Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy tudnám rávenni a felesége...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnám rávenni a feleségemet, hogy legyen pedánsabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Félreértés ne essék, a higiéniájával semmi gond - mindig csinos és ápolt, sokat ad magára.


Itthon viszont (ahol csak mi látjuk), főleg az utóbbi években, meglehetősen rendetlen. Dióhéjban: ha nem teszem el, a használt ruhái a földön összegyűrve hetekig (véletlenül sem a szennyestartóban), az összes cipő jobbra-balra rúgva az előszobában, koszos tányér, bögre simán az asztalon hagyva, a fürdőszobában vattakorongok, hajpamacsok stb... Kövezzetek meg, de engem ez irritál. Miből állna ezeket a cuccokat a helyükre rakni? Két plusz percbe?


Próbáltam kommunikálni: ha finoman hangot adok az elégedetlenségemnek, akkor én kapom a fejemre a vizes lepedőt. "Pakold el, ha annyira zavar!" "Majd elrakom, most fáradt vagyok, hagyjál!"


Mindig is megosztottuk a házimunkát, segítettünk egymásnak, viszont kezd kicsit elszaladni a ló az utóbbi időben.


Amúgy minden fasza 😀


Mit javasoltok?


Pacsi nektek 🙌



2021. márc. 23. 18:14
1 2
 1/15 Noren1989 ***** válasza:
57%
Ha anyuka nem tanította meg, akkor sehogy. A rendszeretet szerintem hozzuk otthonról.
2021. márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Amúgy meg nehogy már csak ő pakoljon. Neked is van kezed..
2021. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk is ugyanez van. Élünk, és szeretjük ha ez meg is látszik.

Ha téged zavar, akkor rakj rendet.

2021. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Nő vagyok, ez komoly hogy a kérdező pakoljom a felesege utan????

Amikor arról panaszkodnak nők hogy a ffi semmit se pakol el akkor senki nem irja hogy pakoljon el helyette: csak hogy "ugyse fog valtozni hagyd el", vagy "ne moss ne főzz ne takarits utána"!!!

2021. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#2 Ipso facto, szerinted teljesen rendben van, hogy mostanában mindent én csinálok otthon? Oké, osszuk meg a munkát, de ezt nemár 😀


#3 Hát jó.


#4 Kényes téma ez, látom.

2021. márc. 23. 18:45
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos, nem sokat tehetsz. Ha azt vágja a fejedhez, hogy pakold el ha annyira zavar, az azt jelenti, hogy ő simán eléldegél a koszban, mert valószínűleg ezt látta otthon. Ezen, így felnőttkorban már nem nagyon lehet változtatni.
2021. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ez egy érdekes dolog, mert anyósomék pont, hogy az igényesség szinonimái. ("Nézd meg az anyját...")
2021. márc. 23. 18:55
 8/15 anonim ***** válasza:
74%
#6-os vagyok. Akkor lehet, pont az. Lehet abban telt a gyerekkora hogy "ne morzsázz" "ne egyél bent a szobában" "töröld meg a lábad" stb. Szóval érted, annyira be volt ez szabályozva, hogy most élvezi hogy senki nem szól rá, ezért átesett a ló túloldalára. A túlzott pedánsság is meg tudja keseríteni egy gyerek életét, és sajnos lehetnek ilyen következményei.
2021. márc. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
25%
Pakold el, de úgy hogy ne találja meg. Egy idő után megunja, és magától elpakol.
2021. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Rendetlen nőként írok. Nagyon nem oké a feleséged hozzáállása.

Nekem azért nehéz a helyükre tenni a dolgokat, mert nem szoktam meg. Kicsit olyan, mint amikor a gyerek járni tanul. Kezdetben nagyon kell koncentrálnia, hogy összerakja a mozdulatsort, sokszor el is bukik. De nem adja fel (!) Újra és újra megpróbálja, míg végül természetessé, automatikussá válik a mozdulatsor minden eleme. Nagyjából ez a helyzet a rendtartással is. Sokaknak már gyerekként automatikussá válik a tárgyak helyrerakása, de vagyunk páran, akiknél ez a felnőttkorra marad.

Én úgy csinálom, hogy egyszerre egy új szokást veszek fel. Pl.ha hazaérek, rögtön a helyére teszem a kabátot, pulcsit, táskát, cipőt, kulcsot. Aztán amikor erre már nem kellett külön figyelnem, automatikussá vált, akkor felvettem egy új szokást. Azonnal betettem a mosogatógépbe a használt tányért, csészét. (A poharat nem, azt egész nap használom). Aztán jött az, hogy az este levett ruhákat rögtön szétválogatom. Szennyes a szennyesbe, a "jó lesz még holnapra" az erre kijelölt polcra.

A feleséged is meg tudná ezt tanulni, csak akarnia kéne. Fel kellene ismernie, hogy nem jó rumliban élni. Sokkal kellemesebb egý rendezett környezet, és néhány egyszerű szokás felvétele nagyon sokat lendítene a dolgon.

Az viszont teljesen biztos, hogy soha de soha nem beszélnék ilyen tiszteletlenül a férjemmel, mint amit a feleséged megenged magának. Mivel érdemelhetted ki ezt a stílust?

2021. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!