Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Támogatnád azt a népesség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Támogatnád azt a népesség fejlődése érdekében, hogy azokat az embereket, akik nem érnek el az intelligencia teszten a 90-et, ne engedjük gyerekekkel teljes családot alapítani?

Figyelt kérdés

Amikor általános iskolás voltam, a földrajz tanárom mondta azt, hogy akinek a félévi (vagy év végi?) felmerője nem sikerül, az bukni fog, tehát egy 2-est össze kell ütni. Érdekes, hogy a Tanár úr annyira fontosnak tartotta ezt a dolgozatot, hogy figyelmen kívül hagyott egyéb jegyeket, és ezzel kapcsolatban egy minimumot elvárt a diákoktól.


Miért van akkor az, hogy az olyan dolgokban, mint a családalapítás, nem kérünk egy minimumot, és engedjük mindenkinek? Pedig elvárás lehetne, hogy aki nem tud 90 pontot összegyűjteni például a MENSA IQ tesztjén, annak ne engedjük, hogy gyerekeket nemzzen, illetve fogadjon örökbe.


Nem szeretnék ebből vitát, de tudok arról, hogy az alacsony intelligencia összefüggésben van a bűnözéssel is. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincsenek intelligens bűnözők, de azért többségeben feltehetően unintelligens emberek követnek el bűncselekményeket, akiket úgyis elkapnak a rendőrök. Nincs tehát szükség arra, hogy ilyen emberek terjesszék a génjeiket, illetve fogadjanak örökbe gyerekeket.


2022. márc. 18. 11:46
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%
Pl bármilyen támogatást is ehhez a teszthez kötnék, biztos nem ösztönöznék mindenkit a szaporodásra, csak egy bizonyos szinttől felfelé.
2022. márc. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy a 90+ IQ önmagában kevés ahhoz, hogy valaki jó szülő legyen
2022. márc. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
84%

Nem az IQ-hoz kötném, mert nem attól lesz jó szülő valaki.

De egyébként igen, egyetértenék vele hogy kössék alkalmasságihoz a gyereknevelést. Akár lehetne ennek része az IQ is, de önmagában semmiképpen nem mérvadó szülőség tekintetében. EQ, alapvető anyagi biztonság, pszichológiai alkalmasság inkább, illetve hogy ne legyen funkcionális analfabéta - ezek szerintem fontosabbak lennének, mint az IQ.

2022. márc. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
48%

igazából nagy szerencse, hogy nem vagytok diktátorok, nem nagyon van hatalmatok, fogalmatok sincs, mitől lesz valaki jó szülő


és ami még rosszabb/félelmetesebb, hogy nem is tudjátok, hogy nem tudjátok, sőt, azt hiszitek, hogy tudjátok, magabiztosak vagytok XD

2022. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Alkalmasságihoz kötném a gyereknevelést előszeretettel, de nem az IQ lenne a döntő. Anyám egy egyszerű ember, nem hiszem, hogy magas az intelligenciája, viszont szorgalmas, békés, szeretetteljes, felépített magának egy életet, mielőtt gyereket vállalt és mindkét gyereke az átlagnál sikeres, magasan képzett felnőtt lett. Nem az IQ a kulcs. Az a kulcs, hogy normális családképet lásson a gyerek, felkészült, gyerekvállalást tervező szülőkkel. Mi nem becsúszott gyerekek voltunk, akiket csupasz seggre vállaltak egy családját picsákért elhagyó apával, hanem egy 15 éve házas, közös vállalkozást vezető, hatalmas családi házat sajátkezűleg felépítő páros gyereke.


Én például intelligens vagyok, szakember által mért eredményekből tudom, hogy mennyi az intelligenciaszintem, de alkalmatlan vagyok szülőnek. Türelmetlen vagyok, nem szeretem a gyerekeket, hűvös vagyok és szabad akarok lenni. Ha becsúszna egy gyerek, valamelyikünknek mennie kellene, mert nem bírnám ki. Tessék ezeket a szavakat kicsit ízlelgetni.

2022. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
75%

Akármilyen feltételhez, felméréshez kötnéd a gyerekvállalást, ez abszolút megvalósíthatatlan. Mégis hogy biztosítod, hogy aki nem felel meg az akármilyen feltételrendszerednek, ne szüljön/nemzzen gyereket? Erőszakkal elrángatod az illetőt sterilizálni, mint a kóbor állatokat? Ez elég sok morális és jogi problémával járna azért, azt lássuk be. Na meg ha valaki nem vett részt a felmérésen, nem csinálta meg a tesztet vagy netalán rosszul sikerül, de teherbe esik/teherbe ejt valakit, akkor kész, elveszed tőle a gyereket és ledobod a Taigetoszról, vagy mi lesz vele?


Az meg a másik, hogy sok ember rosszabbul teljesít a teszteken, mint a képességei indokolnák, főleg ha nagy a tétje (márpedig ha gyereket akar valaki és ettől teszik függővé, hogy lehet-e neki, akkor arra mondhatjuk, hogy nagy a tétje). Egyszerűen izgul, stresszel, aggódik, nem úgy dönt, ahogy nyugodt körülmények között tenné, ez igenis torzítaná az eredményt, potenciálisan annyira, hogy a végén rossz eredményeket ír be. Különösen igaz ez a hagyományos MENSA IQ-tesztekre, ahol sémafelismerés, térbeli alakzatok forgatása, ilyesmi feladatok vannak, ami megjegyzem nem sokat számít a gyereknevelés szempontjából.


Nem mondom, hogy néha nem gondolkodom el azon, hogy nem kéne valahogy korlátozni az alkalmatlan szülők gyerekvállalását, de az ilyen gondolkodás a végén oda vezet, mint a Gattaca című sci-fiben, vagy rosszabb esetben mint a náci németek esetében. És mind tudjuk, hogy ezek egyike sem végződött jól.

2022. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
0%
Én az önmagukat marha okosnak gondoló, liberális "gondolkodóknak" tiltanám a nemzést, bár a kör bezárul, mert amúgy is rühellik az ilyenek a gyerekeket.
2022. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
#26-hoz plusz gondolat: és mi van akkor, ha a szülőpár egyik fele eléri a tök átlagos 100 pontot, de a másik nem? Súlyozzuk a dolgot, vagy a családban kell össz-vissz minimum 180 pontnak lennie, szóval akkor kiegyenlítődik, vagy hogy kéne ezt elképzelni?
2022. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
39%

27: En meg a szavazati jogot (minimum) 116-os ponthatar fole raknam. Akkor nem hasitana ennyire a fityisz. Lenne egy csomo racionalisabb (mostani viszonylatban) mikropart amik a mostaniak helyett lennenek. :)


Miert 116? Valahol meg kell huzni a hatarvonalat, illetve az mar above avarage. :)

2022. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
74%

Mentális állapotot szűrnék,nem IQ-t! Az IQ egy nagy semmi adat, nem zár ki semmi rosszat.

Ellenben mindenféle bipoláris, borderline, pszichopátiás ember kezei közé nem engednék gyereket.


Amúgy nem értek egyet a magasabb IQ kevesebb bűntett dologgal, mert a legkegyetlenebb, kitervelt gaztettekhez kell józan ész és tervezés. A piti bolti lopásos dolgok meg közel nem olyan horderejűek.

2022. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!