Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom túlságosan zsugori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom túlságosan zsugori önmagához is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozik mérnökként egy multicégnél. Kezdőként nagyon jó fizetést is kap, szóval a pénzzel nincs gond. Egyelőre még mindketten szülőkkel élünk. Az anyjáék nem kérnek el tőle semmit a fogyasztásért, maximum a párom megfizet anyukájának ezt-azt a kocsiba vagy ha valami háztartási cikket kell venni, de semmi több.


Frusztrálóan spórolós önmagával szemben. Sajnál kiadni pénzt cipőre vagy ruhára. Nem azt mondom, h havonta költsön magára több tízezreket, de cipőt is akkor vesz újat ha már majdhogynem lyukas, ami van.. Ugyanez van a nadrágokkal, ingekkel is. Pár nadrágot is tavaly már azért vett, mert az anyja ráparancsolt, h kikopott nadrágban aztán már ne járkáljon. Van 2 db szép, elegáns inge amit hord munkába (azt is én vettem neki), de azon kívül amit szülinapra vagy karácsonyra kapott 3.000Ft-os (3 db egy csomagban) fekete rövid ujjúban járkál vagy éppen fehérben.. Amikor ki kellett neki új szemüvegre adnia pénzt, akkor is ájuldozott, h "megint" a "semmire" pénzt dobjon ki az ablakon.. Az autó szervizeléséről már ne is beszéljünk, mert az is 1 hetes idegi állapotú procedúra, h átvészeljem a szentbeszédeket, h pénzt kell kiadnia a kezéből. Nem hiszem én sem, h a pénz a fán terem, én sem dobálom ki az ablakon a bankjegyeket, de ezt tőle már túlzásnak találom, h alig vesz magának valamit. Lelkileg is picit labilisabb természetű, mivel sikeres szeretne lenni, és ezért spórol ennyire durván, h ne találja ott magát, h nincs pénze. Viszont szerintem, h havonta 1x inget vagy nadrágot vesz, abba még senki sem indult meg a lejtőn...Próbáltam vele erről beszélni régebben, pár percig igazat adott, de utána minden a régiben maradt. Még 1x beszélgessek el vele a gondról? Vagy mit tegyek? :/ 2 éve vagyunk együtt.


2018. febr. 16. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Gondolom azért spórol, hogy ha lakást akarna venni, ne kelljen túl sok hitelt felvenni, vagy legyen pénze, ha el akarna menni nyaralni. Legalábbis én ilyen megfontolásból spórolok, csak sokkal durvábban, mint a barátod. Nekem tényleg vissza kell vennem a spórolásból picit, vagy legalábbis újragondolni a költségvetést. :)
2018. febr. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez a jelenség mondhatni "megszokott" a pasiknál. Lyukas a zokni, alsógatya, á jó lesz az még pár hordásra. 2 ruhában jár mindig, de újat nem venne, mert sajnál rá kiadni, "elég nekem ennyi".


Nem lehet hogy a család anyagiakban szűkölködött? Vagy hogy mindig csak anyuka vette a ruhákat, ő meg el se ment vele? Mert akkor valszeg ehhez szokott hozzá.


Esetleg kicsit "erőszakold" (akár anyu segítségével), hogy együtt menjetek el vásárolni.

2018. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmit se fogsz tudni csinálni, ilyen az alaptermészete. A párom is ilyen, én úgy oldom meg a problémáját, hogy én egyedül veszem meg a dolgokat, tudja mennyi, de ha nem ő közvetlenül fizeti ki, akkor úgy látszik annyira nem fáj neki,bár mi közös kasszán vagyunk.
2018. febr. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1. Én is spórolok, van megtakarításom, amit folyamatosan bővítek is így nem gond a kirándulás sem :) Természetesen vannak hosszútávú céljaink, amire kell a pénz, de ez akkor sem normális dolog szerintem, h kopott cipőben, ruházatban jár. Még egy gyári munkás sem (Esküszöm ezzel senkit sem akarok megsérteni, vagy lenézni!!!) megy ki az utcára akármiben.


2. Tudtommal nincsenek anyagi gondok, persze spórolnak ők is, de otthon sem restek kiadni olyanokra a pénzt, ami egyébként nem kellene és ezt nem rosszból mondom. Pl. anyukája szeret a konyhába különböző dekorációkat venni, vagy minden héten fodrászhoz jár hajat csináltatni.. Szóval ebből nem gondolom, h baj lenne. Lehet túlságosan rá volt szokva, h amíg nem dolgozott, addig anyukája vett mindent és akkor nem fogta fel a pénznek az értékét..


3. Hát már én is van, h magamtól veszem az ingeket, de én ajándék gyanánt, hátha picit felnyitom a szemét miközben nézi magát a tükörben az új ingben, h mennyivel másabb így.

2018. febr. 16. 10:41
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Aha, és te ilyen embernek fogsz babát szülni? Viccnek is komoly.
2018. febr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És veled milyen? Meghív néha? Költ rád? Mentek nyaralni? Ha igen, akkor annyira nem lesz baj, meg lehet győzni az ilyet, vagy kicselezni, hogy te veszel neki ezt-azt. Az én párom is sajnál magára költeni, de nagy nehezen meg tudom győzni vagy veszek neki én. Rám szerencsére soha nem sajnálta, pedig a suli mellett is csak ritkán van egy-egy alkalmi munkám. Ha rád is sajnálja, akkor nem érdemes vele kezdeni, mert férjként és apaként is ilyen lesz.
2018. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy ha valaki odafigyel a kiadásaira az elején az inkább jó mint rossz. Amikor már nem fenyegeti az egzisztencia elvesztése ezen lehet lazítani, főleg ha szüksége is lesz drágább komolyabb dolgokra és látja, hogy azok milyen jól működnek. Ez jól adagolva kellemes, biztonságos hosszabb távon.


Fordított esetben viszont aki soha nem tudja megfogni a pénzt annak igen kellemetlen visszafogni magát, ha arra lesz szüksége. Stresszes lesz, még ha sikerül akkor is.


Azt se tudhatjuk mire gyűjt. Én is sokat kuporgattam az elején, de most már egy normális vállalkozásom van. Tudod mit mondanak az emberek? Jó neked, meg így könnyű... persze hol voltak akkor amikor nekem nem volt könnyű? Legtöbben épp a szüleik pénzét verték el. Megtehették, mert volt mit. Nekem nem.


Valahol megértem a párod. Fogadd el így, jó esetben majd akkor is vele leszel amikor mások fognak nyomorogni - és nem saját döntés alapján - nektek meg lesz egy nyugodt hátteretek.

2018. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
5. Te vadparaszt, mielőtt ilyennel flegmázol, előbb győződj meg arról, h egyáltalán lehet-e gyerekem! De te inkább ne szaporodj! Idióta!
2018. febr. 16. 13:41
 9/9 A kérdező kommentje:

Természetesen néha elmegyünk kávézni, ahol ő ragaszkodik ahhoz, h fizet. Szerintem nem sajnálja rám, de nem is halmoz el dolgokkal, mivel tudja, h én ezt nem várom el, és nem is szeretem. Jobban örülnék neki ha magáról gondoskodna picit ilyen téren.

Kiemeltem, h itt nem az a célom, h a pénz valagára verjen az utolsó fillérig, csupán, h ne sajnálja el önmagától ha kell egy új ing, vagy új nadrág. Örülök neki, h spórolós, nem fogom fel negatívumként, csak h magával tehetne kivételt néha :)

2018. febr. 16. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!