Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek érdemes lenne megkérni a barátnőm, hogy próbáljunk ki női fogamzásgátlókat?
Azért van itt kavarodás rendesen.
1. A hüvelygyűrű teljesen olyan, mint a tabletta. Ugyanúgy hat, ugyanazok a lehetséges mellékhatásai és szövődményei. A különbség annyi, hogy a tabletta a bélrendszerből szívódik fel, a gyűrűből felszabaduló hatóanyag meg a hüvely nyálkahártyájáról. Nyilván ennek megvannak a maga előnyei (kevesebbet kell vele foglalkozni, hányás/hasmenés esetén nincs probléma), de attól az alapelv ugyanaz.
Tehát ha valaki semmiképp nem szeretne tablettát szedni, és nem az a baja a tablettával, hogy naponta kell szedni és feledékeny, akkor a gyűrű sem jó megoldás.
2. Valaki felhozta a minispirált, mint opciót. Mini méretű spirálból kétféle van, az egyik hormonmentes, a másik hormontartalmú.
A hormonmentest én semmiképp nem ajánlanám olyannak, aki még nem szült, mert sajnos létező szövődménye lehet a kismedencei gyulladás, akár tályogképződés, ami akár meddőséghez is vezethet. Emellett jellemzően erősíti, meghosszabbítja és még görcsösebbé is teszi a menzeszt.
A hormontratalmú spirálból is létezik olyan, amit kifejezetten nem szült nőknek ajánlanak a mérete miatt, ez a Jaydess. Tény, hogy hormonos, de a tablettával össze sem hasonlítható, mivel:
- másként hat
- teljesen más a mellékhatásprofilja és a lehetséges szövődménye
A kombinált fogamzásgátló tabletta kétféle női hormont tartalmaz, ösztrogént és progeszteront. Megakadályozza az ovulációt, így véd a terhesség ellen.
Viszont a benne lévő ösztrogén felelős a legveszélyesebb mellékhatásaiért, pl. a trombózisért.
A hormontartalmú spirálban csak egyféle hormon van, progeszteron, ráadásul az is főként csak lokálisan, a méh üregében hat, a keringésbe nagyon kis mennyiségben van jelen. Főként a méhnyálkahártya megváltoztatása révén fejti ki a hatását, nem elsődleges célja az ovuláció gátlása, bár a nők egy részénl ovuláció sincs.
Mivel csak progeszteron van benne, így nem okoz trombózist, szoptatás alatt is használható, valamint a legtöbb tablettára jellemző mellékhatástól mentes, mivel kis mennyiségben van csak jelen a keringésben. Emellett nem hogy erősíti, de jellemzően csökkenti vagy teljesen megszünteti a vérzést.
Tehát ha nem szeretne kombinált fogamzásgátlót szedni, akkor a Jaydess egy jó megoldás lehet. Viszont tapasztalataim szerint, aki nem szeretne egy olyan megoldást választani, amit bármikor abba tud hagyni, mert fél a mellékhatásoktól, az abba se nagyon fog beleegyezni, hogy egy idegen testet dugjanak fel a méhébe. De persze meg lehet kérdezni, hogy mi a véleménye róla.
Az általad említett pesszárium vagy méhszájsapka sem hülyeség egyébként. Magyarországon egyáltalán nem elterjedt módszer, de Angliában pl. rengetegen használják.
Szerintem egy próbát igen is megér. Bár önmagában nem a legmegbízhatóbb, azért spermiciddel kombinálva az óvszeréhez hasonló a hatékonysága.
A hormonmentes.hu oldalról tudtok rendelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!