Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Magyarországon mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon mennyire elfogadott az, hogy a férfi költözik be a nő lakásába?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy tévedek, de úgy vettem észre, hogy a magyar társadalom sok mindenhez elég konzervatívan áll hozzá az összeköltözés is ilyen.
2022. jan. 29. 09:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
10 Biztos őt is így nevelte az anyja.:D
2022. jan. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Tehat, te a nő hatán szeretnel felkaoaszkodni. Vágom
2022. jan. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Szerintem ti még fényévekre vagytok, hogy az összeköltözés téma legyen. Addig kiderül.

Már ha egyáltalán...

2022. jan. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

#5

Ebben az egészben nem is a lakás dolog a lényeg, hanem a nő és az anyja viszonyulása egymáshoz! Kell neked egy ilyen "anyósjelölt"?

Ha ennek a nőnek ennyire nincs szabad akarata, és az anyja elvárásai szerint éli az életét, akkor nektek milyen kapcsolatotok lenne egymással? Anyuka mindenbe beleszólna?


"félő, hogy az anyja manipulációi annyira erősek, hogy nem engem fog választani."


Akit ennyire manipulálni tud az anyja, és nincs egy önálló gondolata, tervei a jövőre nézve, akkor az éljen az anyukájával.

Hány éves ez a nő?

A szülei pénzelik, azért csinálja azt amit az anyja mond?

Ebben az egészben nem az a lényeg, hogy ki költözik a másikhoz, hanem hogy egy nő képes-e önállóan eldönteni, hogy kivel akar párkapcsolatot, vagy egész életében az anyja fogja meghatározni, hogy ki/mi a "neki jó"?!

2022. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
68%

10-es, nem olvastam sehol, hogy azért akarna pont ezzel a növel összejönni, mert lakása vagy diplomája van. Hogy a választottjának pont több van, mint neki, az nem biztos, hogy tudatos. Ne ítéljünk elöre.

Igen, a vázolt probléma valós, véleményem szerint is létezik ez a kettös mérce.

4-es válaszoló vagyok. Bevallom, nekem is fontos, hogy a férfinak legalább annyi java legyen, mint nekem. De ezt nem szó szerint kell érteni, szerintem inkább csak szimbolikus jelentése van. Senki nem szeretne olyan emberrel összejönni, aki öt nem emeli, hanem lefelé húzza. Tehát a másik adjon hozzá valamit a kapcsolathoz, különben semmi értelme összejönnöm vele, ha több gondom lesz, mint elötte, vagy nem könnyebb, hanem nehezebb lesz az élet vele, mint nélküle. Azt szokták mondani, hogy együtt minden könnyebb, erre törekedtem én is a párválasztáskor. Nyilván együtt könnyebb egy végleges otthont megteremteni, ami aztán az elkövetkezö 20 évben a család központjául szolgál majd. Nyilván együtt könnyebb pénzügyileg is, spórolni valamire, vagy utazgatni, együtt megélni dolgokat. Ideális esetben.

De ha a férfinak nincs annyija, mint a nönek, ez valóban óriási mínusz pontot jelent, ezt sajnos tapasztaltam saját börömön. Nem vagyok álszent, bevallom, hogy ez most már nálam is így van. Az exemröl például tudtam, hogy egy vasa sincs, mégis olyan szerelmes voltam belé. Ahogy itt egyesek mondják, miért lenne már baj, hogy nincs annyija, mint nekem, én is úgy gondoltam akkor még, hogy nem számít, így rövid idön belül be is költözött hozzám. Fél éven belül világossá vált, ha együtt maradok vele, soha a büdös életben nem fogunk egyröl a kettöre jutni. Tele volt adóssággal, ami csak szép lassan derült ki, de nem csak a banknak, hanem minden létezö szolgáltatónak tartozott, azt se tudta, kinek mennyivel. Az elején még próbáltam a helyes mederbe terelni, de rájöttem, hogy semmi értelme. Nem is értette, hogy mi baj van a tartozásokkal. Hónap közepén elfogyott a pénze, hónap végéig én etettem. Nyaralni úgy tudtunk menni, hogy elötte nekem kellett böröndöt venni neki, hogy be tudja pakolni a cuccát.

Ne sértödjetek meg fiúk, de ez nagyon gáz.

Nekem teljesen mindegy, hogy a férfinek saját háza van vagy bérelt lakása, ahogy kérdezönek is, ahol nem szeret lakni, az nem lényeges. De legyen egy normális élete. Legyen hol laknia, legyen egy kis félretett pénze, el tudjunk menni egy évben legalább egyszer közösen nyaralni, szóval azt a színvonalat, ahogy én egyedül élek, fent tudjam tartani mellette is, úgy hogy ne nekem kelljen öt eltartanom. Hogy diplomája van, vagy szakmunkás, az is mindegy, ha tudok vele értelmesen beszélgetni. Ennyi, nem több és nem kevesebb. Szerintem ez egy teljesen normális elvárás, nem kell rajta kiakadni.

