Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Azzal egyetértetek, hogy a depresszió és a mentális betegségek nem igazi betegségek, hanem társadalmi konstrukciók és így hamissá válik az a mondás, hogy depressziós ember ne akarjon kapcsolatot?
A mentális betegségek csak megbélyegzések nem igazi betegségek és, ha az ember maga alatt van akkor arra egy gyógyszer van és az a szeretet. Teljesen feleslegesnek tartom a gyógyszeres kezeléseket, mert az embert a szeretteljes légkör eléggé feltudja vidítani. Szerintem ezért nem kéne senkit se megbélyegezni hanem csak beszélgetni és megismerni egymást.
Erre nem rég jöttem rá, mert olvastam, hogy a nyugati kultúránk olyan, hogy aki "lelkibeteg" azt úgy kell kezelni, mint egy rossz fogyasztót és tömni mindenféle fos gyógyszerekkel. Pl. Indiában, hogyha valaki maga alatt van foglalkoznak a másikkal és nem intézik el annyival, hogy tegye rendbe magát, hanem közösen felvidítják. Szerintem az invidualizmus alapból káros és antihumános.
Nézem a válaszokat, akik leírják, hogy voltak lelkibeteg emberrel és azt tanácsolják, hogy meneküljenek. Ilyenkor a "normális" fél is lehet a hibás azért, mert lehet nem állt a másikhoz szeretetteljesen, túl önző volt felé és elvárásokkal teli. Így könnyű a másikra ujjal mutogatni, hogy ő a beteg nem és nem a "normális" fél.
Egyébként egy betegség van amit tényleg betegségnek tartok az pedig a pszichopátia. Míg egy depressziós ember csak maga alatt van és boldogtalan, addig a pszichopata manipulál, másokat kihasznál, nem tud szeretni önmagán kívűl senkit csak ártani tud. Egy pszichopata tényleg ártalmas és kezelni kell míg egy depressziósnak mondott ember nem az.
3 évig voltam depressziós. Két dolgot tudok mondani róla.
Az egyik az, hogy valós betegség. A másik az, hogy nem vagy alkalmas párkapcsolatra amíg ez az állapot tart.
És nem, a szeretet nem orvosság rá, nagyon nem.
A depressziót ne keverjük össze a szomorúsággal ,vagy rosszkedvvel .
Mivel évek óta érintett vagyok ,a gyógyszeres részével a mondandódnak többé kevésbé egyetértek, igazából csak elfedi a problémát,aztán szedheted életed végéig . Egy idő után emelgetni kell az adagot . Nem azt mondom,hogy hasztalan,és soha,semmilyen esetben nincs szükség rá ,de a gyógyszeres kezelés mellett más terápiákra is szükség van,stresszoldásra ,hobbira,elfoglaltságra. Nekem őszintén szólva csak a sportolás és a zene amit tényleg "gyógyító" hatásúnak érzek. Én önkényesen leszoktam a gyógyszereimről ,és nem is fogok utána nyúlni többet,orvosok ide vagy oda. Pillanatnyilag lehet ,hogy jobban voltam (ideig óráig,amig nem jönnek a mellékhatások) ,de egy élethosszig tartó szedésre nem szabad berendezkedni vele mert tönkretesz .
A pszichopatákat meg nem lehet kezelni ,nem gyógyítható,nem javul . Az valóban nem betegség,az egy állapot . A depresszió az betegség . Ártalmas az is,főleg önmagára,másokra csak közvetett módon .
Azzal egyet tudok sajnos érteni,hogy egy depressziós ember először önmagát tegye rendbe . De amúgy sem vonzó általában,nem állnak érte sorba ..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!