Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Belevágnátok így az összeköltö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belevágnátok így az összeköltözésbe?

Figyelt kérdés

24 leszek idén, ősszel kezdtem el dolgozni óvónőként. A szomszédos településen kezdtem el dolgozni és hátráltatott munkakörülmény miatt (nem c kategóriás település, 2000 alatt vannak, egy tipikus magyar kisközség) és az szja mentesség és a béremelés miatt egész jó a fizetésem. Volt úgy, hogy ősszel igénybe veszem a szolgálati lakást, de egy magamra túl nagy volt (egy felújított Kádár kocka). Nem csak ide, de több falubeli épületre (az ovinkra is) pályázott napelemre a polgármester, így szinte villannyal "megy" a ház.

A barátommal még csak 7 hónapja vagyunk együtt, de néhányszor már szóbajött mi lenne, ha igénybe venném a szolgálati lakást és a kiadások miatt összeköltöznénk. Persze közösen fizetnénk a kiadásokat, nem ingyen akarna velem lakni. A bérleti díjat az önkormányzat állja, az egyéb kiadást kéne nekem/nekünk állni.

Persze még bármi történhetne a következő nevelési évig/nyárig, de ha együtt leszünk még én azért is preferálnám az összeköltözést, mert legalább hamar kiderülne együtt is tudunk élni huzamosabban, mint csak hétvégente. Valamint azért ennyi idősen nekem se annyira kényelmes már itthon laknom, meg a szüleimnek se, bár támogatnak mindenben. Illetve nem szeretnék a környéken maradni a későbbiekben, ha lejár a gyakornoki időm (esetleg végig vinném a csoportomat), akkor szeretnék elköltözni, valamint a barátom se tervez otthon maradni és mindig hozzám ingázni, így legalább hamar kiderülne, hogy együtt tudunk e élni, mint hogy x idő múlva egy idegen helyen élve derülne ki, hogy egy fedél alatt már más a helyzet. Tudom, hogy az ember jobban tudna spórolni, ha még otthon lakik, főleg ha fiatal, meg akármilyen helyzet is lehet a második évben, de ha talán javul vagy ez a helyzet stagnálna (és együtt leszünk ugyanúgy) én komolyan fontolóra venném az összeköltözést és ha a barátom is ugyanúgy állna hozzá, mint én, akkor mernék "kockáztatni".

Mindezt a hosszú szövege csak ismertetésnek szántam, biztos van olyan dolog, amit nem vettem számításba, vagy nagyon álomvilágban élek, de kíváncsi vagyok mások véleményére is, vagy akár tapasztalatára is!


2023. febr. 13. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi Budapesten költöztünk össze egy év utan, ugy, hogy en addig vidéken éltem/dolgoztam/jartam egyetemre. Es mi is augusztusra lettunk egy evesek, amikor költöztünk. Minden nap ajándék 😇
2023. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán összeköltöznék. Remek lehetőség egy ilyen szolgálati lakás kipróbálni, megy-e az együttélés.
2023. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!