pszichológushoz, de mellette persze minden egyes nap is próbálkoznia kellene nyögvenyelősen kontrollálnia magát, és igen, akkor lehet változni. Ha tesz érte. Ha csak kerülgetitek ezt évről évre, akkor nyilván nem fog változni. Az se a változás irányába mutat, hogy még össze akarja hozni a szüleit, ahelyett hogy észrevenné a kapcsolatuk mérgező voltát....



Ismerem a helyzetet a saját bőrömön, hogy anyám ordibálós, kritizálós attitűdjét vittem tovább egész fiatal felnőttkoromban és kínkeserves munka máshogy csinálni. Szóval nagyon üljetek le egy nagy beszélgetésre, és egyértelműen közöld a tényállásod, hogy vagy holnaptól befejezi ezt, és elmegy pszichológushoz, vagy pá. A semmitől nem fog megváltozni.

tegnapelőtt 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem - az én tapasztalatom szerint - az emberek nem változnak meg alapjaiban. Tudnak levetni 1-2 a másiknak, számukra fontos embernek zavaró szokást, de _alapjaiban_ nem. Azaz el kell döntsd, hogy ez belefér-e avagy sem. De ahogy olvasom: nem.

Teljesen felesleges azon próbálkoznod, hogy ő majd megváltozik, nem fog.

És értem, hogy szereted, de nem menthetsz meg mindenkit.

A kapcsolatok persze egymáshoz csiszolódásról és milliónyi kompromisszumról szólnak: de tök felesleges egymás idejét vesztegetnetek, mert Te nem vagy ilyen típus (mint az apja), ő meg nem tud más lenni, mint az anyja.

tegnapelőtt 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csak a kérdésre

Nem

tegnapelőtt 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"szeretem őt, de ezzel soha nem fogok tudni együtt élni"


A lényeget kimondtad, megválaszoltad magadnak a kérdést.


Válts nőt.

tegnapelőtt 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
21%

2: Válaszoltam a kérdésedre, de már megbántam. Arrogánsan visszavágsz, ahelyett hogy átgondolnád tényleg fontos-e ennyi infó. A lényeget össze lehetett volna foglalni 4-5 mondatban. Érdekes, hogy csípőből visszatámadsz. Más kérdezők veszik a lapot, és elnézést kérnek a terjedelemért. Itt rengetegszer az a reakció, hogy hosszúak a kérdések és sok a lényegtelen infó.


Egy kérdést ne hasonlítsunk egy könyvhöz. Nem akarsz kérdésekre válaszolgatni, nincs hozzá türelmed, de az ittenieknek legyen türelme a kérdést elolvasni. Ez kettős mérce.

tegnapelőtt 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!