Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szedjem 16 évesen?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek szedjem 16 évesen?

Figyelt kérdés
Egy éve jött meg először a menstruációm. Fél évig volt minden hónapban vérzésem. Utána elmaradt. Voltam nőgyógyásznál és fogamzásgátlót írt fel, mert azt mondta, hogy a hormonok miatt meg fog jönni.
2010. júl. 2. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
ha orvos mondta, akkor minek kérdezgeted a gyk-s " okos " válaszolókat..?
2010. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez igaz rendbe rakja a mesidet szal szedheted nyugodtan szerintem
2010. júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem meg, mert a házi orvos azt mondta, hogy ne szedjem.
2010. júl. 2. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Én elmennék másik nőgyógyászhoz is.

Akárki akármit mond, a fogamzásgátló képes felborítani a szervezet működését. Csak óvatosan.

2010. júl. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csak a mensi miatt ne szedd, sztem.. majd ha lesz pasi, meg szex..
2010. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én másik orvost keresnék. És kivizsgáltatnám miért nincs mensid...

Nekem pl PCOS miatt nincs, és kifejezetten mondta a nődokim, hogy nem szeretne tablettát írni. Neked vmiért alapból nem működik megfelelően a petefészked, a tabi pedig teljesen kikapcsolja. Nem igaz, hogy beállítja a vérzésed...csak egy mesterséges ciklust csinál.

Olyan, mint a fájdalomcsillapító. Elfedi a problémát, de nem oldja meg.

És kérnék beutalót endokrinológiára is.

Elég undorító ez a szokás, hogy akármi baj van (szőrösség, pattanások, rendszertelen menzesz), rögtön tablettát írnak, és magasról szarnak rá, hogy mitől van.

2010. júl. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

16 évesen nekem is írt fel emiatt, de nem szedtem, ráhagytam, azóta is rendszertelen. Most kezdtem el szedni. Szerintem szedheted.

17/L

2010. júl. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem mondom sem azt, hogy ne szedd, sem azt, hogy szedd nyugodtan. De szerintem keress fel másik orvost is, kérd ki az ő véleményét. Tény, hogy a fejlődésben lévő szervezetre nagyon kedvezőtlenül hat a fog.gátló, blokkolja a növekedést és a fejlődést.
2010. júl. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. júl. 5. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!