2022. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
#15 Ha kevesebb pénze van, mint neked akkor autómatikusan lehúzna téged? Ezt te se gondolhatod komolyan. Egy jó kapcsolatban a két fél arra törekszik, hogy felhúzzák és támogatják egymást és idővel magasabb pozícióba tudna a másik kerülni. Tudod miért? Mert nem vagyunk annyira individuális lények, mint mondjuk a macskák, hanem társaslények vagyunk, mi emberek vagyunk a legközösségibb lények, ezért van az, hogy a jó párkapcsolatban élő emberek sikeresebbek, motiváltabbak és céltudatosabbak tudnak lenni. Nagyon fontosak az emberi kapcsolatok ahhoz, hogy az ember fejlődni tudjon.
2022. jan. 29. 13:14
 17/33 anonim ***** válasza:

16 Nagyobb rá az esély, hogy lehúzná, minthogy ő húzza fel.A felemelkedést akarni is kell.

Úgy egyébként miért más kötelessége kikaparni neked a gesztenyét?Ha szerinted egy jó kapcsolat kell csak ahhoz hogy jobb legyél, akkor legyél olyannal, aki veled egy szinten van.Ha jó a kapcsolat, majd felhúzzátok egymást.

2022. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
93%
16-os, ha végigolvasod, konkrét példát írtam, hogy nálam mi lett abból, hogy kevesebb pénze volt, mint nekem. Azt még hozzátenném, hogy a fizetésük szinte egyforma volt. Fejlődni mellette sem anyagilag, sem érzelmileg, sem a munkahelyen való előrelépés szempontjából nem lehetett. Kisebbségi érzése volt mellettem, amit bunkó arroganciával próbált kompenzálni. Az összes energiám arra ment el, hogy állandó harcban álltam vele emiatt. Még nekem kellett bizonygatni, hogy én is érek annyit, mint ő. Pedig a végzettségem is jóval magasabb volt nála. Kösz, de nem.
2022. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

#16, igen, nagyon fontosak a JÓ emberi kapcsolatok. Éppen ezért nem mindegy, hogy kivel kötöm össze az életem. Ha egy olyan férfival állok össze, akinek se pénze, se semmije (mert ugye, ha azt mondom, hogy nekem fontos, hogy nagyjából egy szinten legyünk, akkor le leszek pontozva), akkor abból nekem mi hasznom van? A te értelmezésedben támogathatom a férfit a fejlödésében, az elörelépésben, de az a férfi, aki saját magának sem tud semmit felmutatni, mit tud nekem nyújtani? Ö miben támogat engem? Mert az, hogy farka van, nekem édeskevés egy kapcsolathoz.

Az, hogy kevesebb pénze van, mint nekem, mint írtam, nem konkrétan probléma. Ha van más valami, amiben jobb nálam. Amiben ö tud engem támogatni, vagy tud nekem valami újat mutatni, ami eddig hiányzott az életemböl. De ha semmiben nem jobb nálam, nem tudok én is töle valamit tanulni, átvenni, akkor nem fogok vele kapcsolatot kezdeni, mert minek? Itt nem konkrétan a kevesebb pénzröl beszélek, hanem arról, hogy fontos, hogy mindegyik fél egyedül is megálljon a lábán, ne csak egy "támogató" kapcsolatban, amire inkább a "támaszkodó" a jobb szó.


Aki a 15-ös válaszomat lepontozta, az megírhatná, hogy mi nem tetszett neki benne, ill. hogy mit gondolok rosszul. Talán fizetnem kellett volna az exem tartozásait, mert én jobban álltam anyagilag? Vagy nektek mindegy, belementek egy kapcsolatba úgy is, hogy kevesebbet tudtok megengedni magatoknak, mint elötte, de legalább van ingyen p.nci?

Komolyan érdekel, mi a sértö azon, hogy mindenki a saját ligájában keresgéljen, nemcsak kinézetre, hanem gazdasági helyzetre vonatkozóan is???

2022. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

"Komolyan érdekel, mi a sértö azon, hogy mindenki a saját ligájában keresgéljen, nemcsak kinézetre, hanem gazdasági helyzetre vonatkozóan is???"


Az, hogy ez egy fasiszta, arrogáns nézet. Látszik, hogy nem barátként tekintesz a másikra, nem emberi lényként, hanem egy élvezeti cikként. Ezért pontoztak le gondolom. Nem hierarchikusan kéne gondolkodni, mert egy ember se ér kevesebbet a másiknál. Ha valaki jó környezetbe, szeretteteljes partner mellé kerül akkor fejlődik a partnere mellett kinézetben és gazdaságilag is. Ne úgy tekints már a másikra, mint egy termékre, ne haszon miatt keres magadnak valakit.

2022. jan. 29. 18:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